Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

volspaik

Informacje na temat juby i poszukiwanie klucza .

Recommended Posts

Witam

Do mojej kolekcji ma trafić zegar kominkowy marki Juba B1 Germany

Nie wiele o nim wiem , i niewiele o nim jest napisane .

Wiem tylko że jest to zegar z Schwarzwaldu i że firma już nie istnieje i należała do niemieckiego "Jahresuhrenfabrik".

Zegar nie posiada klucza do nakręcania , na allegro też nie można było i nie można znaleźć klucza.

Czy mógł by mi ktoś pomóc ustalić z którego roku mniej więcej jest ten zegar , czy są one rzadkie i poszukiwane na rynku??

Co oznacza oznaczenie B1??

post-59390-0-92099200-1363209016_thumb.jpg

post-59390-0-52679600-1363209017_thumb.jpg

post-59390-0-09269000-1363209018_thumb.jpg

post-59390-0-01867900-1363209019_thumb.jpg

Wydaje mi się, że zegar może pochodzić z lat 50-tych, takich zegarów jest sporo na rynku, a oznaczenie B1 (używano również W1) może oznaczac po prostu numer zakładu (fabryki) należącego do producenta.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By lanron
      Witam .Proszę o pomoc w określeniu daty powstania zegara.Zegar z marmuru i brązu,wahadło na nitce na werku sygnatura oraz dwie liczby 81 oraz 96.

• By Topaz
      Mam okazję stać się posiadaczem zegara kominkowego, podobno działającego, podobno polskiego, podobno starego, podobno z 1959 roku. Dużo niewiadomych a nie mam doświadczenia w zegarach takich rozmiarów, więc prośba do Forumowiczów o kilka słów komentarza do przedstawionego na załączonych zdjęciach zegara (ps. zdjęcia przesłał sprzedający, innych nie posiadam). 

• By michal_bednarski
      Witam.

Chciałbym odkręcić korone, mostek(nie wiem czy precyzyjnie się wyrażam) w zegarku Tissot t-rece t092.
      Jakiego klucza użyć? Ma ktoś doświadczenie?

W załaczeniu przesyłam o jaką część chodzi, zdjęcie pochodzi z innego zegarka , jednak chodzi o tę właśnie część.

W moim zegarku są dokładnie dwie śruby, ale chodzi o tę część.

Dzięki za odpowiedzi.

• By pajabrava
      dzień Dobry Wam
      Jestem pewny,ze koledzy zwyczajowo-pomogą. Mój ostatni nabytek zagwozdką się stał . Logo zupełnie nieznane: M.A@C0 z lwem. Swieżutki, nie ruszany,w srodku strzępy anglojezycznych gazet. Pudło -czarny marmur 25 kg. Pomóżcie proszę i napiszcie cóż to i kto produkował?

• By mgrems
      To mój pierwszy post. Proszę o pomoc w identyfikacji zegara.

Zamieszczam zdjęcie mechanizmu, na którym znajduje się nazwa B?C PARIS. Domyślam się że zegar, a przynajmniej mechanizm, wyprodukowano we Francji, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na podstawie tej nazwy. Czy dobrze się domyślam, że cyfry 5?8 (czy to odwrócona jedynka?) to numer modelu, a 48639242 to numer egzemplarza?
      Jak widać na zdjęciu, brakuje paru elementów: wahadła, młoteczka (dzwonek jest), i (nie jestem fachowcem) wieszaka, na którym jest zamocowane ramię wahadła. Czy jest szansa na znalezienie takich elementów, czy pasują od innych mechanizmów, czy ktoś ma i chciałby się pozbyć?

Proszę o jakiekolwiek informacje - Maciej

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.