Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam takiego z niebieskim ringiem :huh: Na razie też mam parkę: czarnego i białasa z czarnym ringiem. Brakuje mi chyba tylko tego z niebieskim.

A czy ktoś się orientuje, czy poza tą trójką (czarny oraz dwa białasy różniące się kolorem ringa) występowały jeszcze jakieś inne wersje kolorystyczne tego zegarka?

 

1. srebrny z niebieskim indexowanych ringiem

http://www.russian-watches.be/pictures/ind...blue%20ring.jpg

 

2. srebrny z czarnym indexowanym ringiem

http://www.russian-watches.be/pictures/ind...lack%20ring.jpg

 

3. czarny

http://www.russian-watches.be/pictures/ind...%20dial%201.jpg

4. jeszcze inny ring

http://3.bp.blogspot.com/_0RxlS1C-LvI/Sblk.../IS_bbbbb1_.jpg

 

5. plus ten od Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
No tak rzeczywiście, jest mocno zniszczony, zdobycie części do tego mechanizmu może być trudne. W najgorszym wypadku można podjąć próbę przeszczepu całego 3133 Poljota, ale to są dodatkowe koszty.

Edit

Tak na prawdę to chyba tylko włos jest uszkodzony i dobry zegarmistrz powinien sobie z tym poradzić , rdzę można wyczyścić , jeżeli są wszystkie dźwigienki to chyba nie będzie tak źle.

 

Ale to nie jest 3133, tylko 3017. Znaczy się, Venus. Nie wiem czy dałoby się przełożyć mechanizmy - inna jest ich średnica nawet. Co za tym idzie, zapewne rozmieszczenie wskazówek itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze łupy

 

post-249-0-61813800-1331221364.jpg

 

wostok w fajnym stanie , tylko szkiełko do wymiany a może uda się spolerować

 

post-249-0-05582800-1331221366.jpg

 

i Rakieta stan bdb, takiej szukałem :huh:


Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. srebrny z niebieskim indexowanych ringiem

2. srebrny z czarnym indexowanym ringiem

3. czarny

4. jeszcze inny ring

5. plus ten od Voli

 

Sporo tego natrzaskali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daaawno nic nie kupiłem i z tego powodu chyba skusiłem się na tego Wostoka. Cena dobra, tylko koszt przesyłki grubo przesadzony. Ale, że dawno nic nie kupiłem...powtarzam się:huh:

zdjęcie z allegro

post-22468-0-93764600-1331221406.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daaawno nic nie kupiłem i z tego powodu chyba skusiłem się na tego Wostoka. Cena dobra, tylko koszt przesyłki grubo przesadzony. Ale, że dawno nic nie kupiłem...powtarzam się:huh:

zdjęcie z allegro

post-3565-0-64185100-1331221409.jpghttp://img190.imageshack.us/img190/4787/bostok.jpg

 

tylko troszkę składak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego się obawiałem, mozecie dać fotke oryginalnego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-8994-0-07073700-1331221420.jpg

Nie jest doskonały, ale nie ustaję w poszukiwaniach i kiedyś dorwę tego właściwego :huh:


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22637-0-89559200-1331221478.jpg

Nie jest doskonały, ale nie ustaję w poszukiwaniach i kiedyś dorwę tego właściwego :huh:

 

 

A co w nim jest nie tak jak sobie wymarzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek. Kama. Koperta ma w uszach 17mm co pierwszy raz spotykam w radzieckich zegarkach. Przy okazji, żeby nie zakładać drugiego wątku wypytam tutaj, bo oprócz tego że wiem, że takowe zegarki były produkowane to na tym kończy się moja wiedza (ale cały czas się uczę :) ). Możecie mnie oświecić co to za zegareczki były?

 

uz9211_kama.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Tyle wiem, że Kama to brand Wostoka. Kamy chodziły na mechanizmie 32YH na 17 kamieniich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Tyle wiem, że Kama to brand Wostoka. Kamy chodziły na mechanizmie 32YH na 17 kamieniich.

 

Jasiu, teraz toś nawydziwiał :)...

Mechanizmy radzieckie/rosyjskie mają bardzo prostą frazeologię... :) - dwie pierwsze cyfry nr mechanizmu to ich średnica, dwie kolejne to podstawowa wariacja, po kropce pojawiały się udziwnienia i modernizacje. Wygląda to tak : XXYY.VZ, XX to średnica, YY - wariacja (werk bazowy/data dolna/boczna/stopsekunda itd), a VZ oznacza modernizację produkcyjną - zmieniona liczba kamieni, istotna zmiana technologiczna itd. To twoje "32YH" 2. Zakład Produkcji Zegarków :) - znaczy Czystopol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Jestem skłonny z miejsca przyznać się do błędu, z Twoją wiedzą nie próbuję sie nawet mierzyć. Tylko nie do końca rozumiem - chdzi o to, że "32" to nie cyfry a litery, a ja to źle przeczytałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Jestem skłonny z miejsca przyznać się do błędu, z Twoją wiedzą nie próbuję sie nawet mierzyć. Tylko nie do końca rozumiem - chdzi o to, że "32" to nie cyfry a litery, a ja to źle przeczytałem?

