Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jarosław

dobór ośki układu nastawiania w mechaniźmie Chińskim.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie.

W związku z tym że zostały usunięte moje dwa tematy z uwagi na wykroczenie poza regulamin i zasady forum jakie są ustalone i przyjęte natomiast ja nadal mam problem i jest to sprawa kącika - dotyczy naprawy, przedstawiam problem w inny sposób i mam nadzieję że już pozostanie.

 

Urwana została (sama się urwała ...niby) ośka układu nastawiania mechanizmu automatycznego wyprodukowanego w Chinach. Na fotkach przedstawiam sygnaturę pod kołem balansu - może ktoś z Was już spotkał się z takim mechanizmem.

 

Można by powiedzieć że... nie naprawiać - wywalić w kubeł.

Owszem, ale mnie jak zwykle wzięło na kombinacje a kącik zegarmistrzowski jest od właśnie tego typu spraw.

Tego typu mechanizm w zegarku który możemy zakupić na aukcjach w Chinach, zegarek cały kosztuje już od 60 złotych. Kupimy tam zegarek bez sygnatury na tarczy lub z sygnaturą wymysloną przez tego co go wydał / sprzedaje / wyprodukował.

Mechanizm z egzemplarza jaki mam do ewentualnej naprawy chodzi dokładnie jak na mechanika z Chin, jednak od nowości do urwania ośki nie minęło więcej niż 1 rok.

 

Kłopot polega na tym że myslałem iż dobiore ośkę z innych zegarków w prosty sposób.

Nic bardziej mylnego. Z tego co mam nic nie pasuje. Kombinowałem min., z: MIYOTA, POLJOT, WOSTOK, SŁAWA, CITIZEN, mechanizmy kwarcowe z Q&Q... NIC NIE PASUJE.

 

Może więc ktoś z Was ma coś takiego nie potrzebne i mógłby poratować.

Załączam fotki elementów, mechanizmu gdzie widać sygnaturę oraz rysunek z wymiarami ośki (sklejony naprędce). Wymiary sprawdzałem suwmiarką cyfrową oraz na mikroskopie pomiarowym.

Wyszły "takie" z uwagi na brak dokładnego przyłożenia do pomiarów... mikroskop w pracy, brak czasu.

Gdyby ktoś z Was miał pomysł i coś w tych wymiarach to piszcie.

 

Pozdrawiam

post-31-0-13690900-1366480156_thumb.jpg

post-31-0-83932700-1366480165_thumb.jpg

post-31-0-42750200-1366480227_thumb.jpg

post-31-0-94312100-1366480287_thumb.jpg

post-31-0-48962300-1366480361_thumb.jpg


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Wałek od popularnego chińskiego manualnego ss7 na 17.kamieniach też nie będzie pasował. Cześć zapiłowana na kwadrat ma 3 a nie 4mm. Jak bym miał coś obstawiać to raczej wałek, od jednej z szwajcarskich ETA produkowany "na licencji" w Chinach.

Zastanów się jak usuniesz uszkodzony wałek? Osadzenie wałka w koronce - rurka jest dosyć długa i trochę nietypowa. Czyli będzie trzeba ją odzyskać nieuszkodzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci w odpowiedzi na skasowanego posta że taki wałek po prostu trzeba dorobić, to nic trudnego.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sprawę załatwi przedłużka wałka - mozna kupić komplet 10 szt z róznymi gwintami za ca 30zł na Alle. Do chińczyka nigdy nie dobierałem wałka, wiec nie wiem, co mogłoby pasować


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Będę musiał do tego jakoś podejść. Dobrze byłoby odzyskać koronkę.

Ośkę można dorabiać jednak nie mam dojścia do odpowiedniej tokarki. Tokarka "mała" na warsztacie to kolos.

Nałatwiej byłoby dobrać coś z innego zegara. Jednak jak pisałem wcześniej nie jest to proste.

Przedłużka to ciekawe rozwiazanie. Muszę to ogarnąć w temacie.

Szukałem też w "internecie" mechanizmów do kupienia. Mechanizmy są już od 17 dolarów więc może wałek na regeneracyjnym zestawie byłby droższy. Można kupić mechanizm i zabrać wałek.

Tyle że muszę mieć pewność tego samego wałka i mogę kupić... to żaden kłopot.

Wałem wstawiłbym a resztę odsprzedał na części i po kłopocie.

