Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A to zaskoczenie ... nie miałem pojęcia, że były takie Delbany ... a do lat 70-tych mam sentyment ogromny ;) i najczęściej noszę zegarki z tego okresu  ... tak jak napisał loituma, solidny i idealny do noszenia na co dzień ... docenisz walory stali.  :)    

 

Gratuluję ... i zazdroszczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was spotkał kiedyś taki model Delbany? i mógłby się podzielić jakimś info na jej temat? wiem tylko, że jest dość stara, chociaż wygląda na nową ;) Pozdrawiam 

post-86280-0-66077100-1447614649.jpg

post-86280-0-18120500-1447614650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jutro wizytę u zegarmistrza żeby otworzył dekiel , sam możesz porysować jak nie masz wprawy , a dekiel ze złota i szkoda by było i zrób zdjęcie mechanizmu to coś więcej powie się o roczniku zegarka


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, nurek super. Jaki to jest rozmiar?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37mm, to już nieźle wygląda, naprawdę gratuluję, bardzo mi się podoba.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro poproszę małżonkę żeby zrobiła zdjęcie Mojej ręki z tym cudem  :) to będzie wtedy dobrze widać jak się prezentuje


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze, jak masywna jest Twoja ręka, żebyśmy mieli jakiś punkt odniesienia. :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jutro wizytę u zegarmistrza żeby otworzył dekiel , sam możesz porysować jak nie masz wprawy , a dekiel ze złota i szkoda by było i zrób zdjęcie mechanizmu to coś więcej powie się o roczniku zegarka

Udało mi się ją szczęśliwie otworzyć  :)

 

post-86280-0-51766300-1447658657_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój werk to Peseux 330 , tak jak w Mojej złotej Delbanie Data produkcji mechanizmu od 1965 r. Pokaż wskazówki  w innym układzie czy mają romby na końcu . Nie wiem jak u Ciebie , ale u Mnie ze złota jest tylko dekielek. Obstawiam że u Ciebie też 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Peseux_330


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info. no tak, dekielek na pewno złoty, ale jak się upewnić co do koperty.. czy jest jakiś katalog/spis wyprodukowanych Delban? :| 

post-86280-0-16082000-1447664364_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze, jak masywna jest Twoja ręka, żebyśmy mieli jakiś punkt odniesienia. :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Oj jest kawał chłopa :P:D:lol:

 

Witam, czy ktoś z Was spotkał kiedyś taki model Delbany? i mógłby się podzielić jakimś info na jej temat? wiem tylko, że jest dość stara, chociaż wygląda na nową ;) Pozdrawiam 

Ładny egzemplarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na katalog/spis nie licz. Nic takiego nie znajdziesz. Co do koperty szukaj oznaczeń miedzy uszami. Może nieco zasłaniać pasek.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koperty szukaj oznaczeń miedzy uszami. Może nieco zasłaniać pasek.

 

Dzięki za wskazówki. Jest maleńka punca na jednym z uszek! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemrod, przepiękna ta Delbana! Jeszcze takiej nie widziałem :D

Ja wracam z moją wyobloną Delbaną z postu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58714-pokażmy-swoje-delbany/?p=1555738

gdyż kolega, który zrobił dla mnie renowację tejże Delbany dosłał mi w piątek wszystko co miał oryginalne od tego egzemplarza, a więc kopertę, dekiel, koronkę i tulejkę (patrz zdjęcie niżej)

Faktycznie koperta jest mocno zżarta, ale ... chyba jednak przełożę ją z powrotem, bo po prostu nie mogę patrzeć na tę wyobloną.

Jak wszyscy wiemy, zdjęcia mocno wyciągają wszystkie rysy i wżery, poza tym na zdjęciach jakoś nie chce wyjść blask chromu.

W rzeczywistości, z perspektywy tych około 50 cm oczy-nadgarstek nie wygląda to aż tak tragicznie, choć oczywiście super pięknie nie jest. Najgorzej wyżarte jest ucho nad koronką, a dolne pod koronką musi być lekko wygięte do dołu, bo koperta delikatnie się huśta na płaskim. 

Wrócę wkrótce z przełożoną kopertą, zobaczymy jak to wyjdzie :)

Pozdrawiam!

20151116_105154_zpsml1p6h6n.jpg

20151116_105814_zpsyzoas9j7.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemrod, przepiękna ta Delbana! Jeszcze takiej nie widziałem :D

Ja wracam z moją wyobloną Delbaną z postu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58714-pokażmy-swoje-delbany/?p=1555738

gdyż kolega, który zrobił dla mnie renowację tejże Delbany dosłał mi w piątek wszystko co miał oryginalne od tego egzemplarza, a więc kopertę, dekiel, koronkę i tulejkę (patrz zdjęcie niżej)

Faktycznie koperta jest mocno zżarta, ale ... chyba jednak przełożę ją z powrotem, bo po prostu nie mogę patrzeć na tę wyobloną.

Jak wszyscy wiemy, zdjęcia mocno wyciągają wszystkie rysy i wżery, poza tym na zdjęciach jakoś nie chce wyjść blask chromu.

W rzeczywistości, z perspektywy tych około 50 cm oczy-nadgarstek nie wygląda to aż tak tragicznie, choć oczywiście super pięknie nie jest. Najgorzej wyżarte jest ucho nad koronką, a dolne pod koronką musi być lekko wygięte do dołu, bo koperta delikatnie się huśta na płaskim. 

Wrócę wkrótce z przełożoną kopertą, zobaczymy jak to wyjdzie :)

Pozdrawiam!

