Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akism

Rotomat ..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,czy rotomat zawsze spełnia swoje zadanie gdy wkładacie doń swoje zegarki?W moim przypadku często nie jest w stanie ich nakręcić,powiem szczerze winę upatruję w konstrukcji mechanizmu naciągowego,który stawia zbyt duży opór,bo cóż to może być innego.Być może pod złym kątem kładę zegarek z poduszką w "karuzeli"?Czy zegarek powinien stać pionowo,czy leżeć na platformie obrotowej ?Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat temat rzeka.

Przerabiałem kilka sztuk i zawsze było coś nie tak <_< .

Moim zdaniem zegarek powinien stać w pionie ewentualnie pod lekkim skosem ale z doświadczenia wiem ,że jeden nakręci a drugi nie.

Nie warto także kupować tanich rotomatów.

Modalo na 4 szt w ogóle nie nakręcał mi zegarków za to Rothenschild na jedną sztukę pod tym względem spisuje się idealnie.Tylko po krótkim czasie zaczął chodzić jak traktor :angry: .

Na dzień dzisiejszy myślę o zakupie Kadloo Panamerica.

 

Można wiedzieć jakiej karuzeli używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy nie miał problemu z nakręcaniem, a kręciło się w nim ok. 10 różnych zegarków. Pamiętaj tylko o tym, że zegarek musi chodzić, jeśli stoi, to w rotomacie nie ruszy.

Zasady grawitacji podpowiadają, że zegarek powinien być jak najbliżej pionu, ale w moim jest pod kątem ok. 45 st. i nie ma problemu. Mam takiego Rothenschilda:

http://kraff.pl/rothenschild-/1914-watchwinder-rothenschild-rs-322-2-dm.html

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cer_tom jak u Ciebie z głośnością i kulturą pracy tego rotomatu?

Mam takiego Rothenschilda(na jedną sztukę) nakręca super i zegarki nawet trzymają dobry czas ale po ok 2 miesiącach zrobił się głośny i terkocze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porządny szwajcarski rotomat z wyświetlaczem programowaną ilościa obrotów,częstotliwościa itp i czasami mnie wkurza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę załamałeś bo myślałem ,że to przypadłość tanich rotomatów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły ten mój kosztował 800franków wg cennika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cer_tom jak u Ciebie z głośnością i kulturą pracy tego rotomatu?

Mam takiego Rothenschilda(na jedną sztukę) nakręca super i zegarki nawet trzymają dobry czas ale po ok 2 miesiącach zrobił się głośny i terkocze <_<

U mnie po niecałym roku użytkowania jedno gniazdo jest idealnie ciche, a drugie trochę grzechocze. Nie jest to jednak dźwięk, który by mi wybitnie przeszkadzał, ale mój rotomat nie stoi w sypialni.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu źle ustawiasz ilość obrotów i kierunki kręcenia?

Rotomat nie ma nakręcać zegarków od 0 tylko je utrzymywać na chodzie, ale to pewnie wiesz. Zrób w ten sposób, że w przypadku gdy werk wymaga 650 obrotów ustaw rotomat na 800 i moim zdaniem będzie ok. Oczywiście koniecznie sprawdź, czy na pewno dany zegarek nakręca się w obu kierunkach, bo to też może być przyczyna.

Co do tego czy tanie, czy drogie nie ma to nic wspólnego z nakręcaniem. Jeżeli silnik ma robić 800 obrotów to nieważne czy jest za parę złotych, czy za kilkadziesiąt, czy za kilkaset to tyle obrotów będzie robił. Kultura pracy to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam rotomat Beco na 1 zegarek. Super sprzęt, naprawdę cichy i świetnie nakręca zegarki. Wykonanie porządne...

Przerobiłęm już kilka rotomatów i ten zdecydowanie jest najlepszy dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy rotomat zawsze spełnia swoje zadanie gdy wkładacie doń swoje zegarki?W moim przypadku często nie jest w stanie ich nakręcić,powiem szczerze winę upatruję w konstrukcji mechanizmu naciągowego,który stawia zbyt duży opór,bo cóż to może być innego.Być może pod złym kątem kładę zegarek z poduszką w "karuzeli"?Czy zegarek powinien stać pionowo,czy leżeć na platformie obrotowej ?Jakie jest Wasze zdanie?

 

Mam Kadloo Panamerica II Carbon Fiber, spełania zadanie w 100%, jest bardzo cichy, wszech uniwersalny: nakręcanie obustronne, jednostronne, naprzemienne, osobne dla każdego zegarka, ustawianie ilości obrotów w jednym cyklu i ilości cykli, podświetlanie diodowe, zegarków i lcd wyświetlacza.

 

takiego:

 

kadloorotomatpanamerica.jpg

 

 

 

... Pamiętaj tylko o tym, że zegarek musi chodzić, jeśli stoi, to w rotomacie nie ruszy.

 

to zależy ile obrotów i z jaką częstotliwością ustawisz, sprawdzałem u siebie i rusza bez problemu przy ustawieniu TPD 1000, TPT 10.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.