Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rafcikb

Problem z zamknięciem dekielka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem samodzielnie wymienić sobie baterię w zegraku Certina DS SPEL, pokrywkę zdjąłem łatwo, nie jest odkręcana, wymieniłem baterię (Renata 394)ale nie mogę z powrotem nałożyć pokrywy (dekielka), czy potrzebuję jakiegoś przyrządu czy po prostu dobrze nacisnąć ?

Nie chciał bym uszkodzić zegarka, sama wymiana dała mi frajdę dla tego nie oddałem do zegarmistrza.

zegarek

Edytowane przez rafcikb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz w stanie sam zamknąć tego dekla. Oddaj do zegarmistrza, który posiada odpowiednią prasę.

I nie zdziw się jeśli sobie za to policzy parę złotych :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z dekielkiem. napisalam o tym w innym temacie zanim się zorientowałam, że lepiej tutaj. w przypadku mojego zegarka dekielek wyskakuje samoistnie. jest to omega, kupiona w salonie rok temu. zastanawiam się, czy jest sens wysylania zegarka do autoryzowanego serwisu, czy wystarczy jak pojde do zegarmistrza, zeby to docisnal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kilka możliwych rozwiązań aby samodzielnie dekielek zamknąć. Trzeba sobie zrobić, na tokarce, albo nawet pilnikiem, odpowiedni pierścień od strony szkiełka, aby opierał się o kopertę. Do dekielka wystarczy płaska podkładka, ale najlepszy jest również pierścień. To wszystko zaciskamy delikatnie w imadle i przy tym co chwilę obracamy. Jak się przyłożymy i wykażemy wyczuciem to nie tylko nie popsujemy zegarka, ale nawet dekielek uda się założyć. Inny sposób do delikatne podpiłowanie dekielka i już nie będziemy mieć problemów z zakładaniem. Jeśli podpiłujemy z "pomyśleniem" i nie za dużo to nawet go niewiele popsujemy. Czasami udaje się położyć zegarek dekielkiem do dołu na stole, na szkiełko kawałek filcu, na to jedna "łapa", druga "łapa" i "łup" z całej siły i naszej wagi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to omega, kupiona w salonie rok temu.

 

Przepraszam za niedyskretne pytanie, ale po co otwierać nowy zegarek, będący na gwarancji, jeśli nie ma się doświadczenia z takimi operacjami?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niedyskretne pytanie, ale po co otwierać nowy zegarek, będący na gwarancji, jeśli nie ma się doświadczenia z takimi operacjami?

 

Na gwarancji wymieniają baterię ?

Mój już jest złożony, 10 zł wydałem plus 3 bateria :)

zaoszczędziłem jakieś 12.

 

Praska najtańsza kosztuje ok 80 zł ale trzeba coś do rozpinania paska..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah Ci samodzielni użytkownicy zegarków...zawsze oszczędni. Na zegarki za 2 koła mają, ale już baterie zmienić za 30 zł to nie :) Ostatnio widziałem takiego co z takiej "oszczędności" rozwalił sobie szkło i w sumie był w plecy ze dwie stówy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji wymieniają baterię ?

 

To zależy od sklepu.

Chodziło mi o to, że otwierając samemu zegarek można stracić gwarancję.

 

P.S. Sorry, ale co to za bateria za 3 zł???? Pochodzi z pół roku i znów padnie...

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem taki problem otóż będąc u ojca przełożyłem baterię z mojego zegarka do jego zegarka bo mu padła i wszystko by było okey gdyby....na drugi dzień kupiłem bateryjkę do swojego zegarka Casio MTP 1299 bateryjkę włożyłem zegarek na stół ,dekielek, suwmiarka nacisk 103.5kg i jakoś udało mi się ją wcisnąć ( jest b.spasowana )no i zegarek nie chodzi.kupiłem drugą baterię to samo już myslałem ,że coś uszkodziłem .w końcu wziąłem czyszczaka poruszałem zębatką i poszedł.przyczyną był najprawdopodobniej wstrząs ,który spowodował jakieś zaklinowanie zębatki..to tak na marginesie czy warto samemu wymieniać bateryjkę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że zegarmistrz włoży wam lepszą baterię ? Byłem i chciał włożyć taniego maxcella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie z moją Adriaticą po wymianie baterii uratowały zakrętki od sztangielki. Miały od wewnątrz gumowe oringi, a rozmiar idealnie pasował do zegarka. Jedna zakrętka poszła na dywan, na nią zegarek szkłem do dołu, na górę druga zakrętka no i noga (90 kg). Klik i dekiel zatrzaśnięty. Tak że dzięki panowie za porady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Temat odgrzewam chyba po 8 latach, ale nadal aktualny : ) podobnie jak wyżej kolega nie mogłem zaciągnąć dekielka w fossilu. Na filmiku na yt gość docisnąć w rękach, więc wydawało się proste. Ale po godzinie zmęczenia się  tym już nie.  Patent ze stawaniem na zegarku mnie nie przekonał, ale zmotywował do dalszych prób. Znalazłem zacisk stolarski z gumowymi zakończenia i po 5 minutach dekielek na swoim miejscu. Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że i ja komuś pomogę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.