Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
michal_bednarski

Tissot t-race T092

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym odkręcić korone, mostek(nie wiem czy precyzyjnie się wyrażam) w zegarku Tissot t-rece t092.

Jakiego klucza użyć? Ma ktoś doświadczenie?

W załaczeniu przesyłam o jaką część chodzi, zdjęcie pochodzi z innego zegarka , jednak chodzi o tę właśnie część.

W moim zegarku są dokładnie dwie śruby, ale chodzi o tę część.

Dzięki za odpowiedzi.

post-110688-0-50446800-1569826654_thumb.png

Edited by michal_bednarski

Hej

Jak zmieniałem pasek używałem klucz imbusowy, zobacz może tam też pasuje oczywiście wtedy mniejszy :)

📸

Hej

Jak zmieniałem pasek używałem klucz imbusowy, zobacz może tam też pasuje oczywiście wtedy mniejszy :)

Hej. Dzięki za odp.

Próbowałem dobrać taki mały klucz imbusowy , ale nie idzie. Strasznie mały rozmiar. Kupiłem nawet jakiś zestaw kluczy tyci , malych. Nic, nie dałem rady odkręcić.

To nie mam pojęcia... W jakim celu to chcesz odkręcić?

Edited by lysolek007

📸

To nie mam pojęcia... W jakim celu to chcesz odkręcić?

Zegarek mi zaczął obrastać kurzem i syfem. Chciałem zdjąć ruchomą koronę i go wyczyścić.

W zegarku jest szkiełko pod które wchodzi kurz. W miejscu gdzie ruchoma korona styka się z tą dokręconą częścią ze zdjęcia.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Dawidoff
      Witam Serdecznie , nazywam się Dawid Jankowski i chciałbym uczestniczyć w życiu forum .
      Bardzo proszę o informacje lub sugestie dotyczące zegarka na poniższych zdjęciach

• By cupik
      Witam wszystkich,

Niestety mój Parnis Marina Miliatre GMT przestał chodzić. Żaden ze znanych mi zegarmistrzów nie może nawet do niego zajrzeć, bo nikt nie posiada odpowiedniego klucza. Jeden, powiedział mi, że to musi być klucz nasadowy, jakiś specjalny. 

Czy ktoś wie dokładnie co to ma być? Jakiś model, typ?
      Gdzie to dostać?

Może ewentualne alternatywy, inne sposoby na odkręcenie tego zegarka?

Może jest ktoś na forum kto serwisuje w/w zegarek, a usługa nie przekracza jego wartości?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

• By DukeNukem1977
      Drodzy Forumowicze.
      Jestem przeciętnym psujem radzieckich zegarków i podczas rozbierania Poljota 2609H i próbie jego ponownego złożenia, napotkałem problem. Otóż nie mogę "trafić sobie" we wszystkie 3 osie, po dokręceniu mostka i lekkim nakręceniu sprężyny koło sekundowe kręci się z dużą prędkością, balans nie pracuje, najpewniej nie jestem w stanie trafić osią koła wychwytowego w otwór łożyskowy. Proszę o poradę dotyczącą tego, w jaki sposób powinienem zakładać mostek. Dla zobrazowania etapu, na jakim się znajduję - załączam zdjęcie.

• By volspaik
      Witam
      Do mojej kolekcji ma trafić zegar kominkowy marki Juba B1 Germany
      Nie wiele o nim wiem , i niewiele o nim jest napisane .
      Wiem tylko że jest to zegar z Schwarzwaldu i że firma już nie istnieje i należała do niemieckiego "Jahresuhrenfabrik".
      Zegar nie posiada klucza do nakręcania , na allegro też nie można było i nie można znaleźć klucza.
      Czy mógł by mi ktoś pomóc ustalić z którego roku mniej więcej jest ten zegar , czy są one rzadkie i poszukiwane na rynku??
      Co oznacza oznaczenie B1??

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.