Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Młot Thora

Zegary produkowane we Francji

Rekomendowane odpowiedzi

post-35992-0-83337700-1350733962_thumb.jpg

 

Orginalne połączenie odlewu pierścienia tarczy z drewnianą kolumną obudowy

 

Gołym okiem widać, że nikt tu nie kąbinawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-35992-0-83337700-1350733962_thumb.jpg

 

Orginalne połączenie odlewu pierścienia tarczy z drewnianą kolumną obudowy

 

Gołym okiem widać, że nikt tu nie kąbinawał.

 

Od WAHADLA do ZEGARA. Czy mozesz zamiescic zdjecie miejsca gdzie pierscien jest dokrecony (do gornej czesci zegara).

Pozdrawiam R.

Ps. Moze by zalozyc oddzielny temat o zegarach francuskich?

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od WAHADLA do ZEGARA. Czy mozesz zamiescic zdjecie miejsca gdzie pierscien jest dokrecony (do gornej czesci zegara).

Pozdrawiam R.

Ps. Moze by zalozyc oddzielny temat o zegarach francuskich?

 

 

post-35992-0-44420400-1350774617_thumb.jpg

 

Pewnie, że mogę:)

 

Pierścien odlewu dotyka obudowy i tworzy się pewna luka, ten wkręt spełnia w zasadzie tylko rolę stabilizatora.

 

Ciężar werku z tarczą spoczywa na wkrętach przykręconych na kolumnach.

 

Temat o zegarach francuskich może założyć każdy :) zresztą to piękne zegary i bardzo cenione, co zresztą widać po cenach.

 

Na forum panuje ciśnienie na roczniaki, ale nie mnie to oceniać;) każdy zbiera to co lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o zegarach francuskich może założyć każdy :) zresztą to piękne zegary i bardzo cenione, co zresztą widać po cenach.

Na forum panuje ciśnienie na roczniaki, ale nie mnie to oceniać;) każdy zbiera to co lubi.

 

Dlaczego nie Ty?

 

Cisnienie jest bo ...sa koledzy, ktorzy zamieszczaja zdjecia i sa aktywni.

 

Nie pytaj co Forum moze zrobic dla Ciebie, sam zrob cos dla Forum.

 

(Co mnie tak wzielo z rana?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie jest bo ...sa koledzy, ktorzy zamieszczaja zdjecia i sa aktywni.

 

 

:) :) :);)

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę tematu na „Zegary produkowane we Francji”.

 

Te piękne zegary zasługują chyba na temat o nich i poświęcenie im trochę uwagi na forum.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegółowe zdjęcia :)

Przy okazji, na zatoce kończy się aukcja młodszego, ale portico i chodzika. Ponieważ nie wiem, czy można linki do trwających zamieszczać, więc wklejam fotkę.

chodzikfr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam artykulik w pdf (chyba go jeszcze nie zamieszczałem) o XIX wiecznych francuskich zegarach - jak zwał tak zwał - niech będzie kominkowych. Swoją drogą - wiszące zegary francuskie z tego okresu w przeszklonych skrzynkach (czyli wyłączywszy Comtoise, Oeil de Boeuf itp ) - to jest zaiste rzadkość.

 

ftp://atmosman.com/pdf/french.pdf


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-35992-0-44420400-1350774617_thumb.jpg

 

Pewnie, że mogę:)

 

Pierścien odlewu dotyka obudowy i tworzy się pewna luka, ten wkręt spełnia w zasadzie tylko rolę stabilizatora.

 

Ciężar werku z tarczą spoczywa na wkrętach przykręconych na kolumnach.

 

Temat o zegarach francuskich może założyć każdy :) zresztą to piękne zegary i bardzo cenione, co zresztą widać po cenach.

 

Na forum panuje ciśnienie na roczniaki, ale nie mnie to oceniać;) każdy zbiera to co lubi.

 

 

DZIEKI. Bardzo chcialem zobaczyc jak to wyglada u Ciebie w zegarze.( w moim jest identycznie ). Ciesze sie bardzo ze mamy teraz temat o zegarach francuskich. :) Osobiscie w domu posiadam wiele zegarow roznych typow i kazdy z moich zegarow jest dla mnie cenny. Roczniaki sa na drugim miejscu po Bornholmerach - w moim przekonaniu. Pozdrawiam wszyskich. :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest bijące francuzami żródełko...

http://art-antiquite...Blend&cmd=Blend

 

Nie raz to żródełko odwiedzam :) ...

 

Edit. Jak się aukcja z chodzikiem skączy dodasz kol. fibo zdjęcia?

