Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Młot Thora

Zegary produkowane we Francji

Rekomendowane odpowiedzi

post-35992-0-88534600-1350329851_thumb.jpg

 

 

Mam pytanie związane z wahadłem do kolegi czerralfa , czy na odwrocie wahadła jest dekiel przykręcany śrubką?

 

Jeśli jest to czy pod deklem są kuleczki ołowiu.

 

Jak by dało radę zrobić zdjęcie byłbym wdzięczny.

 

Posiadam podobne wahadło i chciałbym porównać swoje.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-35992-0-88534600-1350329851_thumb.jpg

 

 

Mam pytanie związane z wahadłem do kolegi czerralfa , czy na odwrocie wahadła jest dekiel przykręcany śrubką?

 

Jeśli jest to czy pod deklem są kuleczki ołowiu.

 

Jak by dało radę zrobić zdjęcie byłbym wdzięczny.

 

Posiadam podobne wahadło i chciałbym porównać swoje.

 

 

WITAM. Dzis wieczorem zrobie zdiecia. ( na odwrocie jest dekiel przykrecony srubka)

Pozdrawiam R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zamieszczam zdjecia. W srodku wahadla znajduja sie kawaleczki olowiu( PLATKI).

Mam nadzieje ze pomoglem :)

 

post-38332-0-20953800-1350404837_thumb.jpg

 

post-38332-0-27840800-1350404888_thumb.jpg

 

post-38332-0-02238300-1350404936_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc w sprawie wahadła u mnie pod deklem są drobiny ołowiu.

 

 

 

Nie wiem jak tam z mechanika - ale zegar bardzo wdzieczny do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam z mechanika - ale zegar bardzo wdzieczny do pracy.

 

 

Bardzo się cieszę ze stanu zachowania obudowy, pierwotny stan z oryginalną politurą. Biorąc pod uwagę, że zegar posiada sygnaturę w postaci Medaille d’Argent z 1834 przyznaną w Paryżu dla Vincenta&Cie, swoje lata posiada. Werk wygląda jakby ze 100 lat nikt do niego nie zaglądał(brudny niemiłosiernie). Uszkodzenia też są jak widać na zdjęciach w postaci ułamanej końcówki drążka kotwicy, na mostku nie ma na czym powiesić wahadła, ale patrząc na całokształt jest OK. Najbardziej bałem się przekładki innego mechanizmu, pierwsze co sprawdziłem to miejsca mocowania odlewu pierścienia tarczy do obudowy. Wszystko autentyczne nie kombinowane. Na werku poza sygnaturą Vincenti&Cie nabite litery LH. Trzeba było pogrzebać w historii firmy Vincenti&Cie.

 

W 1829 roku Jean Vincenti założyciel firmy Vincenti&Cie przybył do Paryża w poszukiwaniu nowych metod produkcji. W Paryżu poznał niejakiego Henri Laresche z którym nawiązał współpracę. Czy ktoś z Was wie czy inicjały nabijane na werkach francuskich zaczynały się od nazwiska czy imienia?

 

 

Bezpieczne datowanie według mnie to 1834-55 (pewnie coś po środku)

 

Co myślicie o tym zegarze?

 

 

post-35992-0-28420000-1350487667_thumb.jpg

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegar. WYMAGAJACY SPORO PRACY. 185 czy to numer seryjny?. Pozdrawiam R.

 

ftp://atmosman.com/pdf/french.pdf

 

 

Tak wiem, wymaga sporo pracy ,ale było warto :)

 

Na tym zdjęciu widać lepiej miejsce z sygnaturami i numeracją. Jedynka jakby zasłabła :unsure:

 

Edit. Fajny link do sygnatur.

post-35992-0-34168900-1350491463_thumb.jpg

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na aukcji w Kopenhadze podobny do twojego. Zostal sprzedany za ogromna kase-nie wiem kto byl producentem.

Koniecznie musisz go odrestaurowac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na stałe zagości w moim domu :) To już domownik.

 

Pamiętasz ile kosztował ten z Kopenhagi?

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostal wylicytowany za 9600 koron tj okolo 4800 pln. Jest jednak spora rozbieznosc w cenach. W domach aukcyjnych ceny sa dosc wysokie, kiedy odwiedzam tzw loppemarkety mozna kupic zegar fajny za niewielkie pieniazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest podobny do twojego- tez aukcja w Danii.

post-38332-0-07508500-1350495655_thumb.jpg

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na tym zdjęciu dobrze widać kształt koronki. Może się uda znalezc z czasem zniszczoną obudowę z dobrą koronką.

 

post-35992-0-44711500-1350498336_thumb.jpg

 

Tero z Twojego zdjęcia bym szacował na drugą połowę XIX wieku.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie iz twoj zegar nie mial koronki. Przegladnij w internecie: te zegary mialy koronki, byly produkowane tez bez koron, nie ktore mialy dodatkowe postumenty i owalne szklane klosze. Zobacz jak zdobiona jest gorna czesc twojego zegara. :)

 

Ten z mojego zdjecia jest opisany jako zegar wyprodukowany miedzy 1850 a 1900 rokiem, pochodzi od tego samego kolekcjonera co moj.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ślady po koronce na górze obudowy w moim zegarze.

