Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mantis

Tissot Le Locle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po wielu wielu godzianch mozlonych analiz wyszlo mi ze zakup zegarka max do 2k pln padnie na model

- Tissot Le Locle taki jak tu http://allegro.pl/tissot-le-locle-t41-1-483-33-i1553538681.html

niestety po przeczytaniu wielu postow o orgianlnosci tego modelu - nadal nie jestem w stanie ocenic czy to orginal. (1 foto wydaje sie inne od pozostalych)

 

Ponadto pytanie co bardziej Wam sie podoba - Le Locle czy DS1 Certiny, do tego ostatnio cos takiego wpadlo mi w oko:)

96A111_gr2

 

pzdr.

mantis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty? Popatrz na mechanizm. Balans całkiem z drugiej strony, na rotorze szlif pekiński... Ten tissot jest jak banknot dolarowy ze skośnookim facetem przebranym za prezydenta :) :) :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, dobre jest to:

 

"Dodaję realne zdjęcia ze względu na wiele e-maili z prośbą o ich załączenie. Sprzedaję za "symboliczną" kwotę, gdyż szybko potrzebuję gotówki."

 

Od razu 2 sztuki za symboliczne 999zł...

 

Zresztą poproś o dobre zdjęcie tarczy, a później zajrzyj tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56746-tissot-le-locle-t41148333/page__p__620893__hl__tissot+le+locle__fromsearch__1#entry620893

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu 2 sztuki za symboliczne 999zł...

Ano rzeczywiście, widać że 2 sztuki, bo ten na czwartym zdjęciu ma zupełnie inny kształt uszu, niż ten na piątym zdjęciu... no jaja jak berety :)

Czyli mamy dwie różne podróby, z dwóch różnych źródeł. Pewnie chłopak robił dwa podejścia, żeby kupić oryginalnego Tissota za pół ceny... no i nie udało się, i teraz opycha hurtem :)

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za info. !:)

 

wobec tego unikam jak ognia i kupie w sklepie,

w Poznaniu znalazlem taki sklep http://www.zegarki-szwajcarskie.eu/

cena 1500 wersja z bransoleta.

 

A co powiecie na DS1 - ta sie jakos porownac te zegarki?

 

pzdr.

mantis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na DS1 - ta sie jakos porownac te zegarki?

Technicznie chyba nie ma co porównywać, bo są na podobnym stopniu wykonania, na tych samych mechanizmach, i że tak powiem na podobnym stopniu tzw piramidy prestiżu.

Natomiast mozna porównywać wizualnie. Jednemu sie bardziej spodoba to, a drugiemu tamto. Mówią że Lelocle bardziej idzie w stronę klasycznego garniturowca, a DS1 jest bardziej uniwersalny, do większej ilości strojów pasuje. Musisz wybrać oczami, to ma być Twój wybór i Tobie przede wszystkim ma się podobać.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się zdaje czy sprzedający podróbe Tissota usunął z aukcji fotke mechanizmu po której łatwo było rozpoznać że to podróba po tym jak zwróciłem mu uwagę że sprzedaje podróbe i podałem link do tego tametu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunął wszystkie swoje zdjęcia (zrób twarde przeładowanie Ctrl+F5) i wstawił zdjęcia oryginału (chyba jakieś 'fabryczne' rendery i zdjęcia)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem zrobil tak gdyz zwrocilem mu uwage ze na oferowanych zdjeciach sa podróbki, baran jeden


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten czlowiek jest oszustem.

Zglaszam do allegro nadużycie zasad, niech uwalą mu tą aukcje a konto powieszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem do niego z innego konta z pytaniem czy jest mozliwosc odbioru osobistego. oczywiscie nie ma gdyz nie przebywa w kraju :lol:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, ten kozak ma nawet profil na facebooku w ktorym prezentuje swoje zdjęcia. Nie wierze :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem u tego Pana zegarek le locle. Jak sam twierdzil 1 zegarek z 3 oferowanych okazal sie podroba, ktory nabyl z przekonaniem iz to oryginal i zwrocil. Nie bylem ufny, ma tylko 7 komentarzy, jednak, po rozmowie telefonicznej zapewnil iz gdyby sie okazal podroba mam jego dane i moge zwrocic tissota. Gdy zegarek do mnie dotarl od razu poszedlem do zegarmistrza, na szczescie zegarek ktory nabylem okazal sie oryginalem. Pozdrawiam Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem od niego odpowiedź, zorientował się że to podróba.

Podziękował i zapewnił mnie że sprzedaje tylko oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam twierdzil 1 zegarek z 3 oferowanych okazal sie podroba...

Tiak... tylko że wcześniej na zdjęciach widziałem dwie podróbki. Jedna z uszami odbiegającymi kształtem od oryginału, a druga z prawidłowymi uszami, ale za to z widocznym chińskim mechanizmem.

W innym wątku ktoś raportował, że ten sam pan sprzedał damskiego Tissota z diamentami za 500zł, gdzie wartość samych diamentów powinna wynieść ok 2 tys... Święty Mikołaj kurna...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem u tego Pana zegarek le locle. Jak sam twierdzil 1 zegarek z 3 oferowanych okazal sie podroba, ktory nabyl z przekonaniem iz to oryginal i zwrocil. Nie bylem ufny, ma tylko 7 komentarzy, jednak, po rozmowie telefonicznej zapewnil iz gdyby sie okazal podroba mam jego dane i moge zwrocic tissota. Gdy zegarek do mnie dotarl od razu poszedlem do zegarmistrza, na szczescie zegarek ktory nabylem okazal sie oryginalem. Pozdrawiam Marcin.

 

kolego byles u zegarmistrza czy wymieniacza bateryjek?

swego czasu renomowany zegarmistrz z Rybnika stwierdzil ze tandetna podróba Omegi to oryginał w 100% i wystawił certyfikat

 

P.S.mam nadzieje ze to nie ty kolego jestes tym sprzedajacym


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w Lodzi u zegarmistrza z wieloletnim doswiadczeniem. Twierdzil iz zegarek jest oryginalny, ze posiada oryginalny mechanizm ktory montowany jest w zegarkach certina. Mowcie co chcecie, jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Wrzuć zdjęcia to obejrzymy.

 

Pozdrawiam MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.mam nadzieje ze to nie ty kolego jestes tym sprzedajacym

Haha, a mnie się właśnie wydaje, że jest :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku ktoś raportował, że ten sam pan sprzedał damskiego Tissota z diamentami za 500zł, gdzie wartość samych diamentów powinna wynieść ok 2 tys... Święty Mikołaj kurna...

 

Prosisz, masz :huh:

http://allegro.pl/tissot-prc100-t22-1-466-81-i1481814426.html

 

Rozumiem że tym razem zegarek był również sprzedawany w dobrej wierze, tylko pechowo nikt nie zdążył poinformować sprzedającego że to podróba? ;)

 

 

P.S.mam nadzieje ze to nie ty kolego jestes tym sprzedajacym

 

Haha, a mnie się właśnie wydaje, że jest :rolleyes:

 

Ja też jestem o tym dziwnie przekonany... :)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.