Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bukszpan

Zegarek na codzień za 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Mam świadomość, że tematy o podobnej treści juz pojawiały się na forum, jednak żaden nie dał mi odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie szukam zegarka do pięciu stówek, który mógłby służyć mi na codzień. Wiem, że za takie pieniądze nie kupię żadnego Pateka, chciałbym jednak znaleźć jakiś solidny czasomierz. Czy za takie pieniądze można już znaleźć jakiegoś ładnego mechanika, czy raczej szukać porządnego kwarca? Po przetrząśnięciu sieci najbardziej wpadła mi w oko taka oto Adriatica : http://www.60sekund.pl/index.php?p902,adriatica-aviator-1065-5222q-white-swiss-made

 

co sądzicie? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EPPL

Szukaj wśród Seiko, Orienta, Citizena :)

 

Orient Big Mako - jedna z lepszych propozycji do 500zł

c809e2c5bdcd49a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawny jest ten link podany przez Ciebie Bukszpan. Na zegarku pisze 5ATM, a w informacji jest napisane Wodoszczelność 100m ;p

Za 500zł kup dobrego japończyka w kwarcu np. Seiko, Casio, Orient. Bransoleta czy pasek ? Uprawiasz sport ? Jeśli tak to czy będziesz go uprawiał w zegarku czy bez ? Obwód nadgarstka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi;) zapomniałem dodać, że wolałbym żeby mój przyszły sikor wisiał na pasku;) też zwróciłem uwagę na tego chochlika przy wodoszczelności powyższej adriatiki. jeśli chodzi o mój nadgarstek to 17 cm. czasem kopię piłkę, ale raczej bez zegarka;p Orient całkiem ładny z tym, że szukam czegoś mniej masywnego. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za Waszą radą przejrzałem stronę Citizena i Seiko. W budżecie <500 znalazłem takiego kwarca : http://seiko.pl/popup.php?tip=kar&id_karora=894

wygrywa z Adriaticą z pierwszego posta?;)

 

oba zegarki mi się podobają...Seiko takie bardziej w stylu retro....miałbym sam ciężki orzech do zgryzienia..... jak dla mnie na plus Adriatiki 100m wodoszczelności wobec 30m Seiko... zawsze to może się przydać większa wodoszczelność...

 

zegarki jakościowo porównywalne, ja bym wziął chyba tą Adriatikę tylko wersję z czarną tarczą, ale uwaga!!! jest ona dość spora i nie wiem czy nie będzie zbyt duża do 17 cm nadgarstka.

Sam ją kiedyś mierzyłem na moją 19,5 cm rękę i była taka akurat ok rozmiarowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wodoszczelność Adriatki na poziomie 100m to jakiś psikus albo pomyłka (na tarczy ma 5ATM;)) a jeśli chodzi o stosunek koperta-nadgarstek to miałem już ww. Adriatikę na ręce i nie ma jakiegoś specjalnego dramatu;p przejrzałem allegro i zdałem sobie sprawę, że Casio wypuszcza kupę zegarków na które mnie stać, ba nawet trochę grosza zostałoby w kieszeni;p ten np. wpadł mi w oko: http://allegro.pl/casio-ef-500l-tachometr-edifice-skora-gwar-36mcy-i2271789772.html

 

przechodzi?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wodoszczelność Adriatki na poziomie 100m to jakiś psikus albo pomyłka (na tarczy ma 5ATM;)) a jeśli chodzi o stosunek koperta-nadgarstek to miałem już ww. Adriatikę na ręce i nie ma jakiegoś specjalnego dramatu;p przejrzałem allegro i zdałem sobie sprawę, że Casio wypuszcza kupę zegarków na które mnie stać, ba nawet trochę grosza zostałoby w kieszeni;p ten np. wpadł mi w oko: http://allegro.pl/casio-ef-500l-tachometr-edifice-skora-gwar-36mcy-i2271789772.html

 

przechodzi?;)

 

Jeśli chodzi o ten model Adriatiki to sprawa jest bardziej skomplikowana. O ile dobrze pamiętam kiedyś wyjasniał to P.Mirosław ze sklepu goldtop. Model ten czyli 1065 był wcześniej robiony z wodoszczelnością 5atm.

 

Natomiast później weszły do produkcji modele 1065 tylko i wyłącznie z wodoszczelnością na poziomie 10atm. Tu np. masz link do tego zegarka z tego samego źródła:

 

http://www.60sekund.pl/index.php?p372,adriatica-aviator-1065-5224q-black-swiss-made

 

A wracając do sedna tematu- jak dla mnie ta Adriatica to jeden z bardziej udanych modeli kwarcowych tej marki, prosty, bardzo czytelny, duży- czego chcieć więcej. Niestety obecne ceny za ten model są moim zdaniem trochę przesadzone i zastanawiałbym się nad zakupem w tej cenie.

 

To już bardziej polecam bliźniaczy model Adriatiki 1067 w cenie 350 zł na allegro możesz znaleźć.

 

Co do tego Casio to bardzo fajny model- wiele osób go tu chwaliło- niestety jest sporo mniejszy od tej Adriatiki więc trzeba mierzyć na żywo. Ale seria Edifice to dobra propozycja w przystępnej cenie jeśli chodzi o niektóre modele. Warto rozważyć zakup.

