Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ygrene

Archimede Deck Watch

Archimede Deck Watch A czy R  

32 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wydaje mi się, że wyboru zegarka już dokonałem :) Kemmner Marine przegrał u mnie z Archimede. Połączenie koperty szczotkowanej z polerowanymi fragnmentami bardziej mi się podoba.

Pozostaje tylko kropeczka nad "i".

Krórą wersję wybralibyście?

Proszę o oddanie głosu w ankiecie, nie mam możliwości obejrzenia na żywo i cały czas łamię się czy wersja rzymska, czy może arabska :)

 

A

arabs.jpg

By ygrene83 at 2012-07-16

 

R

romewe.jpg

By ygrene83 at 2012-07-16

 

 

Pozdrawiam,

Ygrene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zdecydowanie wersja "rzymska".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Steinhart piękny, niestety rozmiar mnie trochę przeraża, mam nadgarstek ok. 17,5cm.

Stowa - hmmm, założenie jest takie, że nie przekroczę budżetu 2500 zł i tego sie trzymamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart na nadgarstku 17 cm . Wg. mnie nie jest źle .

post-410-0-51613600-1342461124_thumb.jpg

post-410-0-83574500-1342461157_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart na nadgarstku 17 cm . Wg. mnie nie jest źle .

 

No niby nie jest źle, ale ja mam strasznie wąską rękę i Sumo, które ma rewelacyjnie wyprofilowane uszy jest na pograniczu dobrego wyglądu. Sumo ma lug to lug 52mm, Stenek też, ale uszy ma już bardziej proste - jeżeli mogę tak to określić.

 

img0970no.jpg

By ygrene83 at 2012-07-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje Ci tylko przymierzyć i wtedy podjąć decyzję.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie arabskie cyfry (jest bardziej uniwersalny).

Przy wąskim nadgarstku Steinharta nie bierz pod uwagę. Steinhart ma większą średnicę, a oprócz tego jest sporo grubszy i w dodatku ma gorzej wyprofilowane uszy. Archimede się ładnie układa, Steinhart może odstawać. Miałem obie firmy, były to piloty, ale koperty te same (nadgarstek 17,5cm). O ile duży pilot jest OK, to jednak za duży duży zegarek w stylu marine moim zdaniem nie będzie dobrze wyglądał.

Tu masz porównanie koperty Steinharta 44mm (na dole) i Archimede 45mm (na górze):

 

3614860458_f577a9781c.jpg

 

Jeszcze to zobacz:


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem i tylko rzymianka. Co prawda ja wziąłem Stenka (recenzja u nas na forum), jest on jednak grubszy i większy od archimede. Tu masz moją fotkę na nadgarstku 18cm:

sten1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie wątpliwości rozwieje przymiarka zegarka.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek będę wiedział czy Steinhart pasuje na moją rękę czy nie.

Przypominam, że ankieta miała mi pomóc wybrać jedną z dwóch w/w wersji (R lub A). Obie mi się podobają, w tym problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ankieta miała mi pomóc wybrać jedną z dwóch w/w wersji (R lub A). Obie mi się podobają, w tym problem :)

Jest z tego wyjście. Bierzesz białą "marinę" z rzymskimi, za jakiś czas dokupujesz czarnego pilota z arabskimi i jest fajna, uzupełniająca się parka ;)

Chyba że już masz pilota.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest z tego wyjście. Bierzesz białą "marinę" z rzymskimi, za jakiś czas dokupujesz czarnego pilota z arabskimi i jest fajna, uzupełniająca się parka ;)

Chyba że już masz pilota.

 

Nie mam pilota, jestem ubogi w zegarki :)

Marinę mieć muszę, bo strasznie mi się podoba. Do pilotów właśnie się przekonuję i Twoja sugestia jest bardzo słuszna.

 

A tak na marginesie - Stowa Marine Chronograph jest boska :)http://www.stowa.de/Chronograph+1938+poliert,i1.htm , ale cena szybko studzi mój entuzjazm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pilota, jestem ubogi w zegarki :)

Marinę mieć muszę, bo strasznie mi się podoba. Do pilotów właśnie się przekonuję i Twoja sugestia jest bardzo słuszna.

