Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grzy8ek

Zegarek do ok. 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź czarodziej007 no i w sumie właśnie zegarka z takimi funkcjami potrzebuje, tylko myślałem żeby kupić raz a porządnie, a nie kupić coś taniego żeby potem nie było mi szkoda wyrzucić.

No a co do soku żołądkowego to bez przesady żebym miał się zaraz w nim taplać z tym zegarkiem :P Jest to raczej coś z czym się musze liczyć, chociaż musze powiedzieć, że po którymś razie nauczyłem się rozpoznawać kiedy dojdzie do "erupcji" i usówać się z lini ognia.

 

Z tym EF to może troche przesadziłem, ale co z innymi zegarkami z linni G-shock, lub może pokrewne produkty innych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://happytime.com.pl/zegarki_meskie/pulsar/zegarek_pulsar_automatic_pu4031x1.htm

 

Dzisiaj widziałem zegrek na żywo i mierzyłem go. Robi rewelacyjne wrażenie! Chociaż szukam teraz zegarka ciut droższego w okolicach 2000zł to tak mi się spodobał, że chyba gdzieś po drodze go sobie zakupię. Ja mam nadgarstek 18,5-19,0 cm więc 45 mm dość dobrze wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Poszukuję automatu vintage do 300 zł, macie jakieś propozycje w jakich markach się rozeznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach rosyjskich/radzieckich powinieneś mieć dosyć spory wybór w tej cenie, Poljoty itd.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie ... Trzeba by trochę więcej kaski . Ruskie to wypadają najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne uda się kupić jakiegoś szwajcara mniej poważanej marki w tej cenie, ale z pewnością będzie w mocno dyskusyjnym stanie, przynajmniej w porównaniu to tego, co można dostać w tej cenie z rusków

 

Niemniej jednak czasem na forumowym bazarku zdarzają się nie takie okazje, więc warto przeglądać regularnie.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ten Rusek z Twojego linka to marna podróbka z tarczą z Ukrainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś właśnie podeślecie w linkach co wydaje się w miarę wiarygodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, kolega _Kwiatek_ się widać zna na ruskach - uderz na podforum miłośników lub na PW do któregoś z pasjonatów - pomogą Ci coś znaleźć i nie wdępnąć na minę - ja o Poljotach mam marne pojęcie   :)

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowy zegarek +/- 43mm, bez sekundnika?

Edytowane przez Dvolxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się jeszcze zapytać co do zegarka, którego można by używać przy brudnej robocie w szpitalu, bo modele które wcześniej wklejałem po zobaczeniu w sklepie nie przypadły mi do gustu, a model 6900 jest dla mnie stanowczo za wielki. W sumie już 2 miesiąc szukam sobie zegarka i nie moge się zdecydować, do tego mam wrażenie, że ceny G-shocków jakoś poszybowały w góre, jak chociażby GShock GW23101, który podoba mi się bardzo i z 270 zł skoczył do ponad 500. Przejrzałem już chyba całą oferte nie za dużych G-Shocków w okolicy 300zł i wybrałem te modele:

-http://www.brawat.pl/zegarek-meski-casio-g-9000-3 najtańszy mudman jaki znalazłem w sieci

-http://www.royaltime.eu/pl/casio-g-9100-1er.html

-http://www.zegarkowy.pl/casio-g-2900f-1v.html

 

Tylko po tym czego naczytałem się boję się wymiany baterii bo ponoć nawet po wymianie u zegarmistrza zegarki są zalewane, dlatego obawiam się troche Mudmana, którego żywotność baterii określona jest na 3 lata, co przy Gulfmanie 7 i 2900 10 to wypada marnie, do tego zamierzam korzystać z takich funkcji jak timer, budzik i stoper co nie wpłynie dobrze na żywotność. Poza tym naczytałem się, że Mudman ma duży problem z parującą szybką, rozumiem, że to zależy od szczęścia ale pewnie mi się trafi właśnie taki bubel :) Gulfman wydaje mi się bardzo porównywalny do Mudmana i tańszy o 40zł, jednak funkcja przypływów i odpływów jest dla mnie absolutnie nieprzydatna i tylko zajmuje ekran. 2900 wydaje mi się najlepszym modelem z najtańszych, ale chyba jednak jest gorszą opcją niż powyższe.

 

Czy mógłbym serdecznie prosić, żeby ktoś mnie nakierował na konkretny model? Doszło, do tego że dziewczyna się ze mnie śmieje bo połowa lutego a ja dalej po nocach fora przeglądam i prezent świąteczny wybieram, który ona miała mi kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym się przywitać. Powoli dojrzewam do w miarę dobrego, trwałego zegarka automatycznego (po wszystkich kwarcach). Niestety mam trochę ograniczony budżet  więc skłaniał bym się ku markom seiko 5 lub orient ***. Po raz kolejny na forum zapytam ku której marce się skłaniać (wiem, że chyba oba mechanizmy są porównywalne).

Czego bym oczekiwał: przede wszystkim wygląd- smaczne, delikatne wykończenie, raczej metalowej bransolety, ciemniejszej tarczy (niebieska, granat ewentualnie czarna). Wielkość koperty, wiem że wymienione przeze mnie modele nie są duże, ale jeśli to możliwe chciałbym coś bliżej 40mm niż 36mm. 

Edytowane przez Pawelkaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko czy Orient... po prostu ten model, który się najbardziej spodoba. jakościowo będą na podobnym poziomie. może warto pokusić się o jakiegoś używanego Orienta Bambino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Bambino jest piękny, ale nie spotkałem wersji na bransolecie i nie jestem pewien czy takie połączenie będzie miało jakiś normalny wygląd. Do pasków jakoś nie mam przekonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

er2400ab.jpg?w=625

Jest wspaniały, ale budżet ciut ponad...,a co myślicie na temat orient symphony choć ten design jest gorszy to tam już są modele z bransoletą np:

ser27009b0_14.jpg

i cena ciut niższa.

Edytowane przez Pawelkaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dokupiłem bransoletę do mojego symphony ale zmiana z Paska "orientowskiego" dała mega różnice.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32066-orienty-forumowiczow/page-88?do=findComment&comment=1663914

 

Fotka średnia bo robiona kalkulatorem, ale możesz mi wierzyć, że o wiele lepiej niż na pasku

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jest Orient EM7P003B. Nie wiem czy to był dobry wybór, bo szczerze rinkazki przekonał mnie do symphony, ale byliśmy z Żoną w "Zegaris" i symhony mieli na pasku natomiast ten EM7P003B był na bransolecie i był tańszy. Przy tańszym modelu podwójny datownik z dniami tygodnia teoretycznie do 50m wodoszczelności i ta niższa cena (ok 100 pln).  Pytanie czy to kwestia tańszego mechanizmu,  czy jak twierdził sprzedawca "symphony jest nowszym modelem"?

Edytowane przez Pawelkaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma inny mechanizm 46943, ale jest to zrozumiałe - ma nieco inną komplikację. Przy tym cholernie mi się nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wróciłem do paska, ponieważ przyszło mi zapięcie motylkowe i chciałem zobaczyć czy będzie to wygodne :)

Na bransoletę przerzucę pewnie jak się zrobi bardzo ciepło. Co do samej jakości wykonania - jest całkiem ok, nie rwie włosów i to chyba najważniejsze - dostałem ją w prezencie więc nie narzekam za bardzo :)

Ale zegarek jako całość o wiele cięższy się zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.