Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek fajna tarcza. Trochę ta przeciwwaga od sukundowej za długa się wydaje w porównaniu z godzinową i minutową :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo Krzychu! rozszalałeś się :)

Super.

 

Fajny Recordmaster. Ma trochę wad, ale cena jak na dzisiejsze czasy całkiem do przyjęcia.

Dwa pozostałe też niczego sobie, kompletne i oryginalne. :)

 

GRATULUJĘ!


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna.

Nooo kolega się rozszalał ,

Fajne zakupy :)

Kolekcja rośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rośnie rośnie. :)  Będę  starał  się dążyć do tego żeby mieć po jednym  egzempalurzu i będę zostawiał po prostu lepszy a gorszy pchał gdzieś dalej. Mam już kilka mani a Delbanki to kolejna z nich i nie sposób mieć wszystkiego z wiadomych względów. Poza tym  kupiłem najtańszy zestaw zegarmistrzowski dzięki któremu już rozsypałem jeden  remontuar  :o  i  czeka mnie nie lada wyzwanie bo pojecie mam na razie żadne.  Ale ów zestaw pozwolił mi pozaglądać tu i tam i zobaczyć w jakim jest stanie. Nie ukrywam ze nie wszystko mi się podoba. Tak że ruszyłem z kopyta żeby zgromadzić mały potencjał(też trochę przypadkowo w sumie) ale powoli będę zwalniał bo jak na razie i tak nadwyrężyłem finanse i mam w sumie w co wnikać i poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednym z każdego??

To będzie pewnie jakieś 250 sztuk

 

I to nie licząc wynalazków z Ameryki południowej czy Izraela...

 

Także będzie co robić...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodziło mi o to ze jak będę miał 2 identyczne to będę zostawiał  jeden lepszy. :)

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... tak tylko chciałem Cię podenerwować. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i konkurencja rośnie :(  :( :(  :(  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego złego... na forum zrobi się ciekawiej. :);)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rośnie rośnie. :)   Poza tym  kupiłem najtańszy zestaw zegarmistrzowski dzięki któremu już rozsypałem jeden  remontuar  :o  i  czeka mnie nie lada wyzwanie bo pojecie mam na razie żadne. 

 

Lepiej zainwestować nie w zestaw amatorski z all...... bo to jest bad.... a kupic w hurtowni typu Time pol pojedyncze składowe narzędzi potrzebnych do amatorskiej pracy ;)

To dobrze że nie połamałeś czopów balansu .

 

No chodziło mi o to ze jak będę miał 2 identyczne to będę zostawiał  jeden lepszy. :)

Tak się mówi , najpierw kupisz bo sie będzie wydawało że są identyczne ,a jak dostaniesz w ręce i się przyjrzysz to dojdziesz do wniosku że jednak różnią się  ,np wielkością napisu Delbana bądź podziałką :ph34r::)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować nie w zestaw amatorski z all...... bo to jest bad.... a kupic w hurtowni typu Time pol pojedyncze składowe narzędzi potrzebnych do amatorskiej pracy ;)

To dobrze że nie połamałeś czopów balansu .

 

 

 

Zdaje sobie z tego sprawę. Ale najpierw zobaczę na ile mnie wciągnie i na ile będę miał predyspozycje do samodzielnych napraw.  To że nakupię gratów i narzędzi nawet za kilka tys. zł. nie zrobi ze mnie nagle  zegarmistrza. :D  Poza tym  zawsze w takim przypadku przypominają mi się wlanie różne pasje moich  znajomych. Jak myśleli że wystarczą pieniądze, zakup najlepszego sprzętu i efekt murowany. :lol:  A potem wszystko rdzewiało lub niszczało. Chyba najbardziej utkwiło mi zdanie kumpla dziesięcioletniego syna: "Tato ja to bym chciał żeby te rybki to już zdechły, bo mi się już nie chce dawać im jeść... " :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz

 

Zdaje sobie z tego sprawę. Ale najpierw zobaczę na ile mnie wciągnie i na ile będę miał predyspozycje do samodzielnych napraw.  To że nakupię gratów i narzędzi nawet za kilka tys. zł. nie zrobi ze mnie nagle  zegarmistrza. :D  Poza tym  zawsze w takim przypadku przypominają mi się wlanie różne pasje moich  znajomych. Jak myśleli że wystarczą pieniądze, zakup najlepszego sprzętu i efekt murowany. :lol:  A potem wszystko rdzewiało lub niszczało. Chyba najbardziej utkwiło mi zdanie kumpla dziesięcioletniego syna: "Tato ja to bym chciał żeby te rybki to już zdechły, bo mi się już nie chce dawać im jeść... " :(

Masz racje, tylko w tej branży jeśli nie masz dobrych narzędzi to albo nie dasz rady czegoś zrobić albo to coś zniszczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozebrania zegarka wystarczy kilka dobrej jakości wkrętaków , penset , dwie porządne lupy dooczne i podstawki pod mechanizm , reszta wyjdzie w praniu . ;)
A taki zakup do kwota na pewno  nie przekroczy kilku tyś. :)
Arek kiedyś popełnił post na temat amatorskich narzędzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Krzychu się rozkręcił. Od dawna polujesz na Delbanki? Ile już tam sztuk w szufladzie leży?

 

U mnie dopiero koło 20-21 tego miesiąca pojawi się mój wyczekany shockabsorber na nadgarstku. Jeśli w czyszczeniu i oliwieniu u zegarmajstra nie wyjdzie znowu jakaś wadliwa część... :ph34r:

 

Powoli się rozglądam za jakimś szwajcarskim towarzyszem dla Delbanki bo będzie jej smutno tak bytować tylko z polsko-radzieckim Blonex-em. Waham się między kolejną Delbaną a Tissotem. Czas pokaże co się trafi w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy,  czy ktoś znalazł gdzieś, gdziekolwiek, jakieś katalogi Delbany z lat 60-tych? Strasznie bym chciał zobaczyć, jak te zegarki wyglądały, gdy były nowe...

 

Atlantic wydał jakiś czas temu replikę, Wostok wydał replikę komandira K-65, a delbana co? Chyba zbyt mało popularna była na Zachodzie. czytałem gdzieś, chyba nawet na forum, że ta firma była ukierunkowana na rynki demoludów

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym taki katalog chciał zobaczyc albo mieć :)
Na zatoce tylko można kupić jakieś plakaty reklamowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy,  czy ktoś znalazł gdzieś, gdziekolwiek, jakieś katalogi Delbany z lat 60-tych? Strasznie bym chciał zobaczyć, jak te zegarki wyglądały, gdy były nowe...

 

Atlantic wydał jakiś czas temu replikę, Wostok wydał replikę komandira K-65, a delbana co? Chyba zbyt mało popularna była na Zachodzie. czytałem gdzieś, chyba nawet na forum, że ta firma była ukierunkowana na rynki demoludów

Ja napisałem do Nich w zeszłym roku z prośbą o cokolwiek o Delbanach . W ogóle nie odpisali Takie Ciołki


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tyle w temacie, widocznie nie zależy im na zbycie w Polsce. Ja bym się cieszył, gdybym był producentem i dowiedział się o tym, że są miłośnicy marki w jakimś kraju.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tyle w temacie, widocznie nie zależy im na zbycie w Polsce. Ja bym się cieszył, gdybym był producentem i dowiedział się o tym, że są miłośnicy marki w jakimś kraju.... 

Polska Łódź 01.06.2015.

 

Hi,

I'm Slawek............... from Poland.

We have a funclub of watches in Poland - www.zegarkiclub.pl

In this club, there is a section dedicated to Delbana watches.

Here I have a request. Could You send by email any docs or photos watches from 1940-1970.

Documents at www.ranfft.de are not enough.

In our collection, we hace many cool models like Recodmastery, Chronograph, Bidynatory etc. Most of them are NOS.

I own a watch from 50's Wega Mr. Kessler. Please send me any photos to verify our collection - wheter they are original, because there are many false watches on the market.

Language is not a problem, please let me know wheter You can help us or not.

Below, You can see some of our collection.

 

Best Regards,   Dorzuciłem też Nasze najładniejsze Delbany z tematu


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)... .

już wiem z kim się licytowałem o Recordmastera ;)


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Krzychu się rozkręcił. Od dawna polujesz na Delbanki? Ile już tam sztuk w szufladzie leży?

 

U mnie dopiero koło 20-21 tego miesiąca pojawi się mój wyczekany shockabsorber na nadgarstku. Jeśli w czyszczeniu i oliwieniu u zegarmajstra nie wyjdzie znowu jakaś wadliwa część... :ph34r:

 

Powoli się rozglądam za jakimś szwajcarskim towarzyszem dla Delbanki bo będzie jej smutno tak bytować tylko z polsko-radzieckim Blonex-em. Waham się między kolejną Delbaną a Tissotem. Czas pokaże co się trafi w rozsądnej cenie.

Jedyny słuszny mąż dla Delbany to Atlantic (historycznie, kulturowo i klasowo) :P

 

Ja napisałem do Nich w zeszłym roku z prośbą o cokolwiek o Delbanach . W ogóle nie odpisali Takie Ciołki

Też pisałem kilkakrotnie... bez odzewu :(:unsure:


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy,  czy ktoś znalazł gdzieś, gdziekolwiek, jakieś katalogi Delbany z lat 60-tych? Strasznie bym chciał zobaczyć, jak te zegarki wyglądały, gdy były nowe...

 

Atlantic wydał jakiś czas temu replikę, Wostok wydał replikę komandira K-65, a delbana co? Chyba zbyt mało popularna była na Zachodzie. czytałem gdzieś, chyba nawet na forum, że ta firma była ukierunkowana na rynki demoludów

 

 

no to tyle w temacie, widocznie nie zależy im na zbycie w Polsce. Ja bym się cieszył, gdybym był producentem i dowiedział się o tym, że są miłośnicy marki w jakimś kraju.... 

To nie jest tak do końca. 

Po pierwsze, Delbana nie była ukierunkowała jedynie na rynek "demoludów". Firma sprzedawała zegarki tam, gdzie je chciano kupować. Analizując rynki gdzie te zegarki pojawiają się obecnie można stworzyć mapę ich sprzedaży  na rynku pierwotnym. Demoludy to z pewnością lata sześćdziesiąte, ale patrząc przez szerszy okres sprzedaży nie wolno pominąć Europy Zachodniej i oczywiście Ameryki Południowej. Czyli jak sam widzisz rynki na które trafiały Delbany były różne. Natomiast patrząc przez pryzmat klasy poszczególnych zegarków, to te pojawiające się w krajach Ameryki Południowej są z wyższej półki.

Katalogów do których przyzwyczajeni jesteśmy przez inne firmy raczej Delbana nie miała. Pojedyncze karty reklamowe, opisujące wybrane modele można spotkać na aukcjach, ale rzeczywiście  jest ich niewiele. I na koniec życzliwość firmy o której wspominał Sławek. Mało jest takich marek jak Longines, Zenith czy Omega, które dbają o dobre imię i udzielają chętnie informacji o swoich vintage produktach.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.