Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

W góry? Na szlak w październiku? W sneakersach? Chyba się nie odważę...

Szukałbym bytów na VIBRAMIE (rodzaj gumy i wzoru podeszwy dający dobrą przyczepność)

Na wycieczkę w październiku wystarczą Ci krótkie buty, jeśli myślisz o wykorzystywaniu ich w ziemie to szukałbym długich najlepiej z membraną.

Ja osobiście na dłuższe i cięższe wypady używam Salewa MTN Trainer MID GTX, tanie nie są ale świetnie sprawdzają.

Na krótsze eskapady wiosną, latem, jesienią używam krótkich mamutów.

Dużo zależy od budżetu jaki chcesz na buty przeznaczyć.  

Na początku października jadę w góry (nigdy w życiu jeszcze nie byłem)

Chciałbym kupić jakieś buty, ale nic jakiegoś z mega wysokiej półki, może coś co mógłbym później zimą cywilnie założyć na śnieg i sanki?! Na jakie firmy patrzeć?! Columbia? Hi-Tec? AKU?

Przede wszystkim w jakie góry? O jakiej aktywności myślisz?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Wiem coś o tym, trochę butów im oddałem ;)

Masz platynową kartę stałego klienta z extra 50% rabatem? :lol:  

Ja na wadliwe dotychczas nie trafiłem. Jedyne zwroty z powodu nie tej wielkości/szerokości buta.

Edited by mario1971

Pytanie - gdzie w Krakowie można kupić (muszę przymierzyć) buty marki dr Martens, Solovair lub Blundstone. 

Warszawa, Wrocław czy Poznań nie ma tego problemu, ale cóż w Galicji jest jak jest :) 

Dzięki Tobie dowiedziałem się, że są takie buty jak B. Tanio nie jest, ale może warte są swojej ceny? Jak z wygodą itd?

Kilka lat temu kupiłem dr M, ale o komforcie użytkowania ciężko mówic, do tego stopnia że na początku ranily mnie do krwi, musiałem wyciąć takie kawałki skóry na szwach w środku żeby poprawić komfort. I tak nie jest idealnie. Ja bym raczej drugi raz martensow nie kupił

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Kupiłem sobie niedawno wysokie górskie buty AKU i to najlepsze tego typu buty jakie miałem - polecam.

Przyznaję! Dawno nie miałem tak wygodnych butów i tak dobrze wykonanych!

Szukałbym bytów na VIBRAMIE (rodzaj gumy i wzoru podeszwy dający dobrą przyczepność)

To nie rodzaj gumy a firma produkująca podeszwy.

Guest fidelio

Chodziłem w nich, jak byłem piękny i młody. Teraz jestem już tylko piękny i postanowiłem, że do nich wrócę  :)

post-34987-0-17560700-1570034961_thumb.jpg

Ciekaw jestem jak będzie u Ciebie z wytrzymałością. Odkąd Made in England zniknęło z Mertensów (poza niektórymi modelami 1460/61) wielu moich znajomych przeszło na Solovair. Znam też jednego zadowolonego z wietnamskiej wersji :D obyś był drugi

Edited by Jash

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Guest fidelio

No cóż Jacek, sam miałem dylemat, ale stwierdziłem, że jednak spróbuję. Na razie jest oczywiście ok, ale także zdecydowanie za wcześnie by stwierdzić, jak będzie z ich wytrzymałością. Na pewno, tak jak kiedyś, są mega wygodne :-)

Te 1460ki to trzecie Martensy, jakie teraz mam. Aż poleciałem do garderoby i sprawdziłem. Pozostałe (nie glany) to też "made in vietnam", a mam jej już parę lat i nic z nimi się nie dzieje :-) Mam więc nadzieję, że i z tymi będzie spoko :-)

post-34987-0-59661800-1570038553_thumb.jpg

Edited by fidelio

Haha, właśnie zzułem ten sam model i kolor z nóg

Kupiłem 5 lat temu, w sumie kilkanaście razy tylko na nogach. W poniedziałek postanowilem dać im jeszcze raz szansę ;) A powiem, że początki były trudne, dosłownie krwawe. Tak mi obcieraly górną cześć stopy, makabra. Dopiero wycialem scyzorykiem nadmiar skóry na wewnętrznych szwach i duuuuzo lepiej. Cóż... Dam im szansę tej jesieni /zimy :)

;)

https://www.youtube.com/watch?v=brB6VwLCGaA

Moje pierwsze Martensy, Highlandery w 2 klasie liceum....miałem to samo. Krew krew i skóra na zapiętkach starta do kości :D

Edited by Jash

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***