Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest zygmac

Co wybrać?

Recommended Posts

Guest zygmac

Proszę o pomoc znawców w tej materii.Mam zamiar nabyć nowy zegar.Waham się pomiędzy Longinesem z mechanizmem Valjoux 7753, a Omegą De Ville Co-Axial Chronometr.

Cenowo niewiele się różnią.Choodzi mi o awaryjność i ogólnie pojęte "koszty utrzymania" Wyczytałem na tym forum,że koszt przeglądu w/w Omegi to ponad 1300 zł,bo łączy się z

wymianą znacznej ilości części(w tym nawet wskazówki).:D

Pozdrawiam serdecznie

Zapewne też czytałeś, że częstotliwość przeglądów Omegi na co-axial jest zdecydowanie mniejsza i rzadziej trzeba robić przeglądy :D

ja ostatnio za przegląd Omegi PO na CO-AXIAlu zapłaciłem nieco ponad 600 zł :D a następny jest tak odległy, że nawet o nim nie myślę

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Pomijając wygląd i zaawansowanie mechanizmu (choć tu oczywiście zgadzam się z poprzednikami) to podejmowanie decyzji o zakupie zegarka na tym pułapie cenowym w oparciu o różnice w kosztach przeglądu wynoszące po uśrednieniu ok 100 zł na rok (czyli ułamek % wartości)jest MZ trochę dziwne :D

Guest zygmac

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.:D

Pozdrawiam serdecznie

Guest zygmac

Jeszcze raz dziękuję wszystkim,którzy zechcieli wyrazić swoją opinię.:)

Jedno małe sprostowanie: nie chodzi w tej sytuacji

o różnicę kosztów w przeglądach.:P)

Zaniepokoił mnie fakt(opisany wcześniej przez uczestnika tego forum),że omega oddana do "zwykłego-terminowego"

przeglądu, wymagała wymiany kilku części(duży stopień zużycia),ze wskazówkami włącznie.:))

W zegarku o takiej renomie,po kilku latach użytkowania,do wymiany kilka części????

Dla mnie to trochę dziwne.Chyba,że polityka producentów zegarków uległa zmianie(podobnie jak odbiorników TV) tzn nie mają być

zbyt długo trwałe- mają być ładne!

No i prestiżowe.:))

Gdyby przegląd polegał na czyszczeniu,smarowaniu i regulacji mechanizmu(przy tej samej cenie)-nie byłoby w tym nic dziwnego.Nazwa firmy zobowiązuje.

Wymiana części po takim(względnie krótkim) okresie używania- wzbudza wątpliwości co do jakości wyrobu.

I to byłoby na tyle.

Pozdrawiam serdecznie

pochwal sie pozniej tym co kupiles......szczegolnie w galerii :P:rolleyes:

" tylko Seiko " Damian

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.