Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yenjay

Oris z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym sadzicie: Oris klik Zegarek nowy i cena dosc dobra.

Pozdrawiam


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sadzicie: Oris klik Zegarek nowy i cena dosc dobra.

Pozdrawiam

 

żelazną zasadą orisa jest stosowanie czerwonego wahnik z grawerem jak poniżej

14520337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W starych modelach Orisa nie było czerwonego wahnika. Jest on zarejestrowany i stosowanych w zegarkach od 2002r. Przed tym rokiem waniki były normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych modelach Orisa nie było czerwonego wahnika. Jest on zarejestrowany i stosowanych w zegarkach od 2002r. Przed tym rokiem waniki były normalne.

 

czyli z zegarkiem jest wszystko ok? jest to nówka sprzed 10 lat? i jeśli tak, to skąd wytrzaśnięta ta cena rynkowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś wysyp tych orisów

czyżby nagle znalazło się kilka sztuk "NOWYCH" 10-letnich orisów u różnych sprzedawców? wszystkie za taką samą cenę?

 

1

2

3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie napisałem, że wszystko OK. Napisałem, że z wahnikami nie jest tak jak to opisałeś.

Skąd ta cena, nie wiem. Jego obecny odpowiednik na pasku skórzanym kosztuje 3490zł :)

Ten model to chyba 635 7500 4164MB więc koperta powinna mieć 40mm, a ze zdjęcia wynika co innego.

Zasadniczo wygląda ok, poza rozmiarem i ceną, która wynosi ok. 700-1000 dolarów :)

Koperta jest matowa, dekiel polerowany, wahnik zwykły...

351962.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

jakiś wysyp tych orisów

czyżby nagle znalazło się kilka sztuk "NOWYCH" 10-letnich orisów u różnych sprzedawców? wszystkie za taką samą cenę?

 

1

2

3

 

Zegarek z 2 linka ma na zapięciu napis Oris charakterystyczny dla podrób. Ja z tą marką pracuję 1,5 roku. Nie znam wszystkich stary modeli. Mogą to być podróby, ale jeśli tak to bardzo dobre, bo podrabiane Orisy można rozpoznać w ciągu chwili. Zazwyczaj występują w kolorach jakich katalogi nie widziały :)

np:

http://213.5.64.95/oris-watches-page2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szkoda nerwow na niego?


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czyli szkoda nerwow na niego?

 

Ten z twojego linka wydaje się OK, ale to bardzo stary model. Podpytaj sprzedawcę skąd ma ten model itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam na celowniku ten egzemplarz ale są wątpliwości... w dodatku sprzedawca z niezbyt imponującym dorobkiem punktowym w serwisie....


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam na celowniku ten egzemplarz ale są wątpliwości... w dodatku sprzedawca z niezbyt imponującym dorobkiem punktowym w serwisie....

 

ja zapytalem wprost , skad jest zegerek? W odpowiedzi Pani odpisala ze ze sklepu wolnoclowego dla pracownikow Lotu. Twierdzila ze moze wyslac skan paragonu z zamalowanym adresem sklepu :)) nie wiem po co ta tajemnica z adresem:)) ale tak odpisala.

pozdr


żarliwy wyznawca systemow korporacyjnych :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąwszy dogłębnie w Allegro to trochę tego modelu wysypało-> za 8xx pln nawet się znalazły...

Leżaki magazynowe obrodziły pod roku koniec czy co :)


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3-krotnie nizsza cena spowodowana jest przeterminowaniem gwarancji, która w przypadku Orisów i tak jest zbędna. Zegarki nie psują sie, nie wymagają zmiany baterii bo "ładują" się od ruchów ręki podczas chodzenia. Gwarancja ze sklepu jest tylko 2 letnia. Mimo tego książeczka gwarancyjna jest dołączona do zegarka ze wszelkimi pieczątkami.

 

Pani Ilona nie wspomniała jedynie, że gwarancja jest przeterminowana o 8 lat (albo lepiej) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zapytalem wprost , skad jest zegerek? W odpowiedzi Pani odpisala ze ze sklepu wolnoclowego dla pracownikow Lotu. Twierdzila ze moze wyslac skan paragonu z zamalowanym adresem sklepu :)) nie wiem po co ta tajemnica z adresem:)) ale tak odpisala.

pozdr

 

Bo tak jest, takie jest pochodzenie tych zegarków.

