Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szczekaplik

spadek po starszym koledze co z nim zrobić??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum ale wydaje mi się ze w dobrym miejscu zadam pytanie.. mianowicie kolega mojego ojca zmarł niedawno zbierał różne starocie w tym także zegarki w szczególności kieszonkowe... w tym momencie mam je w posiadaniu i nie mam pojecia jak nawet sprawdzić z jakich są lat i co to w ogóle jest za sprzęt... prosiłbym aby mi ktoś pomógł... zegarki są firm iwc schaffhausen, Longines, Omega, Doxa, Waltham. Posiadam także całe pudło mechanizmów kopert itp a także werków cyferblatów itp do zegarów większych. Zdjęcia prześle każdemu zainteresowanemu na maila. Chciałbym to sprzedać za przyzwoita cenę ale muszę poznać wartość a zeby poznac wartość musze sie coś kolwiek o nich dowiedzieć i o to prosze o pomoc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś kolega z okolicy Tobie pomoże, a jak nie, to jedynie możesz zadać pytania tutaj, jak jest tego dużo to najlepiej o każdy zegarek osobno, pamiętając, że konieczna są dobre zdjęcia łączne ze zdjęciem mechanizmu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm1

1.

Jest to mechanizm IWC kaliber 53 19''' H7 z okolic 1900 roku. Koperta nie jest od niego więc to skaldak (pasówka). Potrzebne jest też zdjęcie dekla od wewnątrz i numer z mechanizmu.

2.

Waltham prawdopodobnie kaliber 1883 z drugiej polowy XIXw

3.

Omega któryś starszy kal. 19''' najprawdopodobniej z przed roku około 1900

4.

Longines najprawdopodobniej kaliber 18,80 z roku 1928


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje

..I mam teraz takie pytanie co to za zegarki(jak zidentyfikować)z jakich lat czy warto dawać do remontu czy sprzedać je w taki stanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..I mam teraz takie pytanie co to za zegarki(jak zidentyfikować)z jakich lat

Powoli. Wszystko będziesz miał w moim poście powyżej. Nie jestem odrzutowcem.

Dodaj jeszcze post ze zdjęciami dekli od wewnątrz.

 

czy warto dawać do remontu czy sprzedać je w taki stanie??

To nie są zegarki wszystkie takie same, jedne warto inne nie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr mechanizmu pierwszego 202504 tyle pisze a na deklu pisze tylko philadelphia wath case co i silverode czy zrobić i dosłać zdjecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr mechanizmu pierwszego 202504 tyle pisze a na deklu pisze tylko philadelphia wath case co i silverode czy zrobić i dosłać zdjecie??

Już nie musisz. Mechanizm z roku 1899, a napis na deklu tylko potwierdza to że koperta nie jest od niego.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Longinesie tez koperta wygląda mi jakby nie była od niego, Waltham wygląda OK


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta Longinesa chyba jednak jest OK ( oznaczenia, wielkość ).

Mógłbym zapytać o żródło wątpliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta Longinesa chyba jednak jest OK ( oznaczenia, wielkość ).

Mógłbym zapytać o żródło wątpliwości ?

Koperta jest od Longinesa, ale tył mechanizmu jest za wysoko, wystaje poza kopertę, tak jakby nie była ona od tego mechanizmu.Ale może to tylko być złudzenie optyczne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki narazie wszystkim przynajmniej mniej więcej wiem co mam teraz sie zastanowie czy sprzedać czy dać do remontu... drogie takie remonty są? ja nie mam pojecia o zegarach zawory moge w polonezie ustawić ale nic z zegarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co jest zepsute, zdekompletowane,uszkodzone, gdzie to będzie naprawiane i przez kogo. Jeden za czyszczenie zegarka bierze 60zł inny 120zł ceny są bardzo zróżnicowane. A jeżeli chodzi już o dorabianie części czy poszukiwanie oryginalnych tu to już wolna amerykanka. Czasami trzeba szukać po całym świecie i niektórzy z nas maja już w tym spore doświadczenie :).

Trudno tu rozmawiać ogólnikowo. To tak jak byś zapytał a ile kosztuje naprawa Poloneza? :). A pierwszy lepszy mechanik zapyta

-a co się Panu zepsuło :P. W przypadku kieszonkowych zegarków sprawa jest o tyle trudna, że prawdziwych zegarmistrzów jest już coraz mniej. I cenią oni swoja pracę. A co raz częściej wykonują takie naprawy tylko dla kolekcjonerów gdyż przeciętni obywatele korzystają na co dzień coraz częściej z zegarków kwarcowych. :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ja np nie moge znaleźć zegarmistrza w rzeszowie ktory by mi choć sprawdził longinesa co mu dolega... jeden stwierdził tylko ze nie chce mu sie bawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr mechanizmu pierwszego 202504 [...]

Mógłbyś podać numer z koperty Longinesa, wzrok już nie ten ;)


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać numer z koperty Longinesa, wzrok już nie ten ;)

 

4791956

Nie żebym wzrok miał lepszy, ale chyba monitor większy ;)

 

 

EDIT.Z koperty....mogłem przeczytać ze zrozumieniem....:)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ta omega nie ma sygnowanego mechanizmu pd koperta to oznacza ze ...?? moze mieć pod cyferblatem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longines i na kopercie i na mechaniżmie ma te same nr wybite próba 0,900 (na jednych pisze 0,900 a na innych 0,800 nie wiem dokladnie co jak to odczytywać) jakiś znaczek lwa pod nim 84 i na srodku koperty w srodku efoo(?) longines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.