Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
otho

Piękny tourbillon...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze coś dla kolegi Yargotha: Omega, którą z pewnością widział gdzie indziej - 8-mio minutowy tourbillon z 1947 r.; opis na skanie:

omega19478mitrbl2cs.th.jpg

foto:©1993 R. Meis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora na zamieszczenie czegoś o podstawowych typach kształtów koszyków (klatek) stosowanych w tourbillonach. Fotka przedstawia obrazowo najpopularniejsze ich rodzaje:

tourbillontypes2xl.th.jpg

(niestety, prawa strona skanu troszkę mniej czytelna - trudno manipuluje się wielkoformatowymi, dość ciężkimi albumami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji :!:

Czekamy na kolejny, tak udany tysiąc ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro jesteśmy przy temacie tourbillonów, to ja dopóki mam jeszcze taką możliwość, dorzucę coś od siebie.

 

tourbilloniwc5de.jpg

 

Destriero Scafusia, a po prawej kolejno: Da Vinci oraz Portugieser.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili nawet "literówkę" - w poz. 8 zamiast 'klatka' (cage) napisali "cape" :?

Ale "latający" tourbillon IWC robi oczywiście pozytywne wrażenie ;) Schemat to ten z "Grande Complication"; szkoda jedynie, że dziś mają w ofercie ten model bez tourbillona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zrobili nawet "literówkę" - w poz. 8 zamiast 'klatka' (cage) napisali "cape" :?

 

Zdarza się. W końcu jesteśmy tylko ludźmi.

 

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki nieco lepszej jakości, przedstawiające najważniejsze, współczesne tourbillony manufaktury IWC:

iwctourbillony9mk.th.jpg

 

PS. Dlaczego, Mariusz, piszesz powyżej, cyt.: "dopóki mam jeszcze taką możliwość"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
PS. Dlaczego, Mariusz, piszesz powyżej, cyt.: "dopóki mam jeszcze taką możliwość"?

 

Cześć Otho.

Napisałem tak, ponieważ po ostatnich wydarzeniach nie miałem zamiaru już więcej pisać na Forum. Moje uzgodnienia z Adminem szły właśnie w tym kierunku. Ostatecznie postanowiłem znacząco ograniczyć swoją aktywność.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Po co kupować taki "bajer" jeśli dostaje się taką dokładność ?

 

Właśnie! Ta chińszczyzna to jakaś lipa niesamowita. Mnóstwo firemek produkuje tam lipne tourbillony. No, z wyjątkiem KiuTaiYu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i proszę wszystkich o uzupełnienia o kolejne manufaktury stosujące dziś lub dawniej tourbillony (niekoniecznie własnej produkcji). Wspólnymi siłami spowodujemy, że będziemy mieli własny 'leksykon' producentów oraz stosujących tourbillony, na tyle kompletny, że analogiczny zapewnie nie będzie łatwy do znalezienia... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf

Estana model Verdi i Roebelin&Graef model Karthago - tylko co to za firmy :wink:

 

Estana

 

3834034293bc.jpg

 

Roebelin&Graef

 

post-0-0-16645200-1330474219.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf

Nie no spoko, przecież wstawiłem to dla żartu bo wyglądają jak tourbillony he, he. Wiem, że z czarnej listy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.