Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ridah

Użytkownik
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Stolica i okolica
 • Hobby
  Szerokie spektrum zainteresowań

Recent Profile Visitors

233 profile views
 1. Dziękuję za komentarz. Zdecydowałem się go jednak odsprzedać. Zegarek leci do Estonii do mr oatmana. Jednak to nie jest mój profil zegarkowy a będę miał uciechę, że trafia o znanej kolekcji.
 2. Czołem przodownicy pracy! Przypadkowo trafiłem taką Zarię. To chyba męska bo ma w uszach 20 mm. Wrzuciłem na grupie i kilka osób się odezwało z ofertą zakupu. Nie znam się na Zariach, ale to chyba nie jest jakiś wartościowy i rzadki zegarek? Werku nie pokazuję bo jakiś nietypowy dekiel i nie chcę go otwierać. Ale ktoś wrzucił zdjęcie i siedzi tam najprawdopodobniej 2014A.
 3. Nie nowy nabytek, ale nowy pasior. To w nawiązaniu do rozmowy z @rk7000
 4. To dobrze Ci wyszły bo na zdjęciach wyglądają bardzo fajnie. Zapomniałem napisać, że gratuluję nowego wojaka!
 5. Cześć Roman, Mam podobnego k43 i biedny leży w szufladzie bo nie ma paska. Masz kogoś kto zrobi coś fajnego? Widziałem, że na tych pozostałych masz kozackie pasiory.
 6. Cześć. Chciałbym się upewnić co do tego sikora. Według mnie to składak i ta tarcza występowała tylko w kopercie typu rolex. Zgadza się czy takie też były?
 7. Sorry że post pod postem ale zbulwersowałem się. Dotychczas robili tylko te badziewne tarcze, które łatwo było odróżnić. Ale już od jakiegoś czasu widać coraz więcej kopert udających złocone. Zobaczcie na to: https://allegro.pl/oferta/koperta-zegarka-poliot-23-kam-kol-zloty-10734703083 Jak odróżnić to pseudo złocenie? Tutaj jest oczywiste ale jak ktoś wsadzi oryginalną tarczę do takiego czegoś to już ciężko będzie się połapać. Na razie są same zestawy nowa tarcza/nowa koperta ale jak zaczną mieszać nowe koperty ze starymi tarczami w ładnym stanie to i kolekcjoner z doświadczeniem może się nadziać. Swoją drogą to jak zaleją rynek takim badziewiem to ceny prawdziwych de luxów mogą polecieć w dół. Tak było jak parę lat temu zaczęli masowo tłuc tarcze do poljotów 29j automatic.
 8. Tarcza to na bank współczesne dziadostwo. Po 38 zł na olx takie wiszą. Koperta też jakoś dziwnie się błyszczy. Oryginalne ruskie złocenie to nie jest na moje oko. A na deklu jeszcze czerwony pasek, też nówka sztuka. Cały zegarek to współczesna robota. Współczuję tym co teraz kupują a się nie znają.
 9. Czy ktoś z forum może kupił tę bransoletę? Przydałaby mi się do srebrnej zwezdy damki. Jestem chętny odkupić za wielokrotność zapłaconej ceny lub wymienić taką jak na zdjęciu. Również ruskie srebro tylko większy rozmiar.
 10. Cześć Towarzysze Czy wiecie może w jakiej kopercie powinien siedzieć ten mechanizm? Byłem przekonany że w krabie kirowskim ale tarcza jest wyraźnie mniejsza. Początkowo myślełem, że wystarczy zamienić sam ring wokół mechanizmu ale średnica tarczy jest wyraźnie mniejsza niż w krabie. Na zdjęciu za bardzo tego nie widać ale gołym okiem jest wyraźne.
 11. Cześć Towarzysze, mam taką wołnę w kopercie ałmaza i chcę jej kupić pasek. Tutaj też jest 17mm jak w oryginalnej kopercie wołny? Jak mu założyłem pasek 16mm to wydaje mi się, że jest trochę luzu ale nie mam pewności.
 12. Dzięki za opinię Paweł. Mój majster się zawinął dawno temu więc teraz idę do nowego. Z polecenia także jestem przekonany że będzie dobry. Mimo wszystko chciałem najpierw podpytać tutaj. To że mechanizm wymaga smarowania i czyszczenia to ok. Gorzej z tym mostkiem.
 13. Cześć. kupiłem starą radziecką sekondę na 3017. Bardzo ładnie trzyma czas, ale chronograf nie działa najlepiej. Po uruchomieniu sekundnik chrono startuje tak jak powinien, ale gdy dochodzi do 59s zatrzymuje się i na dodatek zatrzymuje również sekundnik zegarka. Czyli cały zegarek staje. Dodatkowo przy uruchomieniu chrono wskazówka minutowa chrono (mała tarcza) od razu przeskakuje na pozycję 1 min. Problem jest też przy ustawianiu czasu. Po odciągnięciu koronki nie da się przestawić wskazówek. Trzeba dodatkowo ciągnąć koronkę i jednocześnie nią kręcić, to wtedy działa. Ale po samym odciągnięciu koronka się nie kręci. Zajrzałem do mechanizmu i widzę, że coś jest poluzowane. Zaznaczyłem na czerwono. Czy to ta poluzowana część sprawia te opisane problemy? Jak oceniacie ten problem? Ta część poluzowana jest do wymiany czy da się to osadzić z powrotem? Jaki koszt naprawy? Będę z tym jechał do zupełnie nowego majstra dlatego chciałbym z góry coś wiedzieć i mieć jakieś porównanie. Z góry dziękuję za informacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.