 

Musisz zdecydować co dla Ciebie jest ważniejsze na codzień, czy bezproblemowe mierzenie czasu (kwarc) gdzie nie martwisz się o dokładność chodu, czy przeważy u Ciebie chęć posiadania zegarka mechanicznego lub automatycznego gdzie będziesz "czuł" że zegarek to coś więcej niż bateryjka...ale coś za coś- przymkniesz oko na ustawianie czasu średnio raz na tydzień. Co jest szczególnie upierdliwe dla mnie w przypadku nurków- to ciągłe odkręcanie koronki itd..

 

Jeśli Ci to nie przeszkadza to daj sobie spokój z kwarcami, w tej cenie do 500zł możesz spokojnie kupić fajny automat, ja radziłbym poszukać: Orient Mako (Big Mako będzie dla Ciebie zbyt duże), może coś automatycznego z Invicty, może jakaś okazja sie trafi z Seiko Monstera, a może tańsze J.Springs- wybór jest naprawdę niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatica 1067 wyszła niestety tylko z czarną tarczą a mnie z niewiadomych przyczyn bardziej kusi biała;) oczywiście, że wolałbym jakiegoś mechanika jednak dostać jakąś fajną nówkę w tym przedziale cenowym jest równie ciężko co zabić bin ladena;) jeśli jednak miałbym wybrać między tym Kazikiem z allegro a tym pseudoaviatorem to wygrywa ten drugi. nie wiem dlaczego, strasznie wpadł mi w oko. a jeśliby porównać jakość wykonania Adriatiki z ww. Casio to która marka jest górą? przypominam, że zegarek nie będzie raczej noszony w trudnych warunkach;) dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatica 1067 wyszła niestety tylko z czarną tarczą a mnie z niewiadomych przyczyn bardziej kusi biała;) oczywiście, że wolałbym jakiegoś mechanika jednak dostać jakąś fajną nówkę w tym przedziale cenowym jest równie ciężko co zabić bin ladena;) jeśli jednak miałbym wybrać między tym Kazikiem z allegro a tym pseudoaviatorem to wygrywa ten drugi. nie wiem dlaczego, strasznie wpadł mi w oko. a jeśliby porównać jakość wykonania Adriatiki z ww. Casio to która marka jest górą? przypominam, że zegarek nie będzie raczej noszony w trudnych warunkach;) dziękuję i pozdrawiam.

 

dlaczego ciężko? np. takiego Orienta Mako możesz spokojnie ściągnąć z Niemiec za ok.420-430 zł z wysyłką. Tylko nie wiem jakie podobają Ci się zegarki stylistycznie, czy nurki wchodzą w grę czy jednak coś właśnie w stylu pilota jak widzę po propozycjach.

 

Podobnie J.Springs automaty na allegro spokojnie w Twoim budżecie.

 

Podane przez Ciebie dwa modele Adriatiki i Casio wykonane są na podobnym dobrym poziomie- zależy to od Ciebie czy chcesz dać ponad 4 stówy za tą Adriatikę czy zadowolisz się tym Casio.

 

Ja mierzyłem swego czasu oba zegarki i nawet bym się nie zastanawiał, Adriatika akurat ten model 1065 zrobiła na mnie duże wrażenie. Postawiłbym na ten zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem przed momentem strone j.springsa i niestety nic nie wpało mi w oko;f Big Mako kapkę zbyt sportowy jak dla mnie. znalazłem jednak na stronie orienta całkiem ładny, choć "zbytdużonatarczy" sikor http://www.orientuhren.de/orient-automatic-multiyear-calculator-ceu07005b-p-209.html?osCsid=bs002kq5n14arcq9pd745jug30 ale nie nie mam pojęcia czy istnieje możliwość żeby dostać do niego pasek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idącza radą Freddiego zacząłem rozglądać się również za Invictą. i znalazłem! http://www.amazon.com/dp/B005FMZWD8/ref=asc_df_B005FMZWD81975338?smid=ATVPDKIKX0DER&tag=pg-1005-01-20&linkCode=asn&creative=395097&creativeASIN=B005FMZWD8 co powiecie? Orientuje się ktoś może jak ksztaltują się koszty ściągnięcia zegarka zza oceanu? z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam takiego jeśli chodzi o Casio http://www.casiomarket.pl/product/show/190140/zegarek-casio-ef-527l-1avef-zegarki-meskie-na-pasku jest tez na bransolecie http://www.casiomarket.pl/product/show/190137/zegarek-casio-ef-527d-1avef-zegarki-meskie-na-bransolecie na allegro są dużo poniżej 500zł. Fajny zegarek. Wygląda na droższy.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Casio na pasku fakycznie petarda:) ale chyba jednak pozostanę przy tej Adriatice...włócząc się dziś po mieście trafiłem do pewnego salonu, w którym można ją dostać. Okazało się, że pracuje tam mój znajomy, który zaoferował mi pokaźny rabat:) wszechświat przemówił:D

 

 

Dziękuję Wszystkim za pomoc. Pozdrawiam, B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.