Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Pulsometr- jaki warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj właśnie zakupiłem pierwszy pulsometr w...Lidl'u. Można się śmiać ( lub też nie ) z kupowania tam takich rzeczy, ale na początek mi to wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie zakupiłem pierwszy pulsometr w...Lidl'u. Można się śmiać ( lub też nie ) z kupowania tam takich rzeczy, ale na początek mi to wystarczy :)

 

Na poczatek OK. Potem jezeli będzie potrzeba mozna kupić coś innego , tylko nie zawsze taka potrzeba występuje.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie zakupiłem pierwszy pulsometr w...Lidl'u. Można się śmiać ( lub też nie ) z kupowania tam takich rzeczy, ale na początek mi to wystarczy :)

 

Na poczatek OK. Potem jezeli będzie potrzeba mozna kupić coś innego , tylko nie zawsze taka potrzeba występuje.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega SzefSzefow juz 17 lat temu uzywał pulsometru - to szacunek , pamiętam że wtedy to urządzenie wsród amatorów raczej nie było spotykane w Polsce. Pierwsze kosztowały spore pieniądze. Teraz to juz inna bajka za niewiele mozna już wspomagac trening.

 

 

jednym z pierwszych moich pulsometrow był Polar Accurex NV

 

f6f5061857cf201df85f7fa24e899409.jpg

 

nawet mam go do dziś :) wcześniej miałem jakiś bardzo stary model Polara ;)

 

w latach 90tych pulsometry zalatwialo sie od znajomych zagranicznych zawodników :) eeeeh to były czasy :D


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do dyskusji, bo zastanawiam się nad wyborem pulsometru. Dużo biegam, trenuję też triathlon. Zależy mi na dobrym, wodoszczelnym sprzęcie z GPS, solidną baterią i różnymi alarmami treningowymi. Cena nie jest najważniejsza - wolę solidne wykonanie i wysoką jakość - aczkolwiek zegarka w cenie samochodu też nie kupię. Co mi doradzicie?Myślałem o TIMEXach (Ironman) - czy mieliście może z nimi jakieś doświadczenia? Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czesc,

 

pod triathlon nie ma za duzo mozliwosci. Chwalony mocno Garmin:

 

Garmin Forerunner 910XT

 

moze cos z Suunto. Ja osobiscie wybralbym dobry pulsometr pod bieganie i rower a do plywania jednak cos innego, np:

 

Swimovate

 

 

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rumpex, Polar niedawno wypuścił na rynek model RCX5 przeznaczony do triathlonu :)

 

http://pl.polar.fi/pl/produkty/osiagnij_mistrzowski_poziom/bieganie_multisport/RCX5

cenowo jest przystępnie, bo w zależności od wyposażenia dostaniesz go w cenie poniżej 1000zł ;)

 

Timexa, choć nigdy nie posiadałem to wiem, że wiele osób na niego narzekało...


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem test i część dyskusji... Szczerze to nie widzę, aby wynik był negatywny.

 

Inna sprawa to ta, że właściciel głównego dystrybutora Polara, tj. firmy sportkonsulting - Pan Ryszard Szul nie jest "lubiany", więc testy Polarów w Polsce są różne - przydałoby się poszukać czegoś zagranicznego :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timexa, choć nigdy nie posiadałem to wiem, że wiele osób na niego narzekało...

 

Timex wypuścił początkowo zegarek z niedopracowanym oprogramowaniem. Potem były aktualizacje, poprawiające stabilność, czas łapania fix'a, rozmiar czcionki dla międzyczasów, obsługę footpada, ale mało kto robił ponowne recenzje (nie zetknąłem się poza recenzją w serwisie DC Rainmaker).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timex wypuścił początkowo zegarek z niedopracowanym oprogramowaniem. Potem były aktualizacje, poprawiające stabilność, czas łapania fix'a, rozmiar czcionki dla międzyczasów, obsługę footpada, ale mało kto robił ponowne recenzje (nie zetknąłem się poza recenzją w serwisie DC Rainmaker).

 

 

to by się zgadzało z tym co słyszałem... :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co warto wziąć pod uwagę przed zakupem, to osprzęt towarzyszący do zegarka. Garmin i Timex (i Adidas w swoim MiCoach) używają komunikacji Ant+, czyli urządzenia są kompatybilne (do Timex'a używam footpada Garmina, moja kobieta biega z Garminem i czujnikiem tętna Adidas'a). Polar ma swoje własne protokoły.

Za to wszelkie trenażery będą prawdopodobnie "gadały" z Polarem (bo to ich producent w naszej strefie geograficznej), a nie będą mieć Ant+. Stąd z moim Timex'em do bieżni się nie podłączę i zakładam footpad (co w sumie złe nie jest, bo wychodzi też kadencja).

Niemniej jeśli spędzałbym z trenażerami sporo czasu, to mocno zastanawiałbym się nad Polarem.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jeśli dobrze rozumiem RCX5, ale krążą o nim różne opinie, albo Timex ze zaktualizowanym softem, tak?

sergserg, dzięki za super komentarz! Ja akurat na bieżni zbyt wiele czasu nie spędzam, ale podziwiam Twoją znajomość tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.