Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

volspaik

Informacje na temat juby i poszukiwanie klucza .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do mojej kolekcji ma trafić zegar kominkowy marki Juba B1 Germany

Nie wiele o nim wiem , i niewiele o nim jest napisane .

Wiem tylko że jest to zegar z Schwarzwaldu i że firma już nie istnieje i należała do niemieckiego "Jahresuhrenfabrik".

Zegar nie posiada klucza do nakręcania , na allegro też nie można było i nie można znaleźć klucza.

Czy mógł by mi ktoś pomóc ustalić z którego roku mniej więcej jest ten zegar , czy są one rzadkie i poszukiwane na rynku??

Co oznacza oznaczenie B1??

post-59390-0-92099200-1363209016_thumb.jpg

post-59390-0-52679600-1363209017_thumb.jpg

post-59390-0-09269000-1363209018_thumb.jpg

post-59390-0-01867900-1363209019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zegar może pochodzić z lat 50-tych, takich zegarów jest sporo na rynku, a oznaczenie B1 (używano również W1) może oznaczac po prostu numer zakładu (fabryki) należącego do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez andres.godek
      Szanowni Państwo,
      Poszukuję zegarmistrza, który podjąłby się naprawy mechanizmu do zegara typu Schwarzwald. Preferowane miejsce w okolicach Krakowa, abym mógł osobiście dowieźć mechanizm do warsztatu. W mechanizmie brakuje prawdopodobnie niektórych elementów, na pewno brak jest też wahadła. Zależy mi na dołożeniu brakujących elementów do mojego mechanizmu, gdyż stanowi on część pamiątki rodzinnej. Wszelki ratunek i podpowiedzi na wagę złota. Dziękuję!
      Łączę pozdrowienia
      Andrzej
    • Przez Rupert_s
      Witam wszystkich.
      Rozpocząłem moją przygodę z zegarem kominkowym Samuel Marti z 1900 (chyba). Rodzinne znalezisko ze strychu. Chyba po dawnym upadku - pęknięty marmur, w kilku miejscach porozklejany. Działem na dwa fronty. Z jednej strony doprowadzam marmur do porządku, z drugiej rozebrałem mechanizm. Usmarowany smarem (!!), ale chyba niezbyt zużyty. Trochę tylko poturbowany. Jako, że jest rozebrany to zdjęcia w stanie rozkładu. Chodzi o taki zegar. Wychwyt Brocota.

       
      Problemy mam następujące:
      1) Pęknięty bęben sprężyny od bicia. Nie mogę znaleźć takiego samego - chyba dość nietypowa wysokość. Czy to się daje naprawić? Myślałem o ściśnięciu i lutowaniu z jakąś "łatką" z cienkiej blaszki dla wzmocnienia. Chyba nie powinno kolidować z innymi częściami mechanizmu. Próbował tego ktoś? Daje się to zrobić?

       2) Chciałem zmienić sprężyny po 120 latach, ale udało mi się dostać tylko takie szerokości 20mm. Oryginalne (chyba, bo ktoś to wcześniej rozbierał) mają szerokość 21mm. Czy myślicie, że to będzie jakiś problem?
       
      3) Czy marmur od tych zegarów był w całości klejony? U mnie widać, że w wielu miejscach amatorsko tak, ale zastanawia mnie czy górna półka była klejona w oryginale. Widoczne są bolce i są długie pionowe ściągacze na śrubach utrzymujące całość do kupy. Podobnie okrągły "garnek" na mechanizm jest mocowany na dwóch śrubach. Czy w oryginale to było dodatkowo klejone?
       
      4) Czy możecie pomóc rozszyfrować dane i historię tego zegara? Podobno cyfry te oznaczają długość wahadła i datę produkcji. W milimetrach czy w calach (9,2cala)? Z którego roku? 1900? Na innych częściach też powtarza się numer 2295.

       
      5) Czym odrestaurować "złocone" wzory na marmurze? Wygląda jak złota farba. Macie jakąś sprawdzoną?
       
      Dziękuję bardzo za pomoc. Prace będą trwały długo, zapewne miesiącami, ze względu na brak czasu. Mogę meldować o postępach. Dziękuje bardzo na pomoc intelektualną.
    • Przez lanron
      Witam .Proszę o pomoc w określeniu daty powstania zegara.Zegar z marmuru i brązu,wahadło na nitce na werku sygnatura oraz dwie liczby 81 oraz 96.
       


    • Przez Topaz
      Mam okazję stać się posiadaczem zegara kominkowego, podobno działającego, podobno polskiego, podobno starego, podobno z 1959 roku. Dużo niewiadomych a nie mam doświadczenia w zegarach takich rozmiarów, więc prośba do Forumowiczów o kilka słów komentarza do przedstawionego na załączonych zdjęciach zegara (ps. zdjęcia przesłał sprzedający, innych nie posiadam). 
       

       

       
       
    • Przez michal_bednarski
      Witam.
       
      Chciałbym odkręcić korone, mostek(nie wiem czy precyzyjnie się wyrażam) w zegarku Tissot t-rece t092.
      Jakiego klucza użyć? Ma ktoś doświadczenie?
       
      W załaczeniu przesyłam o jaką część chodzi, zdjęcie pochodzi z innego zegarka , jednak chodzi o tę właśnie część.
       
      W moim zegarku są dokładnie dwie śruby, ale chodzi o tę część.
       
      Dzięki za odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.