 

 

Wiesz co , od razu przekładałbym ta kopertę , wolę starą ( która w Twoim wypadku nie jest najgorsza ) niż to co jest teraz , trafiają się gorsze koperty .

Starą wymyc i przetrzeć pastą polerską ,

A delikatne uszkodzenia uszu to chyba wynikają z tego iż była założona bransoleta , ( troszkę są uszka przetarte )

 co do skrzywionego ucha to troszkę cierpliwości , szmatka , kombinerki i delikatnie prostować ( uważać z siłą bo można urwać ucho )

Fajnie że też sam doszedłeś do wniosku że ta po renowacji jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze, jak masywna jest Twoja ręka, żebyśmy mieli jakiś punkt odniesienia. :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Obwód Mojego nadgarstka to 21 cm

post-38106-0-47803000-1447679399_thumb.jpeg

post-38106-0-66072200-1447679423_thumb.jpeg

post-38106-0-37015600-1447679440_thumb.jpeg

post-38106-0-46236600-1447679453_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda ten diverek. Cieszy oczy. :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproszono mnie do tego tematu więc witam wszystkich :) chciałbym się pochwalić moim zegarkiem po dziadku :P Kilka dni temu przeszedł gruntowny przegląd u zegarmistrza :) wygląda tak jak wygląda ale chyba nie jest tak źle :P Jedyne co zauważyłem to gdy nie jest nakręcany co 10-12 godzin zaczyna troszkę się spóźniać.

 

PS. Serio koronka nie pasuje? :/

 

09d4200e368439c9053ef5f61beb5120.jpg

d17e647b32e40af94804efc0086d1710.jpg

ba8eb8559d87d6a5e2f3d38dbe1fe695.jpg

9e79f61f5ee54d1721ffbc33d2bd9cd9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek. Świetnie wygląda na łapie! Powtórzę się. To naprawdę super zegar na co dzień!

Gratuluje :)

 

 

Nemrod, przepiękna ta Delbana! Jeszcze takiej nie widziałem :D

Ja wracam z moją wyobloną Delbaną z postu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58714-pokażmy-swoje-delbany/?p=1555738

gdyż kolega, który zrobił dla mnie renowację tejże Delbany dosłał mi w piątek wszystko co miał oryginalne od tego egzemplarza, a więc kopertę, dekiel, koronkę i tulejkę (patrz zdjęcie niżej)

Faktycznie koperta jest mocno zżarta, ale ... chyba jednak przełożę ją z powrotem, bo po prostu nie mogę patrzeć na tę wyobloną.

Jak wszyscy wiemy, zdjęcia mocno wyciągają wszystkie rysy i wżery, poza tym na zdjęciach jakoś nie chce wyjść blask chromu.

W rzeczywistości, z perspektywy tych około 50 cm oczy-nadgarstek nie wygląda to aż tak tragicznie, choć oczywiście super pięknie nie jest. Najgorzej wyżarte jest ucho nad koronką, a dolne pod koronką musi być lekko wygięte do dołu, bo koperta delikatnie się huśta na płaskim. 

Wrócę wkrótce z przełożoną kopertą, zobaczymy jak to wyjdzie

Pozdrawiam!

 

A ja będę miał nieco odmienne zdanie niż Jurek. Malowankę zostawiłbym tak jak jest. Dla znających temat widać, że to malowanka i po renowacji, więc koperta nie będzie już jakimś wyjątkiem. Dla nieznających tematu, koperta będzie wydawał się jak najbardziej ok. Ogólnie pasująca do reszty zegarka. Natomiast ta oryginalna może nieco razić wżerami przy takiej tarczy.

A do koperty i koronki poszukałbym jakiegoś mechanizmu z tarczą pokrytą równomierną patynką i zmontowałbym sobie piękny "oryginalny", wintydżowy zegarek. ;)

W ten sposób miałbym już dwa... :)

 

A teraz masz dwa zdania i wybierz sobie bardziej Ci odpowiadające. :D

 

Zaproszono mnie do tego tematu więc witam wszystkich  chciałbym się pochwalić moim zegarkiem po dziadku. Kilka dni temu przeszedł gruntowny przegląd u zegarmistrza  wygląda tak jak wygląda ale chyba nie jest tak źle Jedyne co zauważyłem to gdy nie jest nakręcany co 10-12 godzin zaczyna troszkę się spóźniać.

PS. Serio koronka nie pasuje? :/

 

Witamy kolejnego posiadacza Delbany :)

Piękna pamiątka...

Tarcza z tych, co często dają się ładnie wyprowadzić.
 

post-75614-0-05979200-1447691064_thumb.jpg

 

Więcej pokazywałem tu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58714-pokażmy-swoje-delbany/?p=1589176

 

Ale absolutnie nie namawiam do podjęcia tej czynności. Szkoda by było gdyby coś poszło nie tak i z pamiątki zostałyby nici. Zostaw tak jak jest. Piszę jedynie informacyjnie.

Co do koronki to Sławek napisał i pokazał wszystko co trzeba. Dodam jedynie, że będzie bardzo trudno znaleźć oryginalną, ale można dobrać przynajmniej Delbanopodobną, z grzybkiem i będzie elegancko współgrała z zegarkiem.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że ciężko będzie znaleźć oryginalną. Będę się rozglądać za jakimiś ładnymi zamiennikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum kolega który ma koronki do Delbny. Poszukaj na forumowym bazarku.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o koledze Ulan?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.