Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi tylko szkiełka i paska, być może wybiorę się do zegarmistrza, to wieczorem będzie komplet.

post-57210-0-40605600-1455957716_thumb.jpg

post-57210-0-21703500-1455957725_thumb.jpg

post-57210-0-33256500-1455957740_thumb.jpg

post-57210-0-24303700-1455958833_thumb.jpg

post-57210-0-87339900-1455958839_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ślicznie go wygląda :)

Czyżby do wskazówek wskoczyła nasza nowa luma?

Ile płacisz za szkło u mistrza?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki ma humor, najczęściej piątkę. Tak to właśnie ta luma, ale mam wrażenie jakby moja była troszeczke za rzadka, bo muszę nakładać dwa razy. Po jednokrotnym nałożeniu i po wyschnięciu w środku wypełnienia tworzy się coś w rodzaju szczeliny, pęknięcia i dopiero po drugiej warstwie jest super. Mam kilkanaście wskazówek, muszę zabrać się za nie hurtowo. Opiszę i pokażę.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście musi mieć dobry humor. Ja jak jeszcze kupowałem szkiełka u zegarmistrza to nie płaciłem mniej jak 10 zł za hesalit. A wskazówki, faktycznie popróbuj, porób zdjęcia i pokaż. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki ma humor, najczęściej piątkę. Tak to właśnie ta luma, ale mam wrażenie jakby moja była troszeczke za rzadka, bo muszę nakładać dwa razy. Po jednokrotnym nałożeniu i po wyschnięciu w środku wypełnienia tworzy się coś w rodzaju szczeliny, pęknięcia i dopiero po drugiej warstwie jest super. Mam kilkanaście wskazówek, muszę zabrać się za nie hurtowo. Opiszę i pokażę.

Pikna :wub:

A za szkiełka płaciłem także 10 , co do wypełnienia to spróbuj nałożyć grubszą warstwę i wolno przeciągaj nie szybko .

Jak cienko jechałem lumą to także pękało , ale nałożenie grubszej warstwy daje zadowalający efekt .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza 21 jewels,1604,Ja zawsze zwracam uwagę na koperty,a ta jest szczególna i dobrze skrojona-nie typowa z delikatnymi wcięciami przy uszach,tylko szkoda dekla jest porypany,może przydał by się inny o tym wymiarze do tej fajnej koperty ,warto o tym pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pochwalę się i ja swoimi Delbanami. Egzemplarz z paskiem był od nowości użytkowany przez dziadka mojej żony.  Druga Delbanka została niedawno zakupiona na aukcji. Obydwa zegarki są na chodzie, wymagają jednak przeglądu ponieważ nikt do nich długo nie zaglądał(opinia zegarmistrza). Wiedzę mam na razie znikomą i chyba przynajmniej zegarkiem po dziadku zajmie się fachowiec. Jak uzupełnienie małej kolekcji planuję zakup jakiegoś skromnego murzynka. Oczywiście nie interesują mnie tzw malowanki i podobne ze współczesnymi kopertami,wskazówkami, itp

post-89318-0-21506900-1456001275_thumb.jpg

post-89318-0-00582600-1456001285_thumb.jpg

post-89318-0-33767600-1456001713_thumb.jpg

post-89318-0-73433600-1456001720_thumb.jpg

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza 21 jewels,1604,Ja zawsze zwracam uwagę na koperty,a ta jest szczególna i dobrze skrojona-nie typowa z delikatnymi wcięciami przy uszach,tylko szkoda dekla jest porypany,może przydał by się inny o tym wymiarze do tej fajnej koperty ,warto o tym pomyśleć.

