Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Parnis Diver PA6007 - kontrowersje

Rekomendowane odpowiedzi

No to proszę sobie teraz wybrać jeden z tych ośrodków............

Tam są produkowane Parnisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proszę sobie teraz wybrać jeden z tych ośrodków............

Tam są produkowane Parnisy

A co to ma wspólnego z wielkością Chin i tekstami o 5000 lat ich historii?

Parnisy sa robione wszędzie i nigdzie, bo tak chce firma produkująca i tyle... powód każdy logicznie myślący zna.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla podgrzania atmosfery napiszę tylko, że niedawno firma Seiko dodała do swoich nowych, luksusowych zresztą, modeli Brightz z werkiem 8B54 nadajnik z Chin a Europa poszła się paść.

Po prostu Seiko zrezygnowało z Europy czyli "zrobiło" miejsce dla bardziej istotnego rynku chińskiego, pozostawiając nadal obsługę Japonii i USA .

Z tej linii z obsługą nadajników europejskich można namierzyć tylko modele sprzed paru lat.

Chiny to przyszłość (z Parnisem czy bez) a dziś to Europa robi się powoli czarną, handlową doopą ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odnoszę wrażenie Panie Piotrze R. że temat został otwarty z jednego powodu...

Dawno flejmu nie było, powodu do całkowitej likwidacji tematu szukacie.

Bez urazy, na mnie nie możecie liczyć :)

I proszę, nie mów już nigdy, że to obrońcy chińszczyzny zaczynają dłubać...


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odnoszę wrażenie Panie Piotrze R. że temat został otwarty z jednego powodu...

Dawno flejmu nie było, powodu do całkowitej likwidacji tematu szukacie.

Bez urazy, na mnie nie możecie liczyć :)

I proszę, nie mów już nigdy, że to obrońcy chińszczyzny zaczynają dłubać...

Szukasz jakiś starych trupów ukrytych w szafie. Już tu gdzieś pisałem, że jakbym chciał zamknąć temat, to powodów do tego miałbym sporo od samego początku. Od samego początku też było mi wiadomo, że trudno będzie ten watek utrzymać w temacie, miedzy innymi, dlatego że przedtem tematy takie były zamykane, a tu nagle wolno. Myślę, że raczej nikt po takiej dyskusji poglądów swoich nie zmieni, ale niech ten wątek służy wygadaniu się, żeby w następnych parnisowych watkach był już porządek.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A recenzja jest fajna i za darmo, chwała koledze jslanina, tyle tylko, że jest to kopia recenzji, którą każdy kto interesuje się takimi zegarkami może znaleźć na CW.

Myślę, że podobna dyskusja byłaby na CW gdybym umieścił tam kopię recenzji IWC Portuguese.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka kopia recenzji , Kolego Piotrze to jest ta sama recenzja tego samego autora umieszczona na dwóch forach i dodatkowo na stronie autora.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka kopia recenzji , Kolego Piotrze to jest ta sama recenzja tego samego autora umieszczona na dwóch forach i dodatkowo na stronie autora.

Jeżeli jest to ta sama recenzja, to chyba jedna jest kopią drugiej, nieprawdaż? Ja nic nie chce ująć z zasług koledze jslanina, bo recenzja jest naprawdę OK, tylko niektórzy nie rozumieją tego, że umieszczenie jej na naszym forum do niedawna to było jak podrzucenie niechcianego dziecka i stąd te około tematowe dyskusje. Teraz ma się to zmienić...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jaki jest koszt produkcji jednego parnisa i powiedzmy podobnego typu iwc czy omegi - wyłącznie mysle o koszcie materiałów a nie robocizny. Chociaż mysle ze produkcja omegi jest dalece bardziej zautomatyzowana niż parnisa a z drugiej strony koszty stałe fabryki w Azji to zupełnie inna bajka niż w europie . Koszt rozwoju produktu jest jednorazowy tak ze go pominmy.(uprzedzajac pytania o "gdybanie", mówię z autopsji bo pracowalem zarówno w Chinach jak i w poczciwej starej Europie :) )


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że ta kupka metalu i niewielkie ilości innych substancji maja jakieś znaczenie przy ustalaniu ceny zegarka? Koszt materiału jest tu jakimś ułamkiem procenta i jedynie ma jakieś istotne znaczenie tylko wtedy gdy koperta jest wykonywana ze złota, platyny itp.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - gdyby samochód zważyć i ocenić na wagę to co wtedy - najcięższe samochody by musiałyby być najdroższe .

A tu figa - najdroższe są (generalnie ) te z carbonu (włókno węglowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że ta kupka metalu i niewielkie ilości innych substancji maja jakieś znaczenie przy ustalaniu ceny zegarka? Koszt materiału jest tu jakimś ułamkiem procenta i jedynie ma jakieś istotne znaczenie tylko wtedy gdy koperta jest wykonywana ze złota, platyny itp.

 

własnie to mnie interesuje - chciałbym zobaczyć jakich marżach mówimy


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, czemu ktoś podzielił temat na dwa wątki? przecież teraz w tym wątku nie ma nic prócz spamoflejmu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, czemu ktoś podzielił temat na dwa wątki? przecież teraz w tym wątku nie ma nic prócz spamoflejmu ???

Dlatego zapewne został podzielony .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprytnie - na górze bulszit, a recenzja spadnie w niebyt.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprytnie - na górze bulszit, a recenzja spadnie w niebyt.... :)

Większość ludzi rozumuje logicznie, ale zawsze się jakiś mazok znajdzie...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi rozumuje logicznie, ale zawsze się jakiś mazok znajdzie...

 

wystarczyłoby przenieść ten wątek do innego działu - bo tutaj nie powinien się znajdować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczyłoby przenieść ten wątek do innego działu - bo tutaj nie powinien się znajdować :)

Ten wątek nie powinien właściwie nigdzie się znajdować, ale jako że jest on właściwie skutkiem i częścią recenzji kolegi jslanina, to w celach dydaktycznych, zostanie jaki czas tutaj, żeby nikomu nie zachciało się od nowa zaczynać tam jakiś dyskusji "ideowych", bo będzie mógł się wypłakać tutaj.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.