Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MamCzas

"Polskie" majstersztyki wystawiennicze na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze coraz czesciej pojawiaja sie przerozne skladaki, pragne zalozyc ten temat.

 

A takie cos zescie widzieli?

 

Aukcja

 

 

 

Bezczelnosc jednych, naiwnosc drugich. Sprzedajacy, sadzac po opisie o zegarkach ma pojecie.

 

Wstawilem to w radzieckich, ale tutaj powinno byc przede wszystkim.

post-28237-0-39648100-1329598857_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten "Kwiatek".

Mnie bardziej przeraża ta aukcja z polskim mostkiem - pokusa robienia prawie unikatu na siłę jak widać wobec ceny jeszcze jest zbyt mała pośród narodu.

http://allegro.pl/zegarek-blonie-mostek-100-oryginal-i2149919241.html

Cena pokazuje ze zegarki z blonia zaczynaja byc dowartosciowane. Dobrze, zle? Troche dobrze bo to jednak nasza historia i warto je cenic. Ale troche faktycznie idzie to w strone kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ,że są one dowartościowywane - to bardzo dobrze - bo to naprawdę ładna część Polskiego wkładu w historię zegarmistrzostwa.

Aukcja samego mostka już troszkę mnie bo sugeruje chęć zarobku na tej historii i możliwość powstania nie do końca oryginalnej sztuki już spoza Błonia.

 

Na znanym portalu aukcyjnym zanotowałem obecność sporą ilość zegarków z prawie Błonia - to znaczy - tarcza serwisowa prawdopodobnie z zapasów jakiegoś zegarmistrza + rosyjski werk + koperta "poljotowa" - co prawda cena nie przeraża jednak nasuwa się pytanie na ile jest to właśnie ten upragniony Polski zegarek?

Przykład tu

 

Oraz Błonie Super o tarczy serwisowej i z moskiem/werkiem z Poljota na export a nie Błonia.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ukonstytuowac przy forum/ stowarzyszeniu jakies gremium ktore bedzie moglo nadawac jakies certyfikaty oryginalnosci polskim czasomierzom? To by rowniez pokazalo swiatu ;), ze przemysl zegarmistrzowki w Polsce byl obecny i dalby dobre historyczne podstawy do rozwoju roznego rodzaju manufaktur polskich. No bo czemu wlasciwie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, dobre założenie, misja stowarzyszenia/forum jest przed wszystkim edukacyjno-poznawcza więc takie "ciało" mogło by być ukoronowaniem takowej działalności. Ciekaw jestem co na to inni Polako-Fanatycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, dobre założenie, misja stowarzyszenia/forum jest przed wszystkim edukacyjno-poznawcza więc takie "ciało" mogło by być ukoronowaniem takowej działalności. Ciekaw jestem co na to inni Polako-Fanatycy?

Mysle ze warto. Mozna by przy stowarzyszeniu zawiazac cos na ten ksztalt i propagowac popularyzowac certyfikowac :) Kolekcjonerzy wiedzieliby za co przeplacaja :) a polskie zegary podnioslyby swoja range.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakis nowy temat warto by otworzyc bo ten taki nieoczywisty jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakis nowy temat warto by otworzyc bo ten taki nieoczywisty jest?

Zdecydowanie tak - bo wyszedł nam offtopic, ale związany z poruszaną tutaj problematyką.

 

W temacie - umarłem ze śmiechu a teraz mnie ten kwiatek przeraża :) Nobel dla pomysłodawce takiego potraktowania tematu..

http://allegro.pl/ze...2110984501.html

 

"Tarcza wskazówki nowe " i kolesia nick na alle - flamaster -> i wszystko jasne.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mam wątpliwości co do "kolekcjonerowości" kolekcjonerów, że ję tak wyrażę, którzy nie mają pojęcia o tym czy dany zegarek to składak czy nie. Poza tym i tak widzimy tylko połowę mechanizmu na fotografii. Bo tego co jest pod mostkami i od strony tarczy już nie koniecznie. Przynajmniej ja nie potrafię.

