Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jarosław

Użytkownik
 • Content Count

  435
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

About Jarosław

 • Birthday 02/10/1972

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  60029
 • Skype
  jaroslaw_urbanowicz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław - Brzeg - Ozimek
 • Hobby
  zgarki, trochę elektronika, samodzielne naprawy

Recent Profile Visitors

248 profile views
 1. Witam. A może potraficie wskazać mechanizm / zegarek kwarcowy w którym mamy tylko 2 wskazówki (taka budowa mechanizmu) czyli godzina i minuty. Natomiast mechanizm musiałby mieć "krok" co 1 minutę. Czy znacie taki model? Nie ma wtedy "chrupania" mechanizum skaczącego co sekundę... :-) Pozdrawiam
 2. Witam. Nadal jestem zainteresowany mechanizmem do "czarnego" egzemplarza/modelu ze zdjęcia wyżej. Pozdrawiam serdecznie
 3. Witam. Wpadło przypadkiem i jest ciekawe i całkiem "ładne".. I jeszcze...
 4. Dzięki za info. Na tę chwilę pisze z Chinami w ustalaniu od kogo lub gdzie mógłbym kupic egzemplarz uszkodzony lub cześci.
 5. ...za 13,5 dolara można kupić ale może ktoś kupił i mu się zepsuł a ja taki potrzebuję. Szukałem w chinach kół balansu ale kurcze trzeba kupic "kilo" a ja tyle nie potrzebuję. Mi trzeba 1 sztuki. Więc jeśli komuś upadł i pobiło się szkło, urwała koronka czy ...odpadły wskazówki ;-) ...to mnie interesuje.
 6. Poszukuję też mechanizmu uszkodzonego ze sprawnym zespołem balansu do zegarka jak na obrazie. Może być zam zespół balansu.
 7. Poszukuję też kompletnego koła balansowego wraