Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzywy

Zakupy na mywatcheshub.com

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższym czasie poszukiwań, w końcu znalazłem tego jednego, którego chciałbym kupić. (A droga była długa, bo zaczęła się od pilotów, a skończyła na diverach :lol:.

 

Chodzi o Citizena NY0040-09E. Znalazłem go na eBayu u sprzedającego o nicku watches-uk za 145$ (Singapur). Założyłem konto na eBay, paypalu itd, klikam "Kup teraz!" i po chwili przychodzi mail od sprzedającego, w którym czytam, że z racji tego, iż paczki idą do nas po 20 dni, to nie akceptuje takich interesów na ebayu bo statystyki mu spadają i jak chcę, to sobie moge u niego w sklepie kupić (tam jest taniej), płatność tez przez paypal, wiec niby w porzadku, ale lampka mi się zapaliła...

 

Poniżej oryginalna treść maila:

 

-------------------------------------

BLOCK SOME COUNTRIES

-------------------------------------

However, we had blocked some countries because shipping time from Singapore to some countries (like Russia, Czech, Romania, Israel, Brazil, South America, Africa, Middle East & Eastern Europe etc) could be slightly more than 15 working days (about 20-25 working days) due to no direct flights or stricter Customs Clearance. To prevent buyers from these countries giving us 1 and 2 stars DSR, we have blocked these countries from buying directly. However,

www.mywatcheshub.com (Only accept PayPal):

----------------------------------------------------------

You can still buy from our website www.mywatcheshub.com (5% lesser for all our watches - Only accept PayPal) or

kindly provide your PayPal's email/account so that I can send you a PayPal invoice.

Note : DO NOT WORRY! You will be fully protected by PayPal for the delivery. Simply file a PayPal dispute if you did not received your order.

 

I faktycznie, na stronie mywatcheshub.com zegarek kosztuje 135$, w sieci nie znalazłem żadnych opinii o tym sklepie (zarówno pozytywnych jak i negatywnych) i tak się zastanawiam - ryzykować czy nie? Na pewno macie jakieś doświadczenia związane z tego typu interesami - poradźcie co z tym fantem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tego sprzedającego polecić - kupiłem od niego około 2 tygodnie temu 2 zegarki seiko, poprosiłem za każdym razem o wysłanie rachunku na adres paypal,zapłaciłem, zegarki doszły po 1,5 tygodnia.

 

 

pozdrawiam


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupowałeś w sklepie czy poprzez eBay?

 

I od razu zapytam jak wyglądała paczka - w sensie zadeklarowana wartość, czy jako 'gift' itp. Wiadomo - podatki etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcę znalazłem na ebayu, też mi polecił kupować przez swój sklep i tak zrobiłem

 

satysfakcja 100%

 

dodatkowo poprosiłem o zaniżenie wartości przesyłki na 55 usd, tak że bez cła się obyło

 

pozdrawiam


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcę znalazłem na ebayu, też mi polecił kupować przez swój sklep i tak zrobiłem

 

satysfakcja 100%

 

dodatkowo poprosiłem o zaniżenie wartości przesyłki na 55 usd, tak że bez cła się obyło

 

najlepiej wyślij maila z zapytaniem jaka jest jego najlepsza cena z ten zegarek,może dostaniesz jeszcze większą zniżkę, warto się potargować,ale na prawdę poważny sprzedawca

 

pozdrawiam


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Spróbuję więc i zobaczymy co z tego wyjdzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w 100% sprawdzony - kont na e-bayu ma kilka , a sklep internetowy ruszył dopiero niedawno.

Możesz spokojnie kupować w sklepie , bo i tak płacisz paypalem przez który jeśli towar nie dojdzie możesz założyć spór i otrzymać zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcę znalazłem na ebayu, też mi polecił kupować przez swój sklep i tak zrobiłem

 

satysfakcja 100%

 

dodatkowo poprosiłem o zaniżenie wartości przesyłki na 55 usd, tak że bez cła się obyło

 

pozdrawiam

 

Kupiłem u niego SEIKO, ale gość podał wartość przesyłki 70 USD i niestety trafiła na oclenie :D. Wczoraj przyszło do mnie pismo z UC żebym przesłał wyciąg z paypal-a lub wydruk z aukcji w celu ustalenia wartości. Zegarek kosztował 177 USD więc pewnie dolicza VAT 22% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją też zadeklarował na 71 dolców, pomimo próśb by było to poniżej 50-ciu. Prócz tego dopiero kilka dni temu to wysłał.

