Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NewYorker

400zł Casio czy Timex

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie mniej więcej już wybrałem, teraz ostateczna decyzja, mam 2 typy:

 

1. Casio SGW 400h

http://www.otozegarki.pl/3,9141-zegarek_casio_sgw_400h_1b2ver.html

 

2. Timex Dive Style Chronograph t49803

http://www.timex.pl/produkt.aspx?productID=902

 

za Casio przemawia wysokościomierz przydatny, bo uprawiam kolarstwo szosowe

Timex bardziej elegancki

 

Czy taki wysokościomierz działa dość dobrze ? z dokładnością lepszą niż 50m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mniej więcej już wybrałem, teraz ostateczna decyzja, mam 2 typy:

 

1. Casio SGW 400h

http://www.otozegarki.pl/3,9141-zegarek_casio_sgw_400h_1b2ver.html

 

2. Timex Dive Style Chronograph t49803

http://www.timex.pl/produkt.aspx?productID=902

 

za Casio przemawia wysokościomierz przydatny, bo uprawiam kolarstwo szosowe

Timex bardziej elegancki

 

Czy taki wysokościomierz działa dość dobrze ? z dokładnością lepszą niż 50m ?

 

Proponowałbym Timexa - nie chodzi tylko o to, że jest bardziej elegancki. W mojej ocenie Timex to po prostu lepsza firma i lepsza jakość wykonania. Poza tym osobiście nie kupiłbym zegarka elektronicznego (ale to tylko moja opinia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfik :lol:

...A Timex to jaki niby jest?

Mechaniczny?

Obydwa zegarki to kwarce.

 

 

NewYorker

...Casio oferuje więcej funkcji.

Jest lekki i zdecydowanie bardziej bardziej "sportowy" niż Timex.

Wysokościomierz będzie działał orientacyjnie i raczej nie próbuj w oparciu o jego wskazania lądować samolatem w warunkach braku widoczności ziemi.

Wysokościomierz działa w oparciu różnice ciśnienia, a więc przed użyciem trzeba go dobrze skalibrować.

Barometr również musi być dobrze skalibrowany.

Wslkazania sensorów są od siebie zależne i zarówno różnice wysokości będą wpływać na wskazania barometru, jak i skoki ciśnienia (np. nadchodząca burza) będą wpływać na odczyt wysokościomierza.

Przykład - zegarek który mam w tej chwili na ręku wskazuje ciśnienie 1005 hPa i wysokość 80 mnpm.

Odbiornik GPS pokazuje w tym miejscu wysokość 18 npm.

Po skalibrowaniu wysokościomierza zmienią się wskazania barometru.

Ale ogólną tendencję zmian ( wzrosty i spadki wysokości i ciśnienia) zegarek pokazuje wmiarę poprawnie.(Casio GW 9200)

 

 

Koperta Timexa będzie się przecierać.

Zdecydowanie ucierpi na tym estetyka, choć nawet teraz jest bez rewelacji.

Chrono w tym zegarku wygląda wyjątkowo paskudnie.

Nie zgodziłbym się z twierdzeniem, że Timex jest bardziej elegancki.

Na pewno nie ten Timex. To zegarek sportowy, taka wariacja na temat nurka...

Tylko to chrono pasuje tu jak kwiatek do kożucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj Casio bedzie duzo lepsze.

 

ale zastanow sie bo te bajery i wodotryski to uzyjesz 2x pierszy jak sie bedziesz bawil po zakupie i kiedys 2 raz czy dziala. moze lepiej zainwestuj w technologie multi band tough solar, WR 200...

w tym segmencie Casio ma najlepsze zegarki


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Casio jest zdecydowanie sto razy lepsza marka niz Timex... Mialem Timexa to badziew jak nie wiem wyciera sie juz po paru miesiacach uzytkowania... Bierz Casio. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfik :)

...A Timex to jaki niby jest?

Mechaniczny?

Obydwa zegarki to kwarce.

 

Wolfikowi chodziło o wyświetlanie godziny, bo faktycznie oba to kwarce.

 

 

Koperta Timexa będzie się przecierać.

Nie spotkałem się, żeby powłoka PVD tak łatwo schodziła, może po długim i "ciężkim" użytkowaniu..

 

Chrono w tym zegarku wygląda wyjątkowo paskudnie.

Nie zgodziłbym się z twierdzeniem, że Timex jest bardziej elegancki.

Na pewno nie ten Timex. To zegarek sportowy, taka wariacja na temat nurka...

Tylko to chrono pasuje tu jak kwiatek do kożucha

Z tym akurat muszę się zgodzić :) Chrono nie jest najgorsze, zegarek jednak jest bardzo duży/ciężki i nie ma w nim nic eleganckiego. Lepiej już wypadają podobne modele bez chrono.

