Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ntcm

Użytkownik
 • Content Count

  164
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Christopher Ward. Tak jak napisałeś, niczego nie udaje. Swiss made, dobra specyfikacja, duży wybór rozmiarów, kolorów, pasków, itd. Aczkolwiek nie wiem czy to jest nadal taki "micro" brand. Dwa lata temu kupiłem C65 diver na wyprzedaży (jak wiele osób tu na forum :)). Od tamtego czasu nie przeglądam już ogłoszeń i nie interesują mnie zegarkowe okazje. Czasomierz jest świetny, a stosunek ceny do zawartości zegarka w zegarku wybija poza skalę (wówczas kosztował koło 400EUR). Jeśli nie masz ciśnienia, to możesz poczekać na wyprzedaże - CW ma duże promocje chyba dwa razy w roku.
 2. Uwielbiam te barwione na niebiesko wskazówki. Miernik promieniowania pewnie wyje jak głupi? Jaki to mechanizm? Jak wygląda dekiel? Bardzo ładny czasomierz.
 3. https://www.christopherward.com/sale Na wyprzedaży większość modeli. Takich cen chyba jeszcze nie było.
 4. Orienty nie mają folii na bransolecie?
 5. Z zaproponowanych 3 inspiracji Explorerem IMVHO najfajniejsza jest Geckota (wizualnie najbardziej odcina się od Rolka). SNK - nie idź tą drogą. Pocieszny zegarek, ale z marnym WR, mineralnym szkłem i mechanizmem bez stop sekundy i dokręcania.
 6. Poza trytem i - niech będzie - historią, omawiany model chyba pozostałych niesamowitości nie posiada. 🤔 Musi zaiskrzyć. Dlatego podkreśliłem, dwukrotnie, że wyrażam swoją opinię, a nie jakiś jedynie słuszny osąd. Rozumiem, że to świetne zegarki, że tryt, itd. Ale w moim odczuciu ten model jest nijaki, nudny, do bólu poprawny. Jak Passat kombi. 😜 I ma białe okno daty. 😏
 7. Po początkowej fascynacji Ballem, teraz te zegarki wydają mi się "nijakie". ChW może ma mniej "prestiżu", ale IMO więcej "charakteru".
 8. Christopher Ward? Może prestiż i historia nie takie jak Tissot czy wspomniane Glycine (mniejsza o to kto obecnie jest właścicielem...), ale za to design i detale - w tym budżecie zamiata konkurencję pod dywan.
 9. Zresztą gdyby satysfakcja z użytkowania nowego nie była wystarczająca, to łatwiej spieniężyć "od pierwszego właściciela, z kompletem dokumentów, z polskiego salonu" niż używkę z drugiej, trzeciej ręki, kupioną u dealera we Włoszech. Przejrzyj ofertę np. Dolińskiego, W.Kruk czy Jubitom, bo często mają promocje rzędu 15-20%, również na takie marki jak Longines, Tag, Omega. Jeśli chronograf nie jest Ci potrzebny, to Longines Hydroconquest w nowej wersji będzie dobrym wyborem na codzień - ale już nie koniecznie do garnituru. Natomiast z 10k powinno Ci zostać jeszcze trochę na zegarek "elegancki".
 10. Nearly new Christopher Ward: C60 Pro, C60 GMT i C65 Automatic
 11. Jeśli jesteś w stanie zrezygnować z cyfr arabskich i zaakceptujesz WR 150m, to znów pojawił się Trident C65 "nearly new" - https://www.christopherward.com/last-chance (można spróbować płatności w GBP, wychodzi taniej). Za niecałe 2k kupiłem kilka miesięcy temu wersję z manualnym naciągiem i uważam, że jest to fantastyczny zegarek. Mimo 41mm nosi się jak mniejszy, koperta super się układa, L2L 47, ale uszy są zagięte.
 12. Przeglądałem akurat ofertę Kruka i myślę, że te dwa typy mogą pasować (generalnie sporo modeli mają teraz przecenionych): https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-flagship-44 ref. L4.899.4.21.2 w promocji za 5k https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-record-31 ref. L2.820.4.11.6 za 6k https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-presence-169 - 5k Może jeszcze https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-master-collection-203 (niebieski) albo https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-master-collection-93, oba po 6k In minus słabe WR, ale jeśli to nie ma być zegarek EDC, to nie powinno stanowić problemu.
 13. Chcesz zegarek "dla siebie", to kup taki, jaki Tobie się podoba. Jeżeli nie wiesz, co Ci się podoba, to tu nikt raczej nie pomoże. Jeśli chcesz zegarek rozpoznawalnej marki o "mocnej pozycji" (czyli "dla znajomych"), to z tej półki cenowej chyba tylko Tag albo Longines.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.