Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

jaka jest żwotność zegarków kieszonkowych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość taniego nabycia zegarka kieszonkowego nieokreślonego producenta z mechanizmem cal. 532. Zegarek ma około 80 lat, tyka więc działa (na ile dokładnie nie wiem ale to chyba kwesta regulacji, czyszczenia) , ale chcę go nabyć nie do kolekcji - ale by go używać i dlatego mam pytanie do Profesjonalistów. Czy zegarki kieszonkowe mają większą żywotność (z racji np. większych - wolniej zużywających się części?) niż ich młodsi bracia naręczni ?

Ile lat taki kieszonkowiec może pracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, który mój pradziadek przywiózł z wojennej emigracji (po smierci Stalina) ciągle ma sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje, to dokładnie taki mechanizm, który zamieściłeś na zdjęciu. To jednak budujące że w czasach unifikacji oraz masowej i taniej produkcji, machanizmy zegarków zachowują wyjątkowość działając przez pokolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że trafiłem w dziesiątkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary. Zegarki z pod reki Bregueta jeszcze sa na chodzie. Nic sie nie boj :D Zeby ludzie tak dlugo chodzili :D


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.