Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Polpora. Jedenaście zegarkowych jedynek na aukcji.

Rekomendowane odpowiedzi

szczegolna kolekcja zegarkow Polpora znalazla sie na aukcji Allegro.

Jest to aukcja grzecznościowa zorganizowana przez nasz salon.

Zegarki można oglądać także u nas.

Więcej informacji tutaj.

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnosci zostawie wpis ze 10 sztuk z N°1 nie poszlo za 25700zl.

Raczej nie nabraly na wartosci, nawet jako seria "jedynek. Moze ktos mnie poprawi jezeli sie myle.

 

Wedlugl mnie najbardziej wartosciowe i prawdziwe kolekcje powstaja z rzeczy stworzonych do uzytkowania (niekoniecznie zegarki) a nie z serii przeznaczonych do kolekcjonowania. Przedmiot do uzytku jest poprostu uzywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem, nikt nie mysli kupowac i odlozyc do szuflady by lezalo. I potem wlasnie powstaje problem znalezc "idealny stan" danego modelu, wydania itp, itd.

Sztuczne kolekcje stworzone dla potrzeb marketingu i zbytu zapewnia prawie zawsze idealne stany, gdyz nabywca traktuje taki przedmiot inaczej i taktowniej sie z nim obchodzi.

Wiele marek chcac dzis wybic sie na rynku stosuje wlasnie technike krotkich, "kolekcjonerskich" serii. I to wlasnie zapewnia auto-reklame i mozliwosc uzyskania godziwej ceny za proponowany produkt. Sa rowniez inne chwyty, jeden z lepszych to produkcja zegarkow ze stali wydobytej z wraku Titanica. Jednakze, jesli sie blysnie na poczatku to trzeba dbac by ten blysk nie przybladl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polporze wszystkie edycje są limitowane.

Taka ich uroda.

Czy dobrze?

- nie wiem,

Copernicus nie limituje.

Czy dobrze?

- nie wiem.

Każda z firm sama musi sobie odpowiedzieć na takie pytanie.

Wiem, że nie łatwo było zdobyć te zegarki, bo:

- o pierwszej edycji trzeba było wiedzieć,

- na drugą i trzecią edycją polować, bo były zapisy.

Taka kolekcja już się nie powtórzy i dobrze, że jest, że ktoś ją stworzył.

Jeśliby wędrowała i nabierała wartości - byłoby super.

Teraz jest wystawiona po raz drugi i... ostatni (na pewno na dłuższy czas).

 

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja unikatowa.Myślę ,że jednak trzeba się cieszyć z tego , że POLPORA cały czas istnieje i produkuje polskie zegarki.Naprawdę polskie.

Ja osobiście chciałbym aby większość Polaków nosiła zegarki Polpora a nie Casio. Jest to niestety nierealne.Denhor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POLPORA (...) produkuje polskie zegarki.Naprawdę polskie.

 

z tym to trochę przesadziłeś... Epos też wyprodukował "polski" zegarek

a poważnie, to polska jest chyba tylko nazwa tych zegarków

 

ale faktycznie dobrze, że w Polsce istnieje firma (i to niejedna) produkująca zegarki i uważam, że w rozbudowanej kolekcji powinno się znaleźć miejsce także na taki zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jednak trzeba się cieszyć z tego , że POLPORA cały czas istnieje i produkuje...

 

Mam nadzieję, że istnieje - ale patrząc na brak planów/ nowości/ ruchu w interesie i pozbywanie się "jedynek" i to jeszcze tak bez sensu (nikt się aukcją poważnie nie zainteresował) to wygląda na zwijanie interesu a co najmniej problemy :D. Byłoby cholernie szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pozbywanie się jedynek" - to nie jest robota Polpory.

Krzysiek z Polpory nawet chciał się od tego wyraźnie odciąć, tyle, że nie bardzo może.

Sprzedający zegarki Polpora doskonale pamiętają gościa, który zapewniał sobie egzemplarze z numerem "1".

To była pewna sprzedaż.

Teraz te zegarki są oferowane.

Pomagam w ich promocji.

Ja cieszę się, że zegarki się pojawiły, nawet jeśli się nie sprzedadzą.

Już wiadomo publicznie, że taka kolekcja istnieje. Pewnie nie będzie też rozdzielona.

Jeśli kiedykolwiek ktokolwiek będzie chciał nabyć, to ją znajdzie.

 

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.