Zrobię jeszcze parę fotek koperty, bo chyba rzeczywiście warto ją pokazać. A dekiel jest nie tyle porypany co mocno zeszlifowany. Ale grunt, że oryginał. Innego nie założę. ;)

 

Witam wszystkich. Pochwalę się i ja swoimi Delbanami. Egzemplarz z paskiem był od nowości użytkowany przez dziadka mojej żony.  Druga Delbanka została niedawno zakupiona na aukcji. Obydwa zegarki są na chodzie, wymagają jednak przeglądu ponieważ nikt do nich długo nie zaglądał(opinia zegarmistrza). Wiedzę mam na razie znikomą i chyba przynajmniej zegarkiem po dziadku zajmie się fachowiec. Jak uzupełnienie małej kolekcji planuję zakup jakiegoś skromnego murzynka. Oczywiście nie interesują mnie tzw malowanki i podobne ze współczesnymi kopertami,wskazówkami, itp

Witaj Krzysiek.

Cieszę się bardzo, że Twój pierwszy post na forum skrojony został w tym temacie. :)

Masz dwie świetnie zachowane i oryginalne Delbany. Do tego jedna, jak już wiesz, na dość rzadkim mechanizmie GSW 40/41. Świetny zaczątek jakiejś fajnej kolekcji. :)

Mam nadzieję, że to dopiero początek przyjaźni z tą marką. Czekamy na więcej ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy obie fajne i ciekawe Delbany . Tarcze oryginalne . Ta z lewej na werku popularnym 465N  Ta z prawej to rzadki werk jak się nie mylę, GSW 40/41 . Ta zlewej ma nieoryginalny sekundnik , ta z prawej ma chyba nawet oryginalną koronkę ( trzeba zobaczyć czy jest logo wieży ) i w minutowej wskazówce uzupełnić lumę . To tak z grubsza na szybko  Razem jak na początek fajne sztuk i :)  

Edit Arek Ty we wszystkim jesteś taki szybki  :D  :P

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edit Arek Ty we wszystkim jesteś taki szybki  :D  :P

Nie... żonę mam tą samą od dwudziestu lat :D:P

 

I bardzo sobie to chwalę. :lol:


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... żonę mam tą samą od dwudziestu lat :D:P

 

I bardzo sobie to chwalę. :lol:

Pewno z Tobą tyle wytrzymała, bo jak pisałem nadal jesteś bardzo  szybki  :P  :D  :D


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mój egzemplarz, zakładany jedynie do koszuli na święta :)

 

 

gallery_29278_66_154770.jpg

gallery_29278_75_19994.jpg

gallery_29278_75_7695.jpg


MarCin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, odnowiony garniturowiec, dorob.

Pokazywałem niedawno taki sam model, ale troszkę bliższy oryginałowi.

 

Czy wiesz jaki zakres prac prowadzony był podczas renowacji??

Na pewno można powiedzieć, że koperta poszła do położenia nowych chromów. Tarcza do renowacji. Zamienione zostały wskazówki (wszystkie) - są nieoryginalne. Wymieniona jest koronka.

Czy wiesz może jaki masz w środku mechanizm? Pokaż jeszcze dekiel.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ta z prawej ma chyba nawet oryginalną koronkę ( trzeba zobaczyć czy jest logo wieży )

Prawdopodobnie jest oryginalna, ale już dość mocno naznaczona czasem i nie da rady dostrzec co na niej widnieje.

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, odnowiony garniturowiec, dorob.

Pokazywałem niedawno taki sam model, ale troszkę bliższy oryginałowi.

 

Czy wiesz jaki zakres prac prowadzony był podczas renowacji??

Na pewno można powiedzieć, że koperta poszła do położenia nowych chromów. Tarcza do renowacji. Zamienione zostały wskazówki (wszystkie) - są nieoryginalne. Wymieniona jest koronka.

Czy wiesz może jaki masz w środku mechanizm? Pokaż jeszcze dekiel.

Kupiłem go już w takim stanie.

Szukałem wskazówek, ale nie znalazłem.

Jutro wrzucę fotkę dekielka.

 

Kciukiem klikane na GRA L09


MarCin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz może jaki masz w środku mechanizm?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu od pokazanej przez poprzednika, moja nie jest tak urokliwa, ale prócz lumy składa się z oryginalnych części.

post-57210-0-10625600-1456043907_thumb.jpg

post-57210-0-83886300-1456043911_thumb.jpg

post-57210-0-16285800-1456043916_thumb.jpg

post-57210-0-09492900-1456043969_thumb.jpg

post-57210-0-96167400-1456044016_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek. Wyglada naprawdę i zdecydowanie świetnie!

