Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Hos57

Kieszonki jubileuszowe 25 lat PW

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hos57

Posiadam w swojej kolekcji 6 kieszonek szwajcarskich jubileuszowych 25 lat PW (Przemysł Węglowy),

Doxa, Cyma, Lanco, Orator, Eterna, Cortebert. Jestem zainteresowany w jakich latach były przyznawane pracownikom.

Dięki za odpowiedź.

post-36616-0-29121100-1336419092_thumb.jpg

post-36616-0-39022400-1336419110_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 5 latach odgrzewam temat bo jestem od dzisiaj nim bardzo zainteresowany z racji tego, że w moje ręce trafiła przepiękna, wielka kieszoneczka LANCO własnie tak sygnowana. Czy na tak zacnym Forum nikt nic nie wie na temat historii tych górniczych kieszonek?

Szczególnie intryguje odpowiedź na pytanie - w jakich latach nadawano górnikom te zegarki? Bo z najprostszej matematyki wynika, że jakby nadawano je po wojnie to nawet gdyby kopalnie pracowały od 1945 roku to dodać 25 lat daje 1970 rok !!! To skąd wzięto kieszonki z datami produkcji sprzed wojny??? To jakiś nonsens historyczny. A może sygnaturka "25 PW" wcale nie dotyczy Przemysłu Wydobywczego albo nadawano je także przed wojną a to co gdzieniegdzie ludzie wypisują jest błędem? 

Uważam, że warto by było wspólnie zrobić na ten temat jakiś fachowy rys historyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przeniosę do Vintage

A górniczych "25" z przed II WŚ to w życiu nie widziałem.

Dzięki. Najlepiej do tematu:

- "   

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi....."

 

 

 A to, że nikt górniczych kieszonek przed wojną nie widział to własnie jest ten ambarans, że nie ma żadnego kompedium wiedzy na ten temat. A warto takowy wspólnie stworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Najlepiej do tematu:

- "   

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi....."

 

 

 A to, że nikt górniczych kieszonek przed wojną nie widział to własnie jest ten ambarans, że nie ma żadnego kompedium wiedzy na ten temat. A warto takowy wspólnie stworzyć.

Niestety- może pozostać tylko jako osobny temat  :)  ale chyba tak jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.