Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ridah

Uwaga na podróby

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak znany sprzedawca kojaviktor sprzedał frankena  OKEANA za 1500 dol pewnie na eBayu będzie wysyp Okeanos dobrej jakości.Opportunity makes a thief

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał obstawiać to powiedziałbym, że proporcje są 70% na NIE (że przeróbka), 30% na TAK (że OK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepić się nie można. Sprzedawca uprzedza, że zegarki są z "Powymianymi tarczami"

 

Zegarek ZEGARKI RADZIECKIE stare 40 sztuk sprawne

 

http://allegro.pl/zegarek-zegarki-radzieckie-stare-40-sztuk-sprawne-i4018272764.html

gość ma nie równo pod kopułą !!! 1000 zeta za 40 frankenów !!!

zobaczcie na tarcze wszystkie są zmyte ze wszystkich napisów a co w środku siedzi ?? kwarcoki po 0,75 dolca za sztukę ??

kolekcja warta tyle ile zaważy na złomie !!

omijać szerokim łukiem !!!!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku siedzą normale oryginalne mechanizmy radzieckie - te zegarki kiedyś miały oryginalne tarcze i wskazówki tylko miały drobne skazy czy były lekko przybrudzone więc ten Pan dawał do takiego jednego samozwańczego zegarmistrza i ten mu wymieniał na nowe jakieś serwisowe - pozamieniał przy okazji wskazówki ogólnie zrobił z tego pasztet maksymalny - widziałem te zegarki na żywo i powiedziałem mu że teraz to jest niewiele warte - gość ma te stare tarcze ale wymieszane w worku - dojście teraz która do czego jakie wskazówki to 3 miechy roboty - pytałem PO CO TO TAK POZAMIENIAŁ ???? w zasadzie sam nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta za***ista - Franken jak ta lala. A czy ten start to nie jakaś malowanka? Mój wygląda nieco inaczej - znaczniki przy indeksach są trójkątne, a powinny być kwadratowe. Chyba, że coś nie dowidzę ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nasz oszust zbyniu przerzucił się z de luxów na kirowskie :) tu przynajmniej koperta nie jest chińska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam nasz. Ja się do niego nie przyznaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe +1 za fantazyjne kolory na bezelu. Kupiec i tak sie znajdzie dla samej koperty i wałka z koronką.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że forum to miejsce do wyrażania swojej opinii, postaram się coś wnieść do dyskusji. Mówimy o podrobionych tarczach, ale nasi chińscy towarzysze poszli o krok do przodu, ba nawet o całe okrążenie i produkują podróbki komandirów, amfibii i poljotów de luxe. Kiedyś, będąc u majstra, miałem okazje zobaczyć taką podróbkę. Chciałem kupić od niego zegarek, i w jego szufladzie znalazłem komandira (przynajmniej tak myślałem). Z przodu wyglądał tak samo, jednak z tyłu miał zaciskany dekiel, a pod nim malutki kwarcowy mechanizm z dużym plastikowym pierścieniem. Byłem w szoku... Potem znalazłem podróbę amfibii. Tarcza była wypłowiała, dekiel zaciskany, koronka normalna i do tego mechanizm od chińczyka. Czego to oni nie wymyślą...

 

Rozumiem, że podrabiają zegarki, które kosztują 20, 30, 40, a nawet 150 tysięcy, ale komu opłaca się podrabiać zegarki, które nowe w Polsce można kupić za mniej niż 200 złotych? Szaleństwo... 

 

Szlag jasny mnie trafia, gdy widzę w jaki sposób "żółtki" bezczeszczą radzieckie dziedzictwo zegarkowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kapitanie_Banan - nic merytorycznego nie wniosłeś do dyskusji. Gdybyś się wysilił i przejrzał tematy to kwestia podrób chińskich była poruszona niejednokrotnie. Ale strasznie ująłeś mnie emocjonalnym podejściem do bezczeszczenia spuścizny zegarkowej naszych wschodnich "przyjaciół" ;)   


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kapitanie_Banan - nic merytorycznego nie wniosłeś do dyskusji. Gdybyś się wysilił i przejrzał tematy to kwestia podrób chińskich była poruszona niejednokrotnie. Ale strasznie ująłeś mnie emocjonalnym podejściem do bezczeszczenia spuścizny zegarkowej naszych wschodnich "przyjaciół" ;)   

 

Zegarki radzieckie to część naszej historii, towarzyszyły naszym ojcom, dziadkom, pradziadkom, babcią, prababcią. Pomijając sam fakt, że wtedy innych zegarków w polsce kupić "zbytnio" się nie dało i byliśmy na nie skazani, to były to dobre zegarki. Wystarczy zapytać kilku zegarmistrzów, żeby to sobie uświadomić. Komandiry i Amfibie były, są i będą tak dobre, że legendy o tych zegarkach są znane na całym świecie. Byliśmy częścią bloku wschodniego i dla nas radziecki zegarek, to nie tylko zegarek, ale też wiele wspomnień (tych radosnych i tych bolesnych), dlatego są tak bliskie naszym sercom. 

 

P.S    Przepraszam za małe odejście od tematu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Anoli007 kupiłem kiedyś 4 sikory, w tym Kirowa - były OK. Teraz zapodaje on/ona na Allegro podrabiane tarcze twierdząc, że to oryginały. Najświeższy wynalazek to ten:

http://allegro.pl/unikat-kirow-k-43-15-kam-i-typ-oficerskie-1944-i4135690770.html

Byłbym niezmiernie zdziwiony jeśli by się okazało, że to oryginał. Za cara produkowano zegarki okolicznościowe, dla najlepszego kawalerzysty, za wzorowe strzelanie. itp. Pierwsze jednak słyszę, aby coś takiego robiono za Stalina... "Stalinowskie Sokoły"? Nieźle pojechali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.