Za pierwszym razem, zegarek który miał iść do mnie nabawił się 'rys' (czy to prawda czy nie - nie wiem), więc czekałem na kolejną dostawę, trwało to około tygodnia. Sprzedawca poinformował mnie, że da znać kiedy przyjdą, co oczywiście nie nastąpiło. Gdy zauważyłem, że pojawiły się na magazynie napisałem maila, ale cisza..., drugiego - cisza..., jak w trzecim się wywnętrzyłem, to w końcu odpisał. Generalnie wyglądało to tak, jakbym się go prosił by 1. sprzedał mi zegarek; 2. odpisywał na maile / odpowiadał na wszystkie pytania w nich zawarte;

 

Generalnie - jak na początku było to bardzo sprawnie, tak potem jak krew z nosa. Szczerze, to gdyby ten zegarek był gdzie indziej - kupiłbym go gdzie indziej. Właśnie za takie olewactwo. Zupełnie jakby mu nie zależało, żeby cokolwiek sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją też zadeklarował na 71 dolców, pomimo próśb by było to poniżej 50-ciu. Prócz tego dopiero kilka dni temu to wysłał.

Za pierwszym razem, zegarek który miał iść do mnie nabawił się 'rys' (czy to prawda czy nie - nie wiem), więc czekałem na kolejną dostawę, trwało to około tygodnia. Sprzedawca poinformował mnie, że da znać kiedy przyjdą, co oczywiście nie nastąpiło. Gdy zauważyłem, że pojawiły się na magazynie napisałem maila, ale cisza..., drugiego - cisza..., jak w trzecim się wywnętrzyłem, to w końcu odpisał. Generalnie wyglądało to tak, jakbym się go prosił by 1. sprzedał mi zegarek; 2. odpisywał na maile / odpowiadał na wszystkie pytania w nich zawarte;

 

Generalnie - jak na początku było to bardzo sprawnie, tak potem jak krew z nosa. Szczerze, to gdyby ten zegarek był gdzie indziej - kupiłbym go gdzie indziej. Właśnie za takie olewactwo. Zupełnie jakby mu nie zależało, żeby cokolwiek sprzedać.

 

Czy zegarek już dotarł do Ciebie?? Ciekawi mnie czy trafi na oclenie. Daj znać czy też musiałeś płacić VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tego sprzedającego polecić - kupiłem od niego około 2 tygodnie temu 2 zegarki seiko, poprosiłem za każdym razem o wysłanie rachunku na adres paypal,zapłaciłem, zegarki doszły po 1,5 tygodnia.

 

 

pozdrawiam

 

UC naliczył jakieś opłaty, wziąłeś zwykła przesyłkę czy DHL?? Napisałem mu po zakupie żeby zadeklarował wartość na 20 USD a i tak wpisał 70 no i czopka, wyszły dodatkowe koszty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to dopiero wysłał, więc jeszcze z 2 tygodnie upłynie zanim przyjdzie - wtedy zobaczymy czy celnik miał dobry humor, czy ktoś go wkurzył :P Swoją drogą - ciekawa praktyka o dostarczaniu wydruku potwierdzenia z paypala...

 

Wygląda mi na to, że poszło DHL-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztowy UC jak przechwyci paczkę to przesyła poleconym taki druczek trzeba wypełnić, napisać co jest w paczce, ile sztuk, oraz ile zapłaciliśmy. Jako potwierdzenie chcą wydruk z aukcji, rachunek ze sklepu albo wydruk z paypala :P.

FEDEX wysyła powiadomienie na e-mail.

af234891ac38dbfcgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skubani. Ciekawe czy do mnie podobne przyjdzie.

Jak go odbierzesz, pochwal się na ile Cię naciągnęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skubani. Ciekawe czy do mnie podobne przyjdzie.

Jak go odbierzesz, pochwal się na ile Cię naciągnęli.

 

zegarek kosztował ok 500 PLN, więc naliczą VAT ok 120 PLN ;)

Powinien być u mnie za parę dni. Jeśli do Ciebie wysłał kurierem DHL napisz czy coś płaciłeś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-34571-0-84260100-1331856454.jpg

 

Zegarek dotarł i ku mojemu zdziwieniu obyło się bez cła. Humor celnika?

 

BTW, nie wie ktoś gdzie można kupić bransoletę do tego Citka? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak. Ja za jedna paczke musialem placic, ale nastepna przeszla bez oclenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie no mi koledzy.

