Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

wstrzymywanie pracy wskazówek zegarka kwarcowego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, które może wydać się głupie, ale naszły mnie wątpliwości... po tym jak u zegarmistrza usłyszałem o kilku kwarcach w których "spięcia popaliły układy scalone".

Mam kilka kwarcowych chronografów : Festinę, Tissota i Seiko, używam je sporadycznie raz na parę miesięcy, na codzień chodzę w zegarkach mechanicznych.

Zeby nie wymieniać w nich często baterii ( a nie lubię moich zegarków oddawać w obce ręce zegarmistrza z obawy o całość dekla itp.) odciągam koronkę wstrzymując pracę zegarka na czas gdy go nie używam.

Czy takie działanie ( sporadyczne uruchamianie pracy zegarka kwarcowego raz na parę miesięcy ) może być dla niego szkodliwe i grozić np. przepaleniem jego układów scalonych. Czy lepiej mieć zegarek non stop włączony co oczywiście skraca żywotność baterii, ale może jest bezpieczniejsze dla zegarka, ponieważ rzadziej następuje zmiana napięcia. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzał :roll: Wymiana baterii raz na kilka lat w zegarku i sensownego zegarmistrza to chyba nie jest problem. Kwarce są dobrymi miernikami chodu mechaników. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia wydaje mi sie to nieracjonalne. A z mechanicznego - nie wiem. Chociaż zleżała, nieużywana bateria, nawet srebrowa, po x latach nie będzie i tak będzie nie do użycia.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak wyzej. Bateria i tak sie starzeje. Bez poboru nie wytrzyma duzo dluzej niz jak taki kwarc bedzie ja obciazac :lol: . A co do odciagania koronki. Nie wszystkie mechanizmy maja odciecie zasilania po wyciagnieciu koronki. Bardzo czesto jest tylko blokada przekladni zeby zatrzmac wskazowki. A licznik i silniczek krokowy dalej sobie pracuja :D . Nie grozi to niczym. A z setek kwarcow to jeszcze nie widzialem zeby ktorys sie spalil. Nie trybia z blachych powodow. Pobrudzi sie styk od baterii. Albo zasniedzieje druga strona tej blaszki. Od strony plytki. Czesto przerwa rowniez jest na stykach zasilajacych ten silniczek od przekladni. No i w koncu tak jak w kazdym innym. Wpadnie jakis smiec i zblokuje przekladnie.


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawka czasowstrzymywacza :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutek
To sprawka czasowstrzymywacza :twisted:

wstrzyczasowymywacz :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, jak go zwał tak go zwał :D:D:D Reklamy dokładniej oglądaj, tam są dwie, a nawet i trzy wersje tego określenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstrzymaczasowymywacz 8)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale ten co się budzi w salonie to już mówi o czasowstrzymywaczu :evil: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co sie budzi w salonie. To nie bardzo wie o czym mowi 8)


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten co sie budzi w salonie. To nie bardzo wie o czym mowi 8)
:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.