Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WueM

Pieczęć Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do Kolegów: spotkaliście się z takim stemplem na skrzyni zegarowej?

 

post-22303-0-63646800-1325241986_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.p...rawdz-te-linki/

jakby inne i w zupełnie innym stylu.

 

Sygnatury bite na werkach nijak się nie mają do pieczęci na skrzyniach.

 

Co do tej - ładna czcionka i układ, budzi pewne zaufanie...z jakiego okresu jest skrzynia?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepatrzylem moje eksponaty i znalazlem taka ( chodzik sprezyna 234757) dla porownania:

 

pieczenc.jpg

By ulan65 at 2012-01-01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięczęć wydaje mi się że trochę trąci nowizną

 

Wygląda jakby dopiero co była przybita, nie wydaje się Wam? (ta oczywiście z pierwszego zdjęcia)

 

Popatrzę na swoje zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te są oryginalne ale był temat na forum - A. Mroziuk napisał jeżeli db pamiętam że kotwice (GB) na skrzyniach z tyłu nie są oryginalne. Jeżeli tak jest to może ktoś się wziął za podrabianie i tych. Co nie oznacza że wszystkie są falsami. Ta pierwsza wygląda mi dziwnie świeżo. Tylko tyle. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te są oryginalne ale był temat na forum - A. Mroziuk napisał jeżeli db pamiętam że kotwice (GB) na skrzyniach z tyłu nie są oryginalne.

Dla przypomnienia: http://zegarkiclub.p...page__p__741594 W przywoływanym poście zakwestionowana jest pieczęć będąca kopia sygnatury z werku SILESIA, właśnie ta:

 

post-22303-0-81491600-1325630399_thumb.jpg

 

W okresie zjednoczenia freiburskich fabryk funkcjonował stempel stolarni GB taki:

 

post-22303-0-59711700-1325630921_thumb.jpg post-22303-0-37392200-1325630939_thumb.jpg

 

Oryginalność powyższych stempli nie budzi wątpliwości, ale są to stosunkowo późne eksponaty (przełom XIX/XX w.)

 

Najwcześniejsze stemple stolarni GB były w postaci wycisku. Można je spotkać na skrzyniach zegarów 50-150 tys.

 

post-22303-0-10356200-1325631397_thumb.jpg

 

Również fabryka Endlera stosowała tego typu stempel (był prezentowany na forum).

 

Stempel taki jak w poście Ulana (ma około 10 cm szerokości) spotyka się w zegarach od ok. 190-tys. w górę. Z kolei pieczęć Młota Thora to numer blisko 800-tys. Oba stemple uważam za oryginalne.

 

Wracając do pierwszej pieczątki. Mimo dość dużych podobieństw do pieczęci Młota Thora należy ją uznać za fałszerstwo.

 

post-22303-0-04498000-1325632569_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jaki jest numer mechanizmu? Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie, ze oba watpliwe stemple sa bardzo podobne - kolor tuszu oraz wyrazistosc polozenia.

Nawet, ten ktory ocenialismy wczesniej - zdjecia z aukcji - byl lekko przecierany, jakby ktos chcial go postarzec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byla na allegro aukcja gdzie oferowano pieczec GB (tak bynajmniej zapamietalem).Moze ktos kupil stemel oryginalny i bije na skrzynkach albo dorobiono stempel.Wbrew pozorom mozna kupic stare stemple , sam posiadam stempel z fabryki paskow uzywanych przez armie niemiecka w czasie II WS.

Znalazlem i ja kilka pieczeci na plecach skrzynek od Beckerow.Podaje zdjecia z werkiem ktory byl w skrzynce.*

dsc04667zk.th.jpg

dsc04668oc.th.jpg

 

 

dsc04666e.th.jpg

dsc04660n.th.jpg

 

dsc04996u.th.jpg

dsc04993q.th.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jaki jest numer mechanizmu? Pozdrawiam

nie ma numeru

http://s017.radikal.ru/i440/1201/d1/a0956277da70.jpg

http://s49.radikal.ru/i126/1201/ca/f8b52278b942.jpg

ale mekanizm wyglonda na mocnyj i wytrszymaly. Ma grube wypolerowane (azurowe) palety (plity?).

całkowicie inaczej jak Becker linkowy na ktorem est wybite 1918 (czi to est rok produkcii?) - to ten linkowy ma cienkie palety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcie ze skrzyni z werkiem 208459 (NAWCC). Słabo to widać, ale po i jest tak , jak na zdjęciu skrzyni Ulana / - Freiburg i/ Schles.

post-6402-0-70505900-1326547303_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.