Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adam2022

Jest w stanie ktoś rozpoznać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez święta szwagier odkurzył stare szuflady u babci i znalazł zegarek, zrobił mi zdjęcie, aby pokazać gdyż wie, że lubię gadżety przedowjenne. Niestety z zdjęcia nie jestem w stanie nic sie dowiedzieć, dlatego pytam Was czy kontury, znaki które trochę widać, zdradzą Wam nazwę firmy?

Znalazł się jeszcze drugi zegarek, załączam linki do zdjęć, gdyż zabrakło miejsca na hosting tu na forum.

 

http://pics.tinypic.pl/i/00227/d5vb6easwj86.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00227/pyyj7ykuwzww.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00227/m7j0vi23tf9p.jpg

http://pics.tinypic.pl/i/00227/ajp3xle1e3uz.jpg

 

 

Aktualizacja:

post-58090-0-58291700-1357057486_thumb.jpg

post-58090-0-46178600-1357057489_thumb.jpg

post-58090-0-67545900-1357057665_thumb.jpg

post-58090-0-90498000-1357057667_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc wprost - niemożliwe i totalnie abstrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że szwagier zrobił zdjęcie tosterem. Gdyby użył aparatu fotograficznego byłoby łatwiej...

Mimo to na tym dekielku prawdopodobnie nie ma nazwy producenta, tylko info o mechanizmie, że kotwicowy wychwyt, 15 kamieni itp.

Jesli serio chcesz się czegoś dowiedzieć, to zrób jakies sensowne fotki tarczy, mechanizmu, istniejacych napisów i sygnatur


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryta męska kieszonka w złotej 14k kopercie z lat - moim zdaniem - 20-30tych XX wieku.

Mechanizm określiłbym jako dobry standard z tamtych lat - 15 kamieni, balans kompensacyjny, breguetowski włos no i oczywiscie wychwyt szwajcarski. Konstrukcja raczej typowa - myślę, że może to być któryś z Unitasów - z TEJ rodziny.

Trochę dziwi brak jakichś sygnatur na tarczy czy kopercie. Nie można wykluczyć, że np tarcza została wymieniona, bo oryginalna uległa uszkodzeniu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Brak sygnatur na kopercie dziwi, ale mam jeszcze zdjęcie pudełka robione "tosterem"

post-58090-0-02468300-1357099809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w pudełku mała damska cylindrowa Zentra z początku lat 30-tych.Pierwszy zegarek z linków ma mechanizm Ety, drugi zaś tak jak pisał Artur, Unitas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, tam była jeszcze jedna kieszonka.

W sumie podobna do omawianej - złota, kryta, lata 20-30te, tyle że w srodku wg mnie jest nie ETA a Alpina bazujaca na TYM werku


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej Alpina 1128. I znów sprawdziło się powiedzenie, co 2-e głowy to nie jedna. Cóż , sugerowałem się niemalże identyczną Eterną, która to kiedyś na żywo spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Teraz może troche inne pytanie (wiem, że nie zadejemy pytań o wycenę) ale chciałbym sie dowiedzieć czy te zegarki to jakieś typowo pospolite modele, który mógł mieć przeciętny Kowalski, czy może były trochę trudniej dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki to modele seryjne co nie oznacza że można było je kupić w kiosku czy na bazarze. W zależności od zasobności portfela tu Kowalski udawał się albo bezpośrednio do salonu, albo korzystał z firmy wysyłkowej lub punktu gdzie można było kupić tańsze zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz może troche inne pytanie (wiem, że nie zadejemy pytań o wycenę) ale chciałbym sie dowiedzieć czy te zegarki to jakieś typowo pospolite modele, który mógł mieć przeciętny Kowalski, czy może były trochę trudniej dostępne?

W swoich czasach były to dość pospolite zegarki, a obecnie pospolite już nie są, ale jeżeli o to Tobie chodzi, to i obecnie nie są to zegarki wyjątkowo drogie . Rozejrzyj się po aukcjach internetowych znajdziesz tam wiele podobnych zegarków i będziesz się mógł zorientować w cenach.

 

Dokładniej Alpina 1128. I znów sprawdziło się powiedzenie, co 2-e głowy to nie jedna. Cóż , sugerowałem się niemalże identyczną Eterną, która to kiedyś na żywo spotkałem.

A jednak znowu pogardzana wiedza z internetu górą...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pogardzana!!! Czy ja napisałem gdzieś pogardzana? Pisałem że internet to nie wszystko. Człowieku już ci kiedyś pisałem "nie wsadzaj mi tego czego nie napisałem" i czytaj ze zrozumieniem najlepiej cały temat od początku do końca i powoli!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pogardzana!!! Czy ja napisałem gdzieś pogardzana? Pisałem że internet to nie wszystko. Człowieku już ci kiedyś pisałem "nie wsadzaj mi tego czego nie napisałem" i czytaj ze zrozumieniem najlepiej cały temat od początku do końca i powoli!!!

To się nazywa mentalność Kalego. Ja mam czytać ze zrozumieniem, jego Wszelakość nie musi.

Gdzie ja tu napisałem, że kaido2 pogardza wiedzą z internetu?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.