Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mat_k

Frederique Constant Index Chronograph

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Forumowicze!

 

Po wielu perypetiach, zmianach decyzji oraz miotaniu się między zakupami zegarkowymi wybrałem wreszcie zegarek który w tej chwili jest moim jedynym posiadanym. Zakupiłem Frederique Constant Index Chronograph i jestem zadowolony :) Zapłaciłem mniej niż 3k. Za nowy zegarek na VJ. 7750 (dotego przyjemnie zdobionym) jest to cena bardzo dobra. Jestem na tyle zadowolony że napiszę kilka zdań o tym zegarku bo uważam że ten FC warto polecić.

 

Model FC 392X5B4/5/6 nie jest w tej chwili produkowany, w ofercie FC ma tylko modele INDEX bez chrono. Szkoda, może jeszcze do niego powróci bo jest całkiem fajny B) Można je jeszcze dostać bo zalegają na półkach (głównie w internetowych sklepach zagranicznych, w Polsce kupiłem chyba ostatni :P).

 

 

 

Sikor kupiłem w outlecie lux.zegarki.pl - jestem bardzo zadowolony z obsługi i szczerze polecam! Mają również Alpinę i Orisa :)

 

 

A przechodząc do meritum...

 

Zegarek przyszedł do mnie zapakowany w duże pudełko. W zasadzie to w pudełku było kolejne a w nim dopiero zegarek. W większym pudle, na dnie, znajdowały się papiery (gwarancja, instrukcje) zapakowane w ładne etui. Całość robi miłe wrażenie - pudło w odcieniach zieleni skojażyło mi się z pudełkami rolka :P.

 

Sam zegareczek umieszczony na poduszecce, owinięty w folie. Nic nie było przyklejone do niego, co mi się spodobało.

Odczepiwszy plakietkę i folię przeszedłem do oględzin.

 

- Data wycentrowana :P, umieszczona na 6-tej. Czarne cyfry na białym tle - duże i wyraźne.

- Indeksy równe i ładne, w kształcie długich grotów strzał - "dwuspadziste" dzięki temu byłyszczą się pod różnym kontem patrzenia

- Wskazówki - ostrza jak w Eposie Passion czy też wersji FC Index bez chrono. Świecą standardowo, bez rewelacji (podobnie jak puktowce przy każdym indeksie).

- Chronograf czytelny ale wskazówka sekundnika dla mnie troszkę za krótka - mogłaby być dłuższa i grubsza. Wskazówki subtarczy co najmniej ładne :)

- Koperta w całości polerowana, błyskotka z niego ale będzie się rysować (już mam kilka głębszych rysek).

- Koronka sygnowana podobnie jak zapięcie koperty (logo FC)

- Przyciski chronografu ładne ale mogłby być mniej wypukłe

- W uszach mamy 2 pary dziur na teleskop. Jest to fajne jeśli chodzi o pasek - można przyczepić bliżej lub dalej koperty (w zależności od rozmiarów nadgarstka).

- Po wsadzeniu na czarny pasek (kupiłem tego samego dnia u zegarmistrza) mogę powiedzieć iż na nim prezentuje się nawet lepiej niż na bransolecie!

- Dekiel przeszklony. Napisy na deklu, poza numerem referencyjnym / seryjnym, finezyjną czcionką z czarnym wypełnieniem. Wachnik pozłacany + pasy genewskie. Na środku wtłoczony duży napis "Frederique Constant". Na płaskich powierzchniach mechanizmu - szlif perłowy. Dekiel prezentuje się przepięknie - obiecuje dużą galerie z tym elementem gdyż jest naprawdę łądny!

 

Całość wykonana bardzo dobrze, na pewno adekwatnie do ceny (model, gdy był nowy na rynku kosztował około 6 k)

 

Ponieważ na sesję nie mam czasu ani miejsca (przeprowadzka) na razie takie fotki. Uzupełnie o własną galerię niedługo...

