Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bali_82

rproch ==> To ja tu mam dla niego braciszka w czerwnieni! Choć generalnie forum dla rusków :D

2d2fbce5042ef353.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kostek

Przepraszam że się wtrącam ale dziwnym zbiegiem okoliczności, trafiły dzisiaj w moje ręce i też się dorzucam do postu bali_82 tylko bordo i w bardzo opłakanym stanie bez koperty. Ale reszta rasowe ruski. No jest tam troszeczkę mieszańców ale jak opisuje w poście Szkiełko do zegarka CASIO w dziale POTRZEBUJE. Jeżeli sąsiad zezwoli to oddzielimy plewy od wartościowych i jedynie słusznych ziaren z tak miłym dla oka napisem USSR

 

53c5b52caae30e47m.jpg

 

Przepraszam jeżeli kogoś jako nowy uraziłem, ale jest już późno a ja jestem po entym drinku. Jeszcze raz serdecznie przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

cos tam bym powybierał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bali>

A to moze jeszce takie pytanko? Z ktorego roku zegareczek moze pochodzic? Jaki to okres?

 

To zegareczek najpóźniej z 1964 roku, bo po tej dacie już chyba wszystkie zegarki z tej fabryki nazywały się Zaria.

 

Fajne gazomierze macie!!! Ja wciąż przymierzam się, zeby jakiegoś sobie kupić, ale ciągle ceny mnie przerastają, szczególnie, że wolałbym jednak coś lepszego niż Ruhla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82

Wow! Kopalnia czesci :D Jakbym cos takiego miał hehehe to by mnie gdzies na miesiac zabrało :) Swiata bym nie widział :) Ehhhh... Tez chce miec takiego sąsiada...

 

PS. Przepraszam, czy masz je może a sprzedasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82

Generalnie ta Ruhla nie jest moja.... Poprostu tylko zapozyczyłem zdjecie To ponizsze rowniez nie nalezy do mnie ale jest super :D Strasznie rowniez mi sie podobaja!

1049ad57365361ea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

damski uran?

post-0-0-98733900-1330640465.jpg

ale jakiego pieknego mechanizma ma:

hj310005iu3.jpg

:D

 

to nie Majakowy mech.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 2602 - czyli bez zabezpieczenia przeciwwstrzącowego na balansie. Majaki chyba takie coś zawsze miały. Wygląda mi to na mechanizm Pobiedy z zakładów Wostoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanizm 2602 - czyli bez zabezpieczenia przeciwwstrzącowego na balansie. Majaki chyba takie coś zawsze miały. Wygląda mi to na mechanizm Pobiedy z zakładów Wostoka.

 

I tak ten werk powinien wyglądać :D

W Moskwie robili je do Pobiedy właśnie bez łożysk przeciwwstrząsowych. Z Czystopola były Kama, Czajka, Wostok i ogólnie wszystko z małym sekundnikiem - w większości wyposażone w kopię incabloca. Jakoś obywały się bez podkładek pod półmostki itp. wynalazków.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden konsomołski, drugi kosmopolityczny:

 

010906mt6.jpg

 

004606uq9.jpg

 

Myślicie, że koronka w tej Wołnie (rocznik 1959) jest oryginalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak i koperta


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ta koperta nie pasuje do tarczy. Jest trochę zbyt "gruboskórna" jak na taką tarczę. Nie macie przykładu jaka tu powina być koperta? I sekundnik też jakiś nie ke-ke...

 

Ale werk jest chyba OK:

 

post-4379-0-23991800-1330640618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompej> genialna jest ta Sława. Niedawno podobną nabyłem i wciąż szukam bransolety lub paska do niej - jakoś się brzydze tej starej, chociaż myłem ją już w benzynie i w wodzie z mydłem rozkaładając na pojedyncze ogniwka. Mi tez się wyjątkowo brudna trafiła.

 

rproch - niezłe zegarki. Szczerze powiem, że nawet mi się widzi ta Wołna w nieoryginalnej kopercie - szkoda tylko, że ten sekundnik taki drobniutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie taki najnowszy nabytek, ale niedawno zakupione:)

Rakieta dla niewidomych :D

 

 

d37dab6a107deaea.jpg


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wlozyl bys wocio do wanienku ultra na kilka sesji i bys sie nie brzydzil

 

a jak chcesz sprawdzis czy jeszcze brud czycha - to wkladaj branzolete do słoiczka wysokiego np. po marynowanym pieprzu lub papryce - wlej gorącą nawet wrzącą wode - nalej sporo domestosu i płyn do mycia naczyń - pomachaj jak marakasem kilka minut i nie ma mozliwosci by została tam drobina brudu - a branzoleta bez obaw sie nie rysuje


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-18-0-00444300-1330640766.jpg

post-18-0-44290900-1330640764.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

pikne Janek ;)

i faktycznie ciesza oko :D

a co z Sekondą,działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...TAK DZIAŁA- zrobil ja zegarmistrz za 30 dychy i chula jak ta lala


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek dzieki za radę - nie próbowałem jeszcze czyścić wrzątkiem. Wanienki ultra niestety nie posiadam, ale jak mi powiesz, że warto kupić taką tanią z Allegro to może się skuszę - wiąż jakoś nie udało mi się dowiedzieć czy ten tani sprzęt na pradę jest czegoś wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. rewelacyjna Zwiezda!!! Raf- klasa Poljot- jeden z najładniejszych jakie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.