Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grzy8ek

Zegarek do ok. 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pisałem tu jak bardzo nie lubię SNK. Niewiele się zmieniło* - dlatego zamiast niego proponuję rozejrzeć się za SNZG. :P Nie jestem jednak przekonany, czy to się wpasowuje w „smart casual”. :?

 

* - po wciągnięciu na 20mm nato trochę zyskuje i da się z nim żyć, jednak nadal uważam, że wygląda na zbyt mały (bo taki jest ;))

Edytowane przez ntcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!

 

poszukuję zegarka, wymagania:

 

1. cena im mniej tym lepiej, górna granica jak w temacie

2. nadgarstek 17 cm

3. styl - tu uwaga: musi pasować na co dzień w miarę na sportowo oraz do koszuli/marynarki - uniwersalny

4. pasek z czegokolwiek, byle nie bransoleta, tworzywo może być

5. tylko kwarc

6. średnica koperty bez koronki do 40 mm

7. grubość zegarka do 11 mm

8. mile widziane szczotkowane fragmenty koperty, najlepiej boki

9. szkło szafirowe/z powłoką szafirową, koperta stal nierdzewna w całości, ew. tytan

10. WR min 50 m, najlepiej 100

11. może być używany w stanie koperty i szkła idealnym, najlepiej nowy

12. może być chiński, mało prestiżowy itp. Marka dobra oczywiście zawsze na plus, ale generalnie dużego znaczenia to nie ma.

13. dekielek fajnie jakby nie był wciskany

14. wymienne paski - nie dedykowane pod konkretny model

15. analogowy

16. bez chronografu

 

Uff wymagań mnóstwo, ale może coś się trafi? Ja niczego co by spełniło wszystkie parametry nie znalazłem, niemniej nie jestem ekspertem. Jak nie istnieją takie zegarki, to może chociaż część da się spełnić.

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez dziki dzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic? Pewnie jakbym napisał "zegarek do 20 000 zł" to by propozycje się pojawiły ... ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic? Pewnie jakbym napisał "zegarek do 20 000 zł" to by propozycje się pojawiły ... ;p

Nie cena jest problemem tylko ilość warunków do spełnienia.

:)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fakt, warunki brzegowe są dość trudne do spełnienia  :) Nie da się jednak ukryć, że przy kwocie 20 000 zł mógłby Kolega liczyć na wysyp propozycji  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głównie ze względu na więcej możliwości przy większym budżecie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie muszą być wszystkie pełnione :) Wiem wiem, że człowiek przeciętnie jest w stanie racjonalnie przemyśleć do 7, no może co zdolniejsze jednostki do 10. Ale warto też mieć sprecyzowane oczekiwania.

 

Jednak jak uważnie przeczytać to zostanie z istotnych:

 

- styl na co dzień ale i do koszuli, bez chrono

- koperta stal nierdzewna do 40 mm i do 11 mm, dobrze jeśli z zakręcanym deklem, WR min 50 m

- szkło twardsze niż mineralne

- bransoleta: NIE

- nowy lub używany w świetnym stanie

- automat: NIE

 

Już lepiej wygląda :) Przedtem opisałem wszystko co się dało, żeby uprzedzić ewentualne pytania. Podejrzewam też, że jakbym założył temat to byłoby więcej odpowiedzi, ale skoro ten jest, to chyba chodzi o to żeby nie zakładać.

Edytowane przez dziki dzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c703c4453aa1e7f5ea922e120593634e.jpg

 

http://www.creationwatches.com/products/seiko-quartz-262/seiko-neo-classic-quartz-sapphire-100m-sgeh49p2-mens-watch-7836.html

 

Styl sportowo-elegancki, pasek, kwarc, szczotka na uszach, szafir, WR100, wkręcany dekiel, analogowy i bez chronografu, ale niestety wymiary 41x12 (uszy krótkie, wygięte w kierunku nadgarstka - może będzie pasował?). Ewentualnie z białą tarczą, bardziej elegancki, cieńszy i bez szczotki na uszach:

 

http://www.creationwatches.com/products/seiko-quartz-262/seiko-neo-classic-quartz-sapphire-100m-sgeh43-sgeh43p1-sgeh43p-mens-watch-7828.html

 

Szafir w tej cenie niestety zawęża pole manewru...

Edytowane przez Iras_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Oglądałem ten zegarek u zegarmistrza w wersji bez szafiru i z tarczą białą (tak mi się wydaje, że to był bardzo podobny model). Z czarną nie widziałem, wygląda naprawdę nieźle - lepiej niż biały, który w mojej opinii jest lekko za elegancki, poważny. Do minusów mogę zaliczyć wielkość oraz cenę, gdyż po opłatach to może być bliżej 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

proszę o pomoc w znalezieniu jakiegoś czasomierza:

 

moje oczekiwania:
- zegarek analogowy, kwarcowy (nie noszę zegarka codziennie, więc automaty raczej odpadają)
- szkło szafirowe
- podświetlenie lub fluorescencyjne wskazówki
- wygląd: lotnik, chronograf, rewelacyjnie wyglądają "dziurobillony"   ;)

- wymienne paski - nie dedykowane pod konkretny model
- sterowanie radiowe byłoby super opcją dodatkową

- może być chiński, ważne żeby wytrzymał kilka lat

- może być używany w stanie koperty i szkła idealnym

- wielkość koperty ok 40mm

Edytowane przez Veru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o wymiarach zegarka jakie cię interesują. Z doświadczenia powiem, że z szafirem będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziki dzik dodałem wielkość koperty w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziki dzik dodałem wielkość koperty w opisie

No tak. Propozycje:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-timex-chronograph-tw2p75500?gclid=EAIaIQobChMIkcWkxMyt3AIVWflRCh0cOgkOEAQYAiABEgKcwfD_BwE

 

https://www.watchshop.com/mens-timex-indiglo-intelligent-quartz-fly-back-chronograph-watch-t2p509-p99968435.html

oczywiście bez szafiru, a drugi lekko zbyt duży wg mnie. Generalnie w tej cenie to ciężko coś znaleźć, sam dopiero co pytałem i propozycji nie było.