I są oryginalne chociaż długo leżakowane więc po zakupie przydałoby się smarowanie.

 

PS

Gdyby ten zegarek mi się podobał to już bym go kupił bo to w końcu markowy zegarek za ułamek ceny.

Okazja jak z Reymondami od Tchibo.

 

PPS

Na gwarancję to pewnie nie ma co liczyć ale zegarki są OK.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już zgłupiałem...jeśli de facto są to oryginały to wziąłbym takiego kawalera od ręki...

Zdjęcia z Allegro to lekki dramat nawet nr. referencyjnego porządnie nie widać.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy aukcje

http://allegro.pl/oris-czarna-tarcza-oryginal-i1996682260.html

http://allegro.pl/zegarek-oris-63575004161-i1994640266.html

http://allegro.pl/oris-piekny-z-biala-tarcza-oryginal-i1996115265.html

Żaden ze sprzedających nie ma negatywnych komentarzy i nie wygląda na handlarza.

Możesz kupić z zastrzeżeniem, że sprawdzisz zegarek i jeśli to fake to zgłosisz spraw na policję.

Ja bym zaryzykował :roll:


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już zgłupiałem...jeśli de facto są to oryginały to wziąłbym takiego kawalera od ręki...

Zdjęcia z Allegro to lekki dramat nawet nr. referencyjnego porządnie nie widać.

 

mój rekonesans sprowadza się do tego (po mailach mało miłych z panią sprzedającą, po opisie z aukcji i wiadomościach ze strony www.oris.ch):

- zegarki są sprzed 2002r;

- są podobno legalne, oryginalne, kompletne - również z kartą gwarancyjną, ale...

- nie mają gwarancji, bo są po prostu STARE, nie są sprzedawane przez sklep itd.;

- tak jak ktoś zauważył - są to "leżaki", którym, mimo, że są nowe, należy się przegląd i smarowanko...

- Pani nic na temat tych zegarków nie wie, , nie wie, że są stare, nie wie co to za modele itd. jedyne co, to że są oryginalne i w stanie "nowym", chociaż pani pisze, że nowe... a ich cenę rynkową pewnie przeczytała z metki zawieszonej przy nich 10 lat temu; kupiła je kompletne u podobno legalnego źródła

 

P.S. jeśli ktoś będzie sobie życzył, to prześlę średnio miłą korespondencję z tą panią, po której dodała ostatni akapit w opisie aukcji, który rozwiewa wg. niej wszystkie wątpliwości... niestety do tej pory nie znam źródła pochodzenia, roku produkcji i roku zakupu (choć za ten ostatni można przyjąć rok bieżący)

 

 

Edit:

Oris BC3 Day Date 1999.

92863575004164mb.jpg

 

 

1999

 

 

 

In 1999 the Oris BC3 ? a completely redesigned pilot?s line within the Big Crown series ? is introduced to the market.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się. Babka zielonego pojęcia nie ma co sprzedaje i tyle. Denerwuje się pewnie bo nie wie co odpisać kompetentnej osobie aby się nie zbłaźnić. Pisze co wie i to jest wiarygodne. Oryginał na pewno, a nasmarować to trzeba większość używanych zegarków, a tu jest nowy. Jak się podoba to brać i nie zastanawiać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek sprzed 10 lat, NOS

Cena dobra.

Czy smarować trzeba?

Teoretycznie tak... hmm, smar syntetyczny... sam jestem ciekaw, czy ETA chodzi stabilnie po 10 latach leżenia bykiem.. :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 2836 bo z dniem tygodnia.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka eta w nim siedzi ?

Wskaźnik day bliżej centrum niż date, więc mniemam że tak zwany "Oris 635"

czyli ETA 2836-2

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ten zegarek ... ;-) http://www.watchessp...-64-MB-570.html

 

seria ta, ale ten z allegro to niedokładnie ten, bo

Case Diameter: 40.0mm

a jak widać na profesjonalnej linijce na zdjęciu - ten z allegro ma 35mm

 

Edit. teraz doczytałem na tej stronie, że to repliki i mają opis oryginałów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną żadna osoba z wystawiających nie raczyła na prostego maila z zapytanie odpowiedzieć a minęło blisko 8 godzin....cóż tak na sprzedaży widać zależy bądź nie wie co odpowiedzieć a z grzeczności by czystej wypadało....

Odpuszczam sobie tego Orisa z bólem serca bo zacny...


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.