 

A tak na marginesie - Stowa Marine Chronograph jest boska :)http://www.stowa.de/Chronograph+1938+poliert,i1.htm , ale cena szybko studzi mój entuzjazm :)

 

Niestety to jest częsty problem z zegarkami :) . Wszystko jest OK tylko ta cena .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem przyjemność poznać kolegę pawelb29 i dzięki jego uprzejmości obejrzałem Steinharta.

Zegarek robi niesamowite wrażenie, jest bardzo dobrze wykonany. No i te niebieskie wskazówki - przeładne :)

Jednak decyzję podjąłem i zostanę przy moim pierwotnym typie, czyli DeckWatch.

Steinhart jest wielkim sikorem i przede wszystkim grubaśnym. Marinę planuję czasami założyć do koszuli i może być problem z wsunięciem Stenka pod mankiet. Deckwatch wg danych producenta jest cieńszy o 3,7mm.

Niewykluczone, ze pilot, którego prędzej czy później kupię będzie ze stajni Steinharta.

Aaaa, zapomniałbym dodać, że DeckWatch bedzie w wersji z cyframi rzymskimi :) Dziekuję wszystkiem, którzy wzięli udział w ankiecie.

 

Poniżej kilka zdjęć z przymiarki Stenka:

 

20120720123927.jpg

By ygrene83 at 2012-07-20

20120720124001.jpg

By ygrene83 at 2012-07-20

20120720124050.jpg

By ygrene83 at 2012-07-20

20120720124155.jpg

By ygrene83 at 2012-07-20

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czekamy na fotki nowego zegarka .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Archimede zamówiony, a dziś otrzymałem maila z informacją: "...Unfortunately, the DeckWatch is not on stock at the moment..." :/

Przewidywany termin realizacji to pierwszy tydzień września! Wyszli z propozycją, że moga zwrócić pieniążki.

Bardzo mocno się nastawiłem na ten zegar, ale czas realizacji mnie przeraża. Najgorsze, że poza Steinhartem (lekko za dużym moim zdaniem) i Stową (poza założonym budżetem) nie mam wielkiego wyboru. Jest Kemmner w rozmiarze 42mm, ale nie widziałem wersji z rzymskimi cyframi...

 

Pewnie pozostaje uzbroić się w cierpliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko miesiąc, a jak słusznie zauważyłeś dużego wyboru nie ma. Ten Archimede to chyba jedyny dostępny Marine w tym rozmiarze (Kemmera nie biore pod uwagę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to tylko miesiąc. Ale ja sie nastawiłem, że najpóźniej dojedzie pod koniec przyszłego tygodnia. Według informacji na stronie producenta dostawa jest realizowana w 1 do 2-ch tygodni od wpłaty - stad moje rozczarowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj , czas zleci i zegarek będzie . Warto poczekac jak sie na niego nastawiłeś.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam, poczekam... :) Zastanawiałem się czy moze nie zmienić zamówienia na lotnika, ale jednak zostanę przy Marine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak zamawialiśmy grupowo z Archimede to też trochę czekaliśmy, ale w końcu się udało i dostałem Pilota. Pociesz się tym, że będzie robiony na zamówienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Archimede zamówiony, a dziś otrzymałem maila z informacją: "...Unfortunately, the DeckWatch is not on stock at the moment..." :/

Przewidywany termin realizacji to pierwszy tydzień września! Wyszli z propozycją, że moga zwrócić pieniążki.

Bardzo mocno się nastawiłem na ten zegar, ale czas realizacji mnie przeraża. Najgorsze, że poza Steinhartem (lekko za dużym moim zdaniem) i Stową (poza założonym budżetem) nie mam wielkiego wyboru. Jest Kemmner w rozmiarze 42mm, ale nie widziałem wersji z rzymskimi cyframi...

 

Pewnie pozostaje uzbroić się w cierpliwość :)

Przybij piątkę :D

Właśnie zamówiłem u nich pilota chrono. Dostałem identyczną informację i się nie przerażam.

Już we wrześniu będziemy mieć nowe zegareczki :)

P.s.

Brałeś może z wypukłym szafirem? Ja się zdecydowałem na taki, myślę że będzie miodzio.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.