Edytowane przez dziki dzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propozycje Timexa bardzo fajne.

świetna jest też seria Casio Edifice, ale ... pamiętam jak bolała mnie rysa na szkle, na moim pierwszym, samodzielnie kupionym chronografie Timex Expedition.

 

może ktoś jeszcze coś zaproponuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie muszą być wszystkie pełnione :) Wiem wiem, że człowiek przeciętnie jest w stanie racjonalnie przemyśleć do 7, no może co zdolniejsze jednostki do 10. Ale warto też mieć sprecyzowane oczekiwania.

 

Jednak jak uważnie przeczytać to zostanie z istotnych:

 

- styl na co dzień ale i do koszuli, bez chrono

- koperta stal nierdzewna do 40 mm i do 11 mm, dobrze jeśli z zakręcanym deklem, WR min 50 m

- szkło twardsze niż mineralne

- bransoleta: NIE

- nowy lub używany w świetnym stanie

- automat: NIE

 

Już lepiej wygląda :) Przedtem opisałem wszystko co się dało, żeby uprzedzić ewentualne pytania. Podejrzewam też, że jakbym założył temat to byłoby więcej odpowiedzi, ale skoro ten jest, to chyba chodzi o to żeby nie zakładać.

 

Ja mam już od paru lat taki zegarek z tym że na bransolecie, szkło szafirowe robi swoje, niby 50m wodoszczelności ale biorę w nim doć często kąpiej i jeszcze mi to nie zaszkodzio.

Adriatica A8000.5223Q no i za swój dałem 420zł czyli w sklepie dostałem spory rabat :)

Edytowane przez isaak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam już od paru lat taki zegarek z tym że na bransolecie, szkło szafirowe robi swoje, niby 50m wodoszczelności ale biorę w nim doć często kąpiej i jeszcze mi to nie zaszkodzio.

Adriatica A8000.5223Q no i za swój dałem 420zł czyli w sklepie dostałem spory rabat :)

 

dzięki za polecenie - dla mnie troszkę zbyt elegancki, niemniej jak za tę cenę bardzo fajny, no i zawsze to swiss made:) Ja już kupiłem zegarek, spełniający znaczną część z moich wymagań. Recenzja wkrótce się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, po raz pierwszy. Mam na imię Robert i do tej chwili głównie czytałem posty na forum.

 

Chciałem spytać o opinie na temat mechanicznego Orienta FEM7J004D9 lub FEV0U003DH

https://www.zegarek....fem7j004d9.html

oraz

 

https://www.zegarek....fev0u003dh.html.

 

Chciałbym nowe Bambino ale ceny troszkę wysokie.

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, po raz pierwszy. Mam na imię Robert i do tej chwili głównie czytałem posty na forum.

 

Chciałem spytać o opinie na temat mechanicznego Orienta FEM7J004D9 lub FEV0U003DH

https://www.zegarek....fem7j004d9.html

oraz

 

https://www.zegarek....fev0u003dh.html.

 

Chciałbym nowe Bambino ale ceny troszkę wysokie.

 

Dziękuję za pomoc

Poluj na Bambino z drugiej ręki, albo Dutyfreeisland/creationwatches/skywatches

 

Warto poczekać i kupić wymarzony model. Mi się w końcu udało Bambino v2 z niebieskimi wskazówkami i białą tarczą za 450 wyhaczyć z drugiej ręki.

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzień dobry, po raz pierwszy. Mam na imię Robert i do tej chwili głównie czytałem posty na forum.

 

Chciałem spytać o opinie na temat mechanicznego Orienta FEM7J004D9 lub FEV0U003DH

https://www.zegarek....fem7j004d9.html

oraz

 

https://www.zegarek....fev0u003dh.html.

 

Chciałbym nowe Bambino ale ceny troszkę wysokie.

 

Dziękuję za pomoc

W cenie, w której są wskazane przez Ciebie modele, spokojnie znajdziesz Bambino na naszym bazarku  ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165458-orienty-orienty-orienty-fajne-modele/?hl=bambino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie, w której są wskazane przez Ciebie modele, spokojnie znajdziesz Bambino na naszym bazarku  ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165458-orienty-orienty-orienty-fajne-modele/?hl=bambino

Ja wolałbym szukać na własną rękę (sam tak zrobiłem i zaoszczędziłem 300 zł - tutaj u Kolegi jest ten sam model za 750 zł ...) Chyba, że komuś się śpieszy, albo roczna gwarancja robi mu dużą różnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mi chodziło raczej o to, że mimo wątpliwości Kolegi, w cenie podanych przez niego zegarków SPOKOJNIE można już znaleźć Bambino ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło raczej o to, że mimo wątpliwości Kolegi, w cenie podanych przez niego zegarków SPOKOJNIE można już znaleźć Bambino ;-)

A no to wiadomo. Rzecz jasna, oczywista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.