 

3a7714c5aed36.jpg

13cfcf1b635c9.jpg

c9fe6be9a00e3.jpg

 

Na pasku wygląda to tak:

69d7e599ff0b3.jpg

 

Tyłek :P:

d3cc6027c259d.jpg

 

 

Nie wiem czy ta recenzja polepszy trochę wizerunek FC na forum, ale na pewno zegarek polepszył jego wizerunek w moich oczach! W niczym nie odstaje od innych zegarków w tym przedziale cenowym (oglądałem chrono od Orisa i Longinesa a także Atlantica, Certiny i Tissota (wszystkie podobne - na VJ7750) i od trzech ostatnich jest lepszy o głowę a od dwóch pierszych ani trochę gorszy. Polecam! To mój pierwszy FC i jestem bardzo zadowolony!

 

 

I jeszcze mała ciekawostka:

 

Model ten ukazał się, jeśli chodzi o czarną tarczę, z dwoma jej wersjami które nieznacznie się różnią. Można spotkać tarcze:

 

1. (Taka jak moja)

Frederique-Constant-Index-Automatic-Mens-Wristwatch-Model-FC-392B5B6B182.jpg

 

2.

fc392b5b6ba.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham zegarki od FC!!

O ile lubię bransolety o tyle ten Twój chronograf zdecydowanie lepiej wygląda na czarnym pasku. Gratuluje pomysłu z paskiem jak i samego zegarka!!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalczona ? cena bardzo dobra. Zegarek dobrej jakości zapewne. Ale akurat ten model jak dla mnie nudny do bólu. Dużo lepiej się prezentują modele "panda" jasna tarcza i czarne tarcze chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalczona ? cena bardzo dobra. Zegarek dobrej jakości zapewne. Ale akurat ten model jak dla mnie nudny do bólu. Dużo lepiej się prezentują modele "panda" jasna tarcza i czarne tarcze chrono.

 

Rozważałem taki od Longines-a :)

L2-747-4-92-3_zdj1.png

 

Ale jednak ta "nuda" we FC mi się bardzo spodobała. Na ręku prezentuje się świetnie. Ubieram do koszuli i nie traktuje go jako "sportowca".


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longin dla mnie dużo ciekawszy ale ważne,że Ty po zakupie nie plujesz sobie w brodę ;)

Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegark bezapelacyjnie lepiej prezentuje sie na pasku. Niestety zgadzam sie że jest "nudny " , ważne jednak aby sie Tobie podobał.

Gratulacje i niech się nosi.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegark bezapelacyjnie lepiej prezentuje sie na pasku. Niestety zgadzam sie że jest "nudny " , ważne jednak aby sie Tobie podobał.

Gratulacje i niech się nosi.

Zegark bezapelacyjnie lepiej prezentuje sie na pasku. Niestety zgadzam sie że jest "nudny " .

 

Wybierając serię Index od FC zawsze decydujemy się na klasyczną nudę ;) To eleganckie czasomierze, w zamierzeniu nie mają być krzykliwe a jak najbardziej dyskretne. Tzw. Smart Work Watch-e ;) Bransoleta już chyba pozostanie w pudełku, macie 100% racji :P

 

Niestety, zegarek musiał pojechać do serwisu na naprawę :( :( Nic poważnego, mechanizm się poluzował i poruszał się wewnątrz koperty. Jak zegarek wróci to opiszę wrażenia z usług serwisowo - gwarancycjnych na które były największe narzekania do tej pory...


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalczona ? cena bardzo dobra.

 

Nie zauważyłem wcześniej - cena nie była negocjowana, został za tyle wystawiony na sprzedaż w sklepie. Model ten zszedł z produkcji w 2007 roku więc leżał na półce co najmniej 4 lata - chcieli się go już pozbyć :P


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem - zegarek był w serwisie i dziś wrócił. Ponowne osadzenie mechanizmu, w ramach gwarancji. Oby na dobre już! Serwis zadziałał szybko - 5 dni roboczych. Zegarek przy okazji sprawdzony pod wzgledem chodu a wyniki przekazane (robi 3s na plus :D). Z serwisu wrocil oczywiscie bardziej porysowany, ale taka to juz powierzchnia (polerka 100%, musze zainwestowac w cape cod-a) wiec nie mam zalu, zwlaszcza ze zadnych rys glebszych nie stworzyli. Jedyny minus to taki ze nie powiadomili o wysylce, dowiedzialem sie ze zegarek wrocil jak zadzwonil kurier.

 

To tyle, fotki wkrotce :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.