Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michal_bednarski

Tissot t-race T092

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym odkręcić korone, mostek(nie wiem czy precyzyjnie się wyrażam) w zegarku Tissot t-rece t092.

Jakiego klucza użyć? Ma ktoś doświadczenie?

 

W załaczeniu przesyłam o jaką część chodzi, zdjęcie pochodzi z innego zegarka , jednak chodzi o tę właśnie część.

 

W moim zegarku są dokładnie dwie śruby, ale chodzi o tę część.

 

Dzięki za odpowiedzi.

post-110688-0-50446800-1569826654_thumb.png

Edytowane przez michal_bednarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak zmieniałem pasek używałem klucz imbusowy, zobacz może tam też pasuje oczywiście wtedy mniejszy :)


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak zmieniałem pasek używałem klucz imbusowy, zobacz może tam też pasuje oczywiście wtedy mniejszy :)

Hej. Dzięki za odp.

Próbowałem dobrać taki mały klucz imbusowy , ale nie idzie. Strasznie mały rozmiar. Kupiłem nawet jakiś zestaw kluczy tyci , malych. Nic, nie dałem rady odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pojęcia... W jakim celu to chcesz odkręcić?

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pojęcia... W jakim celu to chcesz odkręcić?

Zegarek mi zaczął obrastać kurzem i syfem. Chciałem zdjąć ruchomą koronę i go wyczyścić.

 

W zegarku jest szkiełko pod które wchodzi kurz. W miejscu gdzie ruchoma korona styka się z tą dokręconą częścią ze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wodę z nim zrób szuruburu, ja ze swoim nie miałem takich problemów


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Markope
      Witam, proszę o rozwiązanie zagadki (przynajmniej dla mnie) - zawsze zwracałem uwagę na mostek ( czy może półmostek ?) w wiszących Lenzkirchach. Czy jest to element stosowany tylko przez tego producenta? Czy był przez niego opatentowany, zastrzeżony? Zwróciłem uwagę,że każdy sygnowany mechanizm Lenzkircha wiszącego ma właśnie taki mostek,ale czy tylko Lenzkirch??? 🤔 W zegarach starszych (XIX w) ,sygnowanych przez innych producentów spotykałem na zdjęciach taki sam element. Jak to jest w końcu z tym mostkiem? Bo jest charakterystyczny ,ale czy definiuje producenta ??? Pozdrawiam 



    • Przez Dawidoff
      Witam Serdecznie , nazywam się Dawid Jankowski i chciałbym uczestniczyć w życiu forum .
      Bardzo proszę o informacje lub sugestie dotyczące zegarka na poniższych zdjęciach




    • Przez cupik
      Witam wszystkich,
       
      Niestety mój Parnis Marina Miliatre GMT przestał chodzić. Żaden ze znanych mi zegarmistrzów nie może nawet do niego zajrzeć, bo nikt nie posiada odpowiedniego klucza. Jeden, powiedział mi, że to musi być klucz nasadowy, jakiś specjalny. 
       
      Czy ktoś wie dokładnie co to ma być? Jakiś model, typ?
      Gdzie to dostać?
       
      Może ewentualne alternatywy, inne sposoby na odkręcenie tego zegarka?
       
       
      Może jest ktoś na forum kto serwisuje w/w zegarek, a usługa nie przekracza jego wartości?
       
      Pozdrawiam i liczę na pomoc.
       
       
    • Przez DukeNukem1977
      Drodzy Forumowicze.
      Jestem przeciętnym psujem radzieckich zegarków i podczas rozbierania Poljota 2609H i próbie jego ponownego złożenia, napotkałem problem. Otóż nie mogę "trafić sobie" we wszystkie 3 osie, po dokręceniu mostka i lekkim nakręceniu sprężyny koło sekundowe kręci się z dużą prędkością, balans nie pracuje, najpewniej nie jestem w stanie trafić osią koła wychwytowego w otwór łożyskowy. Proszę o poradę dotyczącą tego, w jaki sposób powinienem zakładać mostek. Dla zobrazowania etapu, na jakim się znajduję - załączam zdjęcie.

    • Przez volspaik
      Witam
      Do mojej kolekcji ma trafić zegar kominkowy marki Juba B1 Germany
      Nie wiele o nim wiem , i niewiele o nim jest napisane .
      Wiem tylko że jest to zegar z Schwarzwaldu i że firma już nie istnieje i należała do niemieckiego "Jahresuhrenfabrik".
      Zegar nie posiada klucza do nakręcania , na allegro też nie można było i nie można znaleźć klucza.
      Czy mógł by mi ktoś pomóc ustalić z którego roku mniej więcej jest ten zegar , czy są one rzadkie i poszukiwane na rynku??
      Co oznacza oznaczenie B1??




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.