 

W tym przypadku lepiej wygląda Casio ew. Timex T5K402 ( LCD + wskazówki jak w tym Casio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze taki sprzęt http://www.ebay.pl/itm/Timex-E-Altimeter-Black-Resin-Watch-100-Meter-WR-Free-Ship-USA-T2N729-T49795-/230707726352?pt=Wristwatches&hash=item35b7408810

 

tylko jest jeden problem, nie wiem czy to nie jest jakaś podróbka, bo zauważyłem, że tylko na tej aukcji na tarczy napis Timex jest z prawej, a z lewej Quartz, na wszystkich stronach internetowych z lewej pisze Expedition

 

poza tym ciekaw jestem jak działa tu wysokościomierz, czy można taką wskazówką odczytać dokładnie wysokość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Nie spotkałem się, żeby powłoka PVD tak łatwo schodziła, może po długim i "ciężkim" użytkowaniu..

 

(...)

 

...A ja się spotkałem.

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych zegarka, a ścieranie się powłoki PVD jest takim właśnie uszkodzeniem.

Każda powłoka z czasem się ściera.

Jedne koperty wycieracię się wolniej, inne szybciej.

W przypadku Timexa PVD zetrze się raczej szybko...

Niestety, taka to jakość.

Jeśli już, to tylko stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że im droższy zegarek tym większe dziadostwo, 5lat miałem zegarek za 120zł jakiś Casio i nie zauważyłem żeby koperta się wytarłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne koperty wycieracię się wolniej, inne szybciej.

W przypadku Timexa PVD zetrze się raczej szybko...

 

Napisałeś "raczej", czyli pewności nie masz :) bo chyba nikt badań ścieralności powłok zależnie od marki nie przeprowadził.

Casio i Timex są łatwo porównywalne. Są to zegarki dla mas, za nie wielkie pieniądze i wiadomo, że elementy do zegarków są robione na dalekim wschodzie, trudno wymagać szwajcarskiej jakości ( z którą też jest różnie w obecnych czasach.) I w sumie bez znaczenia czy jest to powłoka w zegarku za 2k czy 300 zł bo metoda ta sama.

 

tylko jest jeden problem, nie wiem czy to nie jest jakaś podróbka, bo zauważyłem, że tylko na tej aukcji na tarczy napis Timex jest z prawej, a z lewej Quartz, na wszystkich stronach internetowych z lewej pisze Expedition

 

Jest to "nowszy" model tego samego zegarka, cała różnica polega właśnie na napisie na tarczy i nazwanie mechanizmu jako Intelligent Quartz". Taki zabieg marketingowy.

Stary model - T49795

"nowy" model - T2N729

 

poza tym ciekaw jestem jak działa tu wysokościomierz, czy można taką wskazówką odczytać dokładnie wysokość ?

Odczytać to można, ale wątpię czy bardzo dokładnie. To taki bajer.

btw. Zegarek jest naprawdę duży i nieco przekracza 400 pln :)

 

wychodzi na to, że im droższy zegarek tym większe dziadostwo, 5lat miałem zegarek za 120zł jakiś Casio i nie zauważyłem żeby koperta się wytarłą

 

To dużo zależy od marki, producenta itd. Zwykle jest odwrotnie ( im tańszy tym gorszy), ale są zegarki nie warte swojej ceny, aspirujące do porządnych. Żeby zniszczyć/zedrzeć powłokę trzeba by konkretnie pracować na tym. Najlepsze rozwiązanie to koperta ze stali, nie ma się co zdzierać, a rysy potrafią dodać uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Casio i Timex są łatwo porównywalne. Są to zegarki dla mas, za nie wielkie pieniądze i wiadomo, że elementy do zegarków są robione na dalekim wschodzie, trudno wymagać szwajcarskiej jakości

Kolego nie zgadzam sie :) Mialem Timexa za pare stow jak i casio w podobnej cenie... Casio smiga mi do tej pory 9 rok i nawet bateri nie zmienialem... a po Timexie sladu nie zostalo... Pozatym uwazasz ze Timex i Casio to to samo? Rowniez sie nie zgadzam. Spojrz na technologie zastosowane w Casio a w Timexie, spojrz na G-shocki, spojrz na Oceanusy... Ma Timex cos porownywalnego w swojej ofercie? Nie wydaje mi sie. Pozatym zegarki wykonane w Japoni sa czesto o wiele lepsze od tych Szwajcarow w podobnym przedziale cenowym.

bez znaczenia czy jest to powłoka w zegarku za 2k czy 300 zł bo metoda ta sama.

Ciekawe sa Twoje spostrzezenia...

