Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

W Pszczynie jest taka fajna knajpka w starej wieży ciśnień. Tam najłatwiej upozorować wypadek  B)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podjechać do takiego jednego pana na K, spuścić mu wpie**** i zabrać kartony ;)

 

Też o tym myślałeś? :ph34r::D :D :D

 

W Pszczynie jest taka fajna knajpka w starej wieży ciśnień. Tam najłatwiej upozorować wypadek  B)

 

Jak pojedziecie dajcie znać. Zabiorę się z Wami :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedziecie dajcie znać. Zabiorę się z Wami :D :D :D

 

Ogólnie nie pochwalam "bijatyk" pomiędzy swojakami  ;)  no chyba że mówicie o pijatyce  :D  to ja się też piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholercia nie mam go jeszcze w rękach ale micha mi się cieszy. Wybaczcie ale wyjątkowo wstawię zdjęcie z aukcji.

 

47c34be96e50f2d6d4e33bf6d14d6fe9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza trochę styrana 

gallery_60023_1820_68656.jpggallery_60023_1820_381329.jpg

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w posiadanie takie zwykłego Poljota :D

Nic by w nim nie było takiego ciekawego, ale koperta ma uszy pod teleskopy 20mm. Troszkę mnie to zdziwiło bo jakoś nie kojarzę  20 milimetrowych w zwykłych Poljotach z tamtego okresu :blink:

Ciemny jestem, może ktoś coś  ?

post-46446-0-90875300-1487023378_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cholercia nie mam go jeszcze w rękach ale micha mi się cieszy. Wybaczcie ale wyjątkowo wstawię zdjęcie z aukcji.

 

No opad szczęki. Szukam bezskutecznie i nieustannie rakiety z identyczną tarczą. Że był taki start nawet nie wiedziałem. Piękny stan.

Gdzie taka aukcja była ebay czy jakiś ukraiński serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taka aukcja była ebay czy jakiś ukraiński serwis?

Jak nigdy prawie nie kupuję tak wyjątkowo ebay. Szukaj a znajdziesz. Mnie będzie pasował do pozostałych

 

e8f2129ea4f169b42079c3925d034e1c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy prawie nie kupuję tak wyjątkowo ebay. Szukaj a znajdziesz. Mnie będzie pasował do pozostałych

 

 

No to pozamiatałeś :) ta z prawej taka brzydula przy tych pięknych po lewej, może chcesz sprzedać? :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były w takich kopertach jak prawa i lewa? Powszechnie przyjmuje się że ta środkowa jest prawidłowa choć dużo więcej widuje się tych "zwykłych" i traktuje je jak przekładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat Big 12 zgłębiałem kiedyś mocno przy pomocy mojego ulubionego zagranicznego kolekcjonera. Raketa występowała w 3 kombinacjach: asymetryczne uszy w złocie i srebrze oraz "normalna" koperta w złocie. Logika podpowiada, że powinna być też "normalna" koperta w srebrze, ale nie wdziałem. Jedyną wątpliwość mam czy w asymetrcznej złotej kopercie występowała kombinacja znana z koperty chromowanej. To tak nietypowa koperta, że trudno wyobrazić sobie przekładki, natomiast parę takich egzemplarzy spotkałem, jeden nawet mam ale w strasznym stanie.

 

Generalnie dla ludzi o mocnych nerwach polecam kolekcję Dashiella - jest na co popatrzeć

 

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yorki _Grzegorzu - przyjmij serdeczne wyrazy szczerej zazdrości  :D

Gratuluję  i powiem szczerze - chyba nie widziałem.

Koperta jest jak najbardziej oryginalna biorąc pod uwagę Rakiety.

Jakbys gdzieś kiedyś widział takiego i nie był zainteresowany  - pamiętaj o mnie. 

Od czasu jak mam od Ciebie sliczną Rakietę to jestem przekonany że jest to jeden z najładniejszych radzieckich zegarków  garniturowych. O ile nie najładniejszy.

Oczywiście mam w tej drugiej kopercie Rakietę ale w takiej też bym nie pogardził  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholercia nie mam go jeszcze w rękach ale micha mi się cieszy. Wybaczcie ale wyjątkowo wstawię zdjęcie z aukcji.

 

 

Kurcze ale rzadkość i to w takim pięknym stanie. Gratulacje :) :) :)   Ale by mi pasował :D

 

To ja tak dzisiaj skromnie pociągnę temat "rakietowy".  Taki zegareczek mi wpadł w ręce.  Rzadka eksportowa wersja Rakiety " MONTAL ".

Ciekawi mnie tylko werk i opis na tarczy. Pierwszy raz widze aby zegarek na tarczy miał więcej kamieni niż na werku. Przecież Rakieta nie robiła nic na 17 kamieniach z małą sekundą??

post-26962-0-92574100-1487108720_thumb.jpg

post-26962-0-50230000-1487108731_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale rzadkość i to w takim pięknym stanie. Gratulacje :) :) :)   Ale by mi pasował :D

 

To ja tak dzisiaj skromnie pociągnę temat "rakietowy".  Taki zegareczek mi wpadł w ręce.  Rzadka eksportowa wersja Rakiety " MONTAL ".

Ciekawi mnie tylko werk i opis na tarczy. Pierwszy raz widze aby zegarek na tarczy miał więcej kamieni niż na werku. Przecież Rakieta nie robiła nic na 17 kamieniach z małą sekundą??

Niedawno gdzieś  pisałem o odwrotnej sytuacji ale teraz to się zastanawiam czy tego co pisałem nie należy między bajki włożyć?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...Pierwszy raz widze aby zegarek na tarczy miał więcej kamieni niż na werku. Przecież Rakieta nie robiła nic na 17 kamieniach z małą sekundą??

Wg ranffta robiła: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Raketa_2603

 

Jedno wytłumaczenie tego faktu jest takie, że Rosjanie nie zawsze liczyli wszystkie kamuszki w mechanizmie. Zwłaszcza w latach 50-tych, te modyfikacje nigdzie nie były odnotowywane. Dopiero w latach 60-tych zaczęto dodawać indeks cyfrowy, literowy lub cyfrowo-literowy po referencji mechanizmu, np. 2609 1 czy 2609A.1, itp.

 

Drugie wytłumaczenie może być takie, że w latach 1950-60 mechanizmy zegarkowe (nie tylko te budżetowe) z reguły były 15 lub 17 kamieniowe, więc taka eksportowa wersja musiała być zgodna z ówczesną modą. 16 kamieni było co najmniej dziwne ;)

Wpiszcie sobie w google-grafice  "vintage 15 jewels watch", następnie "vintage 16 jewels watch", a na koniec "vintage 17 jewels watch", i zobaczcie co się pokaże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.