Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

przem0l

Blonex 17 Rubis

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam oto takiego Blonexa po pradziadku. Nie ma on koronki, natomiast oś balansowa jest w porządku, zegarek po potrząśnięciu chodzi kilka sekund.

Chciałbym się jak najwięcej rzeczy dowiedzieć o nim, przede wszystkim ile może mieć w przybliżeniu lat.

Pozdrawiam

28.JPG

 

29.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oś balansowa cała wałka brak. Nie chcesz wiedzieć jak go naprawić. Pewnie na aukcje allegro szukasz opisu? W przybliżeniu ma 50 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mechanizm - lata 1959-1964

tarcza i koperta lata 1964-1968.

Czyli to jest składak (albo przekładka mechanizmu).

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oś balansowa cała wałka brak. Nie chcesz wiedzieć jak go naprawić. Pewnie na aukcje allegro szukasz opisu? W przybliżeniu ma 50 lat.

Nie, nie będę go sprzedawał. Zapomniałem napisać podstawowej rzeczy, że chcę go naprawić :). Byłem już w tej sprawie na Złotej w Warszawie i najprawdopodobniej dam go tam do naprawy. Chyba żebym wałek wyciągnął sam, tylko jak?

Cześć,

mechanizm - lata 1959-1964

tarcza i koperta lata 1964-1968.

Czyli to jest składak (albo przekładka mechanizmu).

Władysław

 

Dzięki za informacje. Czy takie złożenie mogła zrobić fabryka z części, które pozostały po poprzedniej produkcji?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na werku napis 16 kamieni.a na tarczy 17.Robota raczej zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pamiątka to daj do naprawy ale nie na Złotą. Tam zapłacisz maksymalną stawkę a na tych werkach doskonale zna się każdy zegarmistrz. I pewnie jeszcze ma jakieś zapasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę go sprzedawał. Zapomniałem napisać podstawowej rzeczy, że chcę go naprawić :). Byłem już w tej sprawie na Złotej w Warszawie i najprawdopodobniej dam go tam do naprawy. Chyba żebym wałek wyciągnął sam, tylko jak?

 

 

Dzięki za informacje. Czy takie złożenie mogła zrobić fabryka z części, które pozostały po poprzedniej produkcji?

Pozdrawiam

 

Nie, fabryka trzymała reżim produkcji.

Wszystko było produkowane "katalogowo".

Chyba pod koniec produkcji zegarków było "czyszczenie" magazynu, ale nawet ono było "katalogowe".

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, fabryka trzymała reżim produkcji.

Wszystko było produkowane "katalogowo".

Chyba pod koniec produkcji zegarków było "czyszczenie" magazynu, ale nawet ono było "katalogowe".

Władysław

Pytałem się w tej sprawie mojej babci, która ma naprawdę doskonałą pamięć, i powiedziała mi, że pradziadek kupił ten zegarek w takim stanie w państwowym sklepie w Pruszkowie i że nie był u zegarmistrza, aby coś z tym zegarkiem robił.

A jeśli chciałbym wymienić tarczę, to na jaką?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.