Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kfgz

Poszukiwany żywy lub martwy ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na znanym portalu aukcyjnym jest taki sobie zegarek wirtualnej marki

 

DSC_9717.jpg

 

Przyznam się szczerze, że zachorowałem na punkcie jego designu. Tak więc wymagania:

 

1. Marka nie wirtualna.

2. Wymiary koperty do 38 mm bez koronki i do 10 mm grubości. Mam mały nadgarstek i nie cierpię dużych zegarków (są nieporęczne).

3. Koperta ze stali nierdzewnej (żadne powłoki mnie nie interesują).

4. Szkiełko szafirowe.

5. Komplikacja pory dnia (koniecznie).

6. Kolor tarczy: czarny lub granatowy.

7. Indeksy rzymskie (koniecznie).

8. Zegarek nakręcany ręcznie (koniecznie).

9. Bez datownika (koniecznie).

10. Wodoszczelny (koniecznie).

11. Cena powiedzmy do 2000, ale pewnie wyjdzie drożej ;)

 

Może widzieliście coś podobnego do tego zegarka na obrazku co by spełniało powyższe kryteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Myślę, żę przy takich wymaganiach to raczej skończy się na wielokrotnosci pierwotnie założonej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do 2000 zł takiego zegarka nie uświadczysz. Pozostają "zamienniki" z dolnej półki - na początek wystarczy - żeby przekonać się, czy po miesiącu wszystkie te kombinacje po prostu Ci się nie znudzą :)

 

Proponuję coś takiego:

 

Ten ostatni był niedawno na alledrogo za ok. 1600 zł.

 

http://allegro.pl/frederique-constant-modelle-depose-na-prezent-i2117016335.html

 

http://allegro.pl/frederique-constant-geneve-oryginal-nowy-i2155021528.html

post-35535-0-87912800-1329922618_thumb.jpg

post-35535-0-89395500-1329922631_thumb.jpg

post-35535-0-18437500-1329922729_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Portofino Vintage - to jest odwzorowanie designu tego zegarka

W sensie designu tak, ale technicznie to IWC ma na górze komplikację faz księżyca, a ten to ma albo prosty wskaźnik dzień/noc... albo w ogóle jest to tylko niedziałająca imitacja (nie wiem, ale mechanizm wygląda na najprostszego unitasa)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter, Frederique Constant w obu wypadkach odpada, ale Adriatica jak dla mnie miodzio. Co prawda ma datownik, ale nie w postaci otworu w tarczy.

 

 

EDIT:

 

Jednak z tego co widzę to jest kwarc i ma fazy księżyca a nie pory dnia :/ chyba, że słabo szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny zegarek z takimi kombinacjami kosztuje parę razy tyle, ile wynosi Twój założony budżet. Tak więc w grę wchodzą tylko zegarki kwarcowe.

Według mnie to nie są fazy księżyca a właśnie wskazanie noc/dzień (stąd gwiazdy i słońce)...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kfgz, wysłałem Ci PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest raczej to, że ledwo założyłeś konto i już rozpocząłeś od doradzania innym...

 

W sumie to widzę, że regułą jest, iż świeżo zarejestrowani użytkownicy, którzy zaczynają cokolwiek wiedzieć o zegarkach, wiodą prym w tym dziale.

Potrzeba akceptacji, czy co?

Ale żeby napisać jednego jedynego posta i zamiast się przedstawić to już zabierać się za doradztwo...

Esh, chyba wstałem dzisiaj lewą nogą... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest raczej to, że ledwo założyłeś konto i już rozpocząłeś od doradzania innym...

 

W sumie to widzę, że regułą jest, iż świeżo zarejestrowani użytkownicy, którzy zaczynają cokolwiek wiedzieć o zegarkach, wiodą prym w tym dziale.

Potrzeba akceptacji, czy co?

Ale żeby napisać jednego jedynego posta i zamiast się przedstawić to już zabierać się za doradztwo...

Esh, chyba wstałem dzisiaj lewą nogą... ;)

 

 

Nie widzę nic dziwnego w tym, że przedstwaiłem swoją propozycję a przy okazji zapytałem o autentyczność zegarka, nie wiem po czym stwierdzasz że doradzam cokolwiek, po tym: "a może coś takiego :" ? To faktycznie lepiej połóż się spać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...W sumie to widzę, że regułą jest, iż świeżo zarejestrowani użytkownicy, którzy zaczynają cokolwiek wiedzieć o zegarkach, wiodą prym w tym dziale.

Potrzeba akceptacji, czy co?...

Nie to potrzeba 50 postów, aby móc cokolwiek napisać na bazarku, również jako potencjalny kupujący. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Z bazarku można korzystać nawet bez 50 postów (jako kupujący). Są przecież PM, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bazarku można korzystać nawet bez 50 postów (jako kupujący). Są przecież PM, prawda?

Paru kolegów się przekonało, że "Biorę" wysłane jako PM, to nie to samo co "Biorę" napisane w wątku. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paru kolegów się przekonało, że "Biorę" wysłane jako PM, to nie to samo co "Biorę" napisane w wątku. :D

 

tak to prawda, ale także były przypadki gdzie osoby przekonały się że słowo "biorę" w wątku sprzedażowym nie gwarantuje zakupu gdyż sprzedający dogadał się z kupującym przez pm.

 

co oczywiście jest ok, ponieważ to do sprzedającego należy decyzja komu sprzeda i czy z zachowaniem kolejności czy nie:) (było o tym już na forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.