Jednak jest kłopot taki że sygnatura pod kołem balansu to NN.

Z tego wynika że jest to Nanning Watch.

Jednak u nich na stronie nie znalazłem egzemplarza mechanizmu jak w tym który posiadam.

Jak zacząłem szukać to powiem szczerze... niesamowite.

Tego Chinczycy mają tyle, tych firm, małych dużych robiących jest tyle że ciężko ogarnąć.

Wiem że robią mechanizmy które są zamiennikami dla ETA i tym podobne.

Ten który posiadam to automat ze wskazaniami miesiąca , dnia miesiąca na g. 6 oraz dnia tygodnia. Jak popatrzeć na półmostek balansu i balans to w większości rozwiązać ...jakby to samo.

(na "oko oczywiście")

 

Gdybym wiedział że kupię mechanizm z datą np. NN2813 i wałek będzie pasował to ...kupiłbym od ręki.

Skąd wziąć jakieś rozkładówki mechanizmów czy katalogi... tak ciężko coś znaleść w sieci...


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Na drugiej czy trzeciej stronie w linku jest mechanizm z różowym kołem bębna naciagowego a mechanizm wygląda bardzo podobnie. Ale czy wałek pasuje tego nie wiem? Nie zbadane są wszak przebiegi chińskiej obrabiarki CNC. Podejrzewam, że nie masz zbyt wielkiego wyboru. Zostaje jeszcze wizyta u zegarmistrza, który wykona docelowy wałek o ile nie znajdzie gotowego w pudełku gdzie trzyma wałki do ETA ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omawiany mechanizm to bardzo pospolity obok chińskich mechanizmów ZSH,ZSE,DG i ST, NN2813. Najszybszym roziązaniem w tej sytuacji jest jak wcześniej koledzy pisali użycie przedłużki nakręcanej na wałek która można użyć gotową albo wytoczyć . Z samej koronki zaś pozostałość wałka można wytrawić roztworem kwasu solnego lub podtoczyć tulejkę koronki i wykręcić pozostałość wałka.Łatwiejszym rozwiązaniem jest nabycie za kilka dolarów + koszty przysyłki takiego mechanizmu (NN2813 lub DG2813) chociażby od porducenta lub też pofatygowanie się na pchli targ gdzie a nuż się takowy trafi( tych mechanizmów wbrew pzorom moźna spotkać bardzo dużo). Z tych wszystkich propozycji najrozsądniej jest wykonać cały wałek z innego materiału, a to dlatego iż fabryczne są po prostu za twarde i bardzo często się łamią.

 

Edit: Buendy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciąg dalszy.

W Chinach znalazłem ośki które możliwe że będą pasowały do mechanizmu.

Jedynie cena jest mniej ciekawa. 17usd to sporo. Jak dodamy jeszcze 10usd to bedzie kompletny zegarek...

...

ewentulanie koronka z długą rurką z gwintem. 102 szt = 8usd. 


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No cóż, potwierdza to moją tezę, że chińskie mechanizmy są dobre bo są tanie.

Przestają być dobre, gdy coś się zepsuje. Bo wtedy nie ma części, a jeśli to nie są tanie. Czyli przestają być dobre bo tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wracam do tematu OSI z uwagi na prośbe właściciela zegara.

Jest prośba o dorobienie w/w i wstawienie.

Dysponuję tym co się urwało a potrzebowałbym nową część.

Czy możecie podpowiedzieć do kogo się zgłosić - kto by dorobił taką część?

 

Prosze o INFO jeśli są pomysły.

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością dorobienie takiej części będzie kosztować znacznie więcej niż te 17 dolarów, których Ci było szkoda :(

 

Długa lista chętnych też jest znamienna...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z wszystkich opcji naprawy wybrałem przesłanie zegara wraz z uszkodzonymi częściami do zakładu zegarmistrzowskiego który podjął się naprawy. Z prowadzonej korespondencji wynika że została zamontowana przedłużka wałka a sam zegar już wraca do mnie.

Cieszę się że zakład podjął się wykonania i nie ważnym było że jest to CHINA.

Wszak to ...mechaniczny zegar.

 

Pozdrawiam 


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykając temat muszę dodać że naprawy dokonał Zakład Zegarmistrzowski OMEGA z Bielska-Biała, któremu dziękuję za wszelką pomoc w tym temacie jak i sprawie koronki z wałkiem do Komandira z którego własciciel jest bardzo zadowolony. Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.