Fajny paseczek do niej dobrałeś.

I przy takim stanie, te wskazówki wcale nie rażą, a dodają jedynie świeżości.

Super robota.

Gratuluję!

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mój egzemplarz, zakładany jedynie do koszuli na święta :)

 

 

Ładna  cóż więcej można powiedzieć .

Arek wszystko opisał

 

W odróżnieniu od pokazanej przez poprzednika, moja nie jest tak urokliwa, ale prócz lumy składa się z oryginalnych części.

Staszek jakby to powiedział p.Makłowicz parodiowany w kabarecie , bella , fantastico (2minuta 11sekunda )

http://www.dailymotion.com/video/xjnkx1_kabaret-paranienormalni-podroze-kulinarne-maklowicza-kabaretowy-klub-dwojki_fun

:P

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foteczki.

Cóż Panowie, wiem, że sporo rzeczy jest tu nie teges, ale Delbanę miał kiedyś mój dziadek i jak ją zobaczyłem w 2010 roku, to stwierdziłem, że muszę ją mieć.

Tak więc zrobiłem sobie prezent na urodziny :)

Posiadacie dużo pięknych oryginalnych egzemplarzy, ja posiadam tylko taką, ale sprawia mi wiele radości.

Pozdrowerek

MarCin

post-29278-0-79510300-1456053678_thumb.jpg

post-29278-0-69640600-1456053687_thumb.jpg

post-29278-0-89209400-1456053693_thumb.jpg

post-29278-0-37667800-1456053700_thumb.jpg


MarCin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm również taki sam jak w mojej, czyli AS 1604. Jedynie zmieniony ma balans, być może z jakiegoś Atlantica, których sporo jeszcze w naszym kraju przebywa, i w których często występowały mechanizmy żółte ;)

 

posiadam tylko taką, ale sprawia mi wiele radości.

I to jest najważniejsze :)

Zegarek ma być taki, żeby sprawiał radość i satysfakcję swojemu właścicielowi. :)

 

Bardzo się cieszę, że jest w Twoim posiadaniu i że nie leży w czeluściach starych szuflad, tylko paraduje dumnie od czasu do czasu na nadgarstku...

A może pokusisz się o zdobycie kolejnej do noszenia na co dzień?  ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moimi wołami na co dzień są Adriatica Pilot na zmianę z Seiko5 Aviator i Poljot 

Do zegarków typu Delbana mam szacunek i szkoda mi ich.

Edytowane przez dorob

MarCin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jeszcze parę fotek koperty, bo chyba rzeczywiście warto ją pokazać.

Jako się rzekło...

 

Nie wiem jak będzie z jakością. Nie chciało mi się sięgać po aparat i telefonem prztyknąłem.

 

cd1715c9a3892f731de04970719a6937.jpg

 

d198627fc49ef15d4817f539bbbe3b94.jpg

 

70884012ea46445be91c15c5a2806b83.jpg

 

997a0aa565de171071e4e42304e3d3cf.jpg

 

be2f2fe0d97d23780db7f5c1ceb8a460.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foteczki.

Cóż Panowie, wiem, że sporo rzeczy jest tu nie teges, ale Delbanę miał kiedyś mój dziadek i jak ją zobaczyłem w 2010 roku, to stwierdziłem, że muszę ją mieć.

Tak więc zrobiłem sobie prezent na urodziny :)

Posiadacie dużo pięknych oryginalnych egzemplarzy, ja posiadam tylko taką, ale sprawia mi wiele radości.

Pozdrowerek

MarCin

I tu świete słowa prawisz, najważniejsze że Ty jesteś zadowolony i podchodzisz do niego z szacunkiem i sentymentem .

 

 

Arek nie gnęb nas , :( choć w niedzielę daj nam luz :P:D

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza Delbana  :)

95292326222219527715.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.