 

Ciekawy jestem jak werk wygląda i czy ma sygnaturę.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo! Był wypucowany i ładnie sfotografowany, więc poszedł o stówę +_ wyżej niż normalnie. Niestety, niewiele na mechaniźmie...

http://www.ebay.co.u...984.m1423.l2649

ukłony

 

O nie nie. Nie ma tak, że zamieszczamy link do aukcji, która za 2 miesiące zniknie. Dorzuć kilka co ciekawszych zdjęć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo! Był wypucowany i ładnie sfotografowany, więc poszedł o stówę +_ wyżej niż normalnie. Niestety, niewiele na mechaniźmie...

http://www.ebay.co.uk/itm/110963069673?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

ukłony

Piotr, polecam Ci jednak ebay francuski. :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja znalazłem na naszym alledrogo podobny do Twojego (Młot Thora),(Czerralf) za jedyne 1940 złociszy .Ładny ale czy autentyczny ze wszystkimi szczegółami z tamtej epoki czy też upiększany przez współczesnych ,to już Jury musi się wypowiedzieć z jego Przewodniczącym imć Panem Tarantem :) .Rok podobno 1855 ale pokazywaliście na forum, żart oczywiscie z mojej strony , "że istnieje pra pra wnuk o polskich korzeniach Lenzkircha produkujący współczesne werki :)" ,który przybrał na allegro , pseudonim konspiracyjny "magiczny rower" czy jakos tak to nic już mnie na tym świecie nie zadziwi nad pomysłowoscią Polaków w szybkiej i pazernej chęci zysku.Przez takich oszołomów człowiek potem nabiera podejrzeń do wszystkiego co go otacza łącznie z wdychanym powietrzem czy nie podrobione :) .Pozdrawiam Tykajace Bractwo :).

http://allegro.pl/ladny-antyczny-zagar-kominkowy-z-1855-roku-i2711621076.html

10960902.jpg

94232919.jpg

44950018.jpg

25894276.jpg

83048555.jpg

86879081.jpg

22342428.jpg

69057230.jpg

92839193.jpg

62367356.jpg

45062087.jpg

Edytowane przez tolkien50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj zegar ladny i reprezentacyjny ale ma wiele brakow. Nie mnie go oceniac. Odniose sie tylko do alledrogo ze nie wszyscy oszukuja, jednak staram sie niczego tam nie kupywac. Swoje zegary sprowadzam sam i czasami udaje sie wyrwac fajnego za przystepne pieniazki. Pozdrawiam R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wziałbyś bo się znasz :) a więszość łyka byle był ładny w miarę niodrapany i pasował do nowo zakupinej komody ,niestety większość takimi argumentami sie kieruje,zobacz ilu ludzi kupuje wypasiony sprzet audio o paśmie przenoszenia ponad 40kHz gdzie ludzkie ucho słyszy zaledwie ponad 20 kHz,do tego etykietka np. Harman Cardon,Denon aby pochwalic się przed znajomymi.Mam technicsa + procesor dźwieku zwany korektorem mogę ustawić basy soprany jak chcę ,że stary ? kolega kupiłem ful wypas denona ale soczystością dźwięku jeśli można to tak nazwać zupełnie odbiega od starucha którego posiadam , co sam przyznał.To samo z zegarami ,jestem za odrestaurowywaniem,ale w granicach rozsądku ,zegar ma swoje lata i na takie powinien wygladać ,jeśli ma błyszczeć jak z fabryki to dla mnie jakaś pomyłka ale każdy ma własne wyrobione zdanie na ten temat .Moze się czepiam ale magia tych staroci polega na bliznach które posiadają krocząc przez epoki,zegar ma wyglądać ,że jest z tamtej epoki bo jeśli się świeci to niczym się nie rózni od repliki za wyjątkiem sygnatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale odgrzalem kotleta ,wpadl mi dzisiaj w lapki taki francuz ,troche to kiczowate ozdobki ale jeszcze takiego nie mialem wiec jest;

img16033456x5184.jpg

img16045184x3456.jpg

img16055184x3456.jpg

 

img16075184x3456.jpg

img1611ff.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod dzwonkiem jest sygnatura?

Można odczytać podpis z tarczy?

Zegar kompletny. Widywałem takie przesłodzone, widać taki ich urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sygnatura S Marti medaille de bronze czyli, surowy werk Marti ktory ktos inny wbudowal w drewienka i nabil swoja sygnature Pinchon Fils Aine Paris zaklad istnial juz w 1811 ale zegar mozemy datowac na koniec 1880 roku mniej wiecej.

 

img1615wa.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ma sygnatury. Często werki, jak sam wiesz są bez sygnatur.

Coś tam zawsze wyszperasz :)

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.