 

Ten z Twojego zdjęcia już pewnie na werku ma inny mostek, wskazówki typowe dla francuskich zegarów drugiej połowy XIX wieku. Wahadło już nie jest na jednym pręcie apojawiają się dodatkowe pręty. Dlatego pewnie opisuje go 1850-1900.

 

Pewnie nie posiada sygnatury i dlatego ciężko mu coś dokładniej napisać.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem internet i nie mogę znaleźć chociaż jednego zdjęcia francuskiego zegara portkowego, który byłby chodzikiem z podobnego chociażby okresu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem internet i nie mogę znaleźć chociaż jednego zdjęcia francuskiego zegara portkowego, który byłby chodzikiem z podobnego chociażby okresu.

 

For You ! With the price :wacko: :

 

post-6402-0-75201100-1350585036_thumb.jpg

 

FABULOUS FRENCH 7 DAY PORTICO MANTLE CLOCK WITH MAHOGANY AND SATINWOOD INLAID BASE WITH ORIGINAL GLASS DOME. THIS IS A FABULOUS CLOCK WITH GREAT DETAIL AND ORMOLU PENDULUM AND MOUNTS. THE CLOCK IS TIME ONLY. IT HAS BEEN COMPLETELY OVERHAULED BY A MASTER CLOCKMAKER AND IS FULLY GUARANTEED FOR 1YR. THE ENAMEL DIAL HAS SOME MINOR DAMAGE WITH THE MAKERS NAME BEING RUBBED. THE CLOCK IS SIGNED AND WAS A SILVER MEDAL WINNER CIRCA 1840. IT IS SIGNED C. DETRUCHE, 3417 RUE ST MARTIN, 160.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to zawodowiec w czesaniu sieci :)

 

Ten ma już strunowe wahadło. Ale ceny :blink: chcą za te zegary.

 

Dawno już nie kupiłem zegara z allegro, będzie pewnie z parę lat. Ale tu nie wytrzymałem.Zdecydowały cechy konstrukcyjne mechanizmu, wskazówki i wahadło i przede wszystkim słabe zdjęcia odstraszyły chyba potęcjalnych nabywców. Sygnatur nie było widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiesz ze masz cos cennego nie tylko z punktu widzenia kolekcjonera. Tylko sie cieszyc i odrestaurowywac zegar. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć, przekopałem wszystko, co obserwowałem ostatnio, ale jestem przekonany, że nie dalej niż ze 2 miesiące temu był taki. Na zatoce lub na alu. Chodzik.

Szukam portico clock i obserwuję od jakiegoś czasu. Swoją drogą, nietrudno pomachlować z mechanizmem, jeśli się ma obudowę... Był w drewnie, czarny, klasyczny. Zdziwił mnie, bo przedtem WSZYSTKIE były z dzwonkami. Jak znowu dopadnę, dam znać.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie się popłakałem ze śmiechu jak to obejrzałem :lol: :lol:

Jeszcze się śmieję jak piszę posta :D

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć, przekopałem wszystko, co obserwowałem ostatnio, ale jestem przekonany, że nie dalej niż ze 2 miesiące temu był taki. Na zatoce lub na alu. Chodzik.

Szukam portico clock i obserwuję od jakiegoś czasu. Swoją drogą, nietrudno pomachlować z mechanizmem, jeśli się ma obudowę... Był w drewnie, czarny, klasyczny. Zdziwił mnie, bo przedtem WSZYSTKIE były z dzwonkami. Jak znowu dopadnę, dam znać.

Pozdrowienia

 

 

Nie wiem czy sobie przypominasz naszą rozmowę w pracowni pana Franciszka w Tarnowskich Górach. Stał tam portykowy zegar.

 

Powiedziałem Ci, że na allegro jest bardzo ciekawy zegar tylko są słabe zdjęcia. To jest właśnie ten.

 

Najbardziej jak już pisałem bałem się o przekładkę mechanizmu, ale na szczęście wszystko okazało się ok. Koniecznie muszę zrobić zdjęcia starych połączeń zanim wymontuję mechanizm z tarczą. Myślę, że ten zegar jest z lat 30 XIX wieku.

 

Jeśli miałbyś kiedykolwiek kupować podobny zegar, proszę zwróć uwagę na te połączenia.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, pamiętam :rolleyes:

Masz na myśli połączenia ozdobnego pierścienia z mechanizmem? Proszę, daj jakieś zdjęcie na co zwrócić uwagę, bo tu, przy dużej podaży mechanizmów- podmienić łatwo. A już przestałem wierzyć w opisy, niestety.

Mam na oku parę portykowych, jest również jeden bardzo podobny do tego stojącego u p. Franciszka, choć wolałbym klasycznego- w drewnie. Niestety, ceny dosyć wysokie.

Na razie kupiłem kolejnego roczniaka GB, klasyka z 1915, chyba nie rozkręcanego od tego czasu. Jak oni to robią, że przesłane pocztą dochodzą z nie rozbitą kopułą?

pozdrawiam bardzo serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.