Pokaz mi timexa z solarem i z synchronizacja radiowa. Ja nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zgadzam sie :) Mialem Timexa za pare stow jak i casio w podobnej cenie... Casio smiga mi do tej pory 9 rok i nawet bateri nie zmienialem... a po Timexie sladu nie zostalo... Pozatym uwazasz ze Timex i Casio to to samo? Rowniez sie nie zgadzam. Spojrz na technologie zastosowane w Casio a w Timexie, spojrz na G-shocki, spojrz na Oceanusy... Ma Timex cos porownywalnego w swojej ofercie? Nie wydaje mi sie. Pozatym zegarki wykonane w Japoni sa czesto o wiele lepsze od tych Szwajcarow w podobnym przedziale cenowym.

 

Trudno porównywać G-shocki do czegoś bo to już legenda. Zresztą dana marka powinna czymś się wyróżniać. Moim zdaniem Timex wiedzie prym w "prostych" zegarach za 150-200 zł.

Jakby nie patrzeć jest to ta sama półka cenowa, a funkcje czy cechy zegarków podobne. I wybór czasem sprowadza się do "lubienia marki" ( trochę jak z kartami graficznymi, jedni wolą ATI inni Nvidie)

Co do technologii to zdaje się nikt, tak jak Timex nie rozpowszechnił podświetlania tarczy. Trwałość niestety zależy od modelu, sposobu użycia, użytych materiałów, itd.

Może nie uwierzysz, ale widziałem Timex-y, które miały po 10-15 lat i normalnie działały. Są nawet takie Swatch-e :)

 

Pokaz mi timexa z solarem i z synchronizacja radiowa. Ja nie widzialem

Mówiłem konkretnie o powłoce PVD, nie o funkcjach czy rozwiązaniach zastosowanych w zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam marki casio w wersjach przeładowanych gadżetami. Miałem ostatnio taki zegarek i oddałem, nie był co prawda z tej najwyższej półki gadżeciarskiej, ale i tak nie miałem pojęcia, jak to wszystko poustawiać, a nie miałem instrukcji po polsku.

A w ogóle co to za zegarek, do którego ustawienia nie wystarczy intuicja, tylko jest potrzebna gruba książeczka? I tu nie inwestuję w żaden sprzęt, który nie jest intuicyjny.

Nie rozstrzygnę tu o wyborze, ale timex robi po prostu ładne zegarki, jak np te:

 

timexy na amazonie

 

Casio to plastiki w większości, skomplikowane w użytkowaniu, raczej dla dzieci niż dorosłych.

 

Owszem dla ludzi, którzy uprawiają pewne rodzaje sportu są ok, ale kto tutaj potrzebuje taki zegarek?

Podejrzewam, że mało kto. Nawet ja do biegania potrzebuję tylko zegarka, który w nocy widocznie pokaże mi godzinę, bo biegam nocami i żadne inne bajery nie są mi potrzebne. Zegarki skomplikowane, barometry, stopery w nich, itd są reklamowane przez ludzi, którym się słono płaci za taką reklamę. A reszta mugoli to potem się na to nabiera. Dopiero po fakcie stwierdzają, że im się to do niczego nie przydaje.

 

Zegarek ma być czytelny, łatwy i wygodny w noszeniu, przydatne są zegarki z wiecznym kalendarzem, solarką i to chyba wszystko. Reszta to bzdety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie jaka jeest lepsza firma zegarków Timex czy Casio? Mam 18 lat i chciałam taki w miarę fajny i dobrej firmy zegarek . Jaki polecacie do 100zł . Wpadł mi w oko

 

Moja żona ostatnio wybierała coś dla siebie, chodziło o zegarek który można ubrać do dresu i do sukienki czyli taki uniwersalny i zastanawiała się nad:

 

http://allegro.pl/zegarek-damski-casio-ltp-2083l-1a-skora-nowosc-i4100707758.html

 

http://allegro.pl/zegarek-casio-ltp-1308l-1a-skorka-50wr-puszka-24h-i4113057981.html

 

http://allegro.pl/damski-zegarek-casio-ltp-e102l-1av-klasyczny-50m-i4096361079.html

 

http://allegro.pl/damski-zegarek-casio-ltp-e102l-7av-klasyczny-50m-i4096968375.html

 

Ostatecznie wybrała ten ostatni

Jeśli chodzi o Timexa to oglądaliśmy kilka w podobnej cenie w sklepie ale na moje oko Casio są wykonane o klasę wyżej, oczywiście to są tylko moje odczucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 wybor zony jest najlepszy, a co do timexa..cóż mam męski i..niby wszystko jest ok,ale nie kupiłbym ponownie.pozdr. starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.