 

 

"2" to cyfra - numer fabryki, przeniesionej w 1942 do Czystopola, "3" to "Z" w cyrylicy = zawod (zakład/fabryka). Stylizowane zapewne w "chmurce" - kiedyś to wzornictwo przemysłowe mieli przednie :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Tak tak wiem, że "3" to "Z", miałem ruski w szkole, ale jakoś nie skojarzyłem tego z napisem na werku. To faktycznie głupotkę palnąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Tak tak wiem, że "3" to "Z", miałem ruski w szkole, ale jakoś nie skojarzyłem tego z napisem na werku. To faktycznie głupotkę palnąłem :)

 

Zchinioliłeś :) - jak przeczytałem to 32YN to m się "zuan 21" i Kaziród jakoś od razu przed oczmi nawinął :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uz9211_kama.jpg

Piękna :)

W środku masz chyba ten sam mechanizm co w startach z dolna sekundą tyle że produkowany w czystopolu, w zasadzie pabieda z dodanym zabezpieczeniem przeciwstrząsowym czyli 260x gdzie x jest wyższy niz 2 (prawdopodobnie 5 bo mam wostoka z dolną sekundą na takim właśnie werku - 2605), zegarek pochodzi z drugiej połowy lat '50 (mam 2 kamy ale podaję kaliber z lekką nutką niepewności bo nie mam na mechanizmach swoich kam wybitego numeru kalibru i porównuje tylko wizualnie ze startem i wspomnianym wostokiem:)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Ale chyba ten werk miał jakąś konkretną nazwę, a nie tylko "Zakład Produkcji Zegarków"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł. Uwielbiam radzieckie czasy bo dają cholernie dużo satysfakcji w doprowadzeniu ich do używalności i wyglądu nie ponosząc znacznych kosztów. Poza tym podobają mi się :). Czwarty komandir na półce :) .

 

post-22147-0-91237900-1331221655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zupełnym przypadkiem stałem się posiadaczem dwóch takich cudeniek. Jeden co prawda zza zachodniej granicy ale też ładny :lol: Wszystko za cenę niższą niż flaszka czystej wyborowej.

Oba zegareczki na chodzie i poza porysowanymi szkiełkami, które to pewnie bez trudu da się spolerować, nic większego im nie dolega.

 

xm3287_Wostok.jpg

 

Buksiak Kienzle (a zawsze myślałem, że oni tylko większe zegary robili

xw4721_Kienzle_02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie udzielałem w tym wątku ale nadejszła ta chwila żeby się za aparat złapać (zdjęcia "na szybko" - zegarki wymagają jeszcze trochę pracy), więc przed wami efekt moich ostatnich bazarkowych wypraw:

 

ładniusi zimson - pojęcia nie mam czemu takie dziwne wzorki na tarczy wyszły w realu ich nie widać:

 

post-12656-0-93801900-1331221740.jpg

 

stareńka Pobieda - 3 kw. 1956r. ale jak się oprzeć? wtedy ludziom radzieckim jeszcze się chciało:

 

post-12656-0-89361400-1331221741.jpg post-12656-0-97075800-1331221742.jpg

 

wostok z ciekawą wytłaczaną tarczą:

 

post-12656-0-47775200-1331221744.jpg

 

Poljot automat 23j. - ciekawostka! zegarek wygląda jakby nigdy nie był noszony ale tarcza jak po powodzi ?!? - gdyby ktoś dysponował taką chętnie przygarnę!

 

post-12656-0-44129100-1331221745.jpg

 

dwie sławy - pierwsza z ręcznym naciągiem, druga automat:

 

post-12656-0-96480900-1331221746.jpg post-12656-0-91542500-1331221747.jpg

 

i jeszcze dwa z których cieszę się najbardziej

pierwszy to Czajka, która dołączy do złoconej siostrzyczki

 

post-12656-0-43258700-1331221749.jpg

 

oraz długo poszukiwany wostok:

 

post-12656-0-37607800-1331221750.jpg

 

 

i na koniec ciekawostka taka - wostok ale nie do pokazywania czasu tylko kierunków świata:

 

post-12656-0-57962800-1331221752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompas ciekawy - teraz już wiem do czego jest dekiel z takim nadrukiem, który mi się wala w pudle z częściami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne okazy znajdujecie... Szkoda, ze tak stonowana/prosta stylistyka jest praktycznie nieobecna w obecnych konstrukcjach rosyjskich:-(

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.