 

W sumie mechanizmy z Błonia w Błoniu, po za mikroskopijną ilością, robione nie były lecz składane z tego co przysłano od "Wielkiego Brata". Co do oryginalności zegarków wystawionych na obecnych aukcjach to niestety jest sporo takich, które już na pierwszy rzut oka na mechanizm wykazują 2w1 lub 3w1! Dotyczy to zegarków made in ZSRR ale i innych :). Tu certyfikaty nie pomogą tylko pytanie o oryginalność sprzedającego a potem po ustaleniu np. na forum, że to składak kliknięcie na "zgłoś naruszenie zasad" inaczej procederu się nie wypleni. Druga metoda to posiadanie pojęcia o potencjalnym nabytku i nie kupowanie tego co na miano oryginalności nie może zasłużyć już na pierwszy rzut oka. Trzecia metoda to tworzenie listy tych, od których nie kupujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze duzo osob kupuje z sentymentu. Bo taki mial ojciec czy dziadek. Ja tez kiedys odziedziczylem Blonie a potem mi gdzies tam zniknal w czelusciach zycia. :) Sentyment nie koniecznie idzie w parze ze znajomoscia zegarkow.

Ale z tym gremium to chodzi nie tylko o weryfikowalnosc oszustow ale tez o pewien prestiz dla polskich zegarow. Chodzi o to ze sa tego warte aby nawet nadawac im certyfikaty autentycznosci tak jak robia to najlepsze marki. No i symboliczne zaznaczenie polskiego zegarmistrzostwa ktore jak widac po inicjatywach widocznych na forum odradza sie ze az milo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A takie cos zescie widzieli?

 

Aukcja

 

 

Dla mnie zadziwiające jest, że już taką kosmiczną cenę osiągnął. Tyle kasy za bezczelną podróbkę


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zadziwiające jest, że już taką kosmiczną cenę osiągnął. Tyle kasy za bezczelną podróbkę

15,35 - jeszcze bym uwierzył ale nie 10x więcej - szok i to jeszcze 8h do końca aukcji... Nie wiem kto i co chce zakupić albo czego oczekuje po tym prawie Błoniu.. zapewne unikat ktoś "wywąchał".. tragedioza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś napisał, że kocha ebay, za to, że nagradza on wiedzę a karci głupotę. Zamiast robić z tego tragedię,ja sobie poobserwuję wymierzenie tego ostatniego:lol:

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga Winter' :) "tragedia" to może się okazać dla śmiałka ,które ten "unikat" do kolekcji nabył :P

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 100% - wczoraj właśnie próbowałem znaleźć w nim cokolwiek oryginalnego i jeszcze + za dokładne fotografie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny to tylko tu jest opis.Nie są to jakieś duże pieniądze,ale przecież przed zakupem można porównać modele.Jest strona z Zegarki Polskie.Jest nasze forum na którym Koledzy bez trudu rozpoznają każdy szwindel.No ale jak się nie chce, trudno.Nie mówię że moje wszystkie są oryginalne, ale przy sprzedaży to zaznaczałem.Tu nic ani słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy ludziom się cieszyc z tej zabawy kupowania, nie kazdy jest taki ostrożny i zorientowany w temacie jak my koledzy.Warto zwracać uwage na takie tematy radzić ,ostrzegać i gonic oszustów. :) Trzeba jednak pamiętać ze palantem jest tu ten co wystawia taki eksponat bez odpowiedniego opisu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklarowana liczebnosc kamieni(rubis) na tarczy nie zgadza sie z tymi deklarowanym w mechanizmie. O jeden za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklarowana liczebnosc kamieni(rubis) na tarczy nie zgadza sie z tymi deklarowanym w mechanizmie. O jeden za duzo.

 

Słusznie! Jednym zdaniem, kolejny składak. Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ta tarcza jest "serwisówką" - rzemieślniczą robotą wytwarzaną jako zamiennik w razie uszkodzenia pierwotnej.

Dlaczego, kiedy, przez kogo została założona - nie wiadomo.

 

Dekiel zaś zupełnie od innego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej prawie polaków z "serwisówkami" z absurdalne kwoty, a ten powyżej mnie zabił - ten kuter na deklu też :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.