 

Jak paczka ma zadeklarowaną wartość na te 71 dolców ale jest tam zegarek który kupiłem za np 200$ to płace VAT od zadeklarowanej wartości czy oni otwierają paczkę i wyceniają czy muszę pokazać ile wpłaciłem przez PayPala i od tej kwoty co wpłaciłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal ryzyk&fizyk.

Wszystko zależy od tego czy wewnątrz jest coś co może świadczyć o innej cenie (faktura/paragon/gwarancja/przywieszka). Zawsze możesz mieć też po prostu farta i trafić na kulawego i niekumatego w zegarkach celnika. Ale możesz też wtopić.. Ja kiedyś kupiłem seikacza za 30$. W aukcji opis "new with defects", ale w paczce nic nie było na ten temat. Oclili na sklepową wartość $200. Oczywiście musiałem się odwoływać.. (pozytywnie)

 

Generalnie: nie zapłaciłem cła za żaden zegarek kupiony w stanach/azji. Oczywiście nie kupuję bezcennych potworów, raczej egzemplarze do $150. Ale przyjmuję prostą zasadę - NIGDY NIE WYSYŁAM KURIEREM - zawsze lokalną pocztą. O ile uda się dogadać ze sprzedającym, paczki są opisane jako "used" albo właśnie "new with defect". No i zdecydowanie najlepsza kwota na deklaracji, to $60/70. Taki umiarkowany rozsądek

;)

 

Tutaj masz trochę więcej zasad dotyczących clenia i zwolnień: http://www.zakupyzusa.com/?pg=customs

 

Kwota zwolniona z cła i VAT

Przesyłki o wartości do 45 Euro (ok 60 USD), mogą zostać w Polsce zwolnione z cła i VAT. Dotyczy to przesyłek zawierających towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym. Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przesyłki, które maja charakter okazjonalny np. raz w miesiącu i zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny. Decyzja należy do urzędu celnego. W praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalnianych z opłat celnych.

Kwota zwolniona z cła, tylko VAT

Przesyłki o wartości powyżej 45 Euro ale nie więcej niż 150 Euro (ok 200 USD) mogą zostać w Polsce zwolnione z cła. Jest natomiast doliczany podatek VAT.

Sposób kalkulacji cła i VAT

Cło jest liczone od całości kosztów zakupu towaru to jest ceny zakupu wraz z kosztami wysyłki. VAT jest liczony od wartości towaru powiększonej o cło.

 

Koszt zakupu $900

Koszt wysyłki $100

Wartość celna $1000

Cło 5% $50

Wartość z cłem $1050

VAT 22% $231

Razem $1281

 

Koszt transportu ma wpływ na wysokość cła i VAT. Dlatego dla wielu, zwlaszcza ciezkich towarów jedynym opłacalnym sposobem wysyłki jest transport morski.

 

------------------------------------------------------------------

 

Zegarek dotarł i ku mojemu zdziwieniu obyło się bez cła. Humor celnika?

 

Zdecydowanie :P

Mach chłopie szczęście zagraj w totka :)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wybieram opcji wysyłki przez EMS, na 90% taka przesyłka będzie zatrzymana przez UC. Jeszcze nigdy nie zatrzymali mi przesyłki listem poleconym. Warto uzbroić się w cierpliwość i wybrać tańszą dostawę listem poleconym. Niestety paczka z USA lub z Azji odzie do kraju ok 2 tygodnie. Ostatnio zamawiałem ciuchy ze sklepu Abercrombie, paka była po ok tygodniu u mnie, ale doliczyli VAT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zakupiłem zegarek 4 dni temu, zapłaciłem przez PayPala a tam ciągle zamówienie ma status "PROCESSING". I nie wiem kiedy on to wyśle. Napisałem maila ale bez odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się nie możesz doczekać, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo - bez stresu. W najgorszym wypadku założysz spór, i odzyskasz gotówkę od PayPal


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmylił status w panelu na stronie.

 

Nie zauważyłem że na maila z paypala dostałem info o wysyłce... i taki link do strony gdzie jest wszystko rozpisane w którym miejscu na świecie w których dniach jest zegarek i wg. tego obecnie jest w Tajwanie i w przyszłym tygodniu będzie w Polsce. Więc na razie wszystko okej.

 

No fakt nie mogę się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachecony opiniami zamowilem mojego pierwszego G dzis z MWH

pozostaje czekac i miec nadzieje ze mnie UC nie scignie :)


tengo hambre pero no tengo dinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uzbrój się w cierpliwość. Ja zamówiłem 2 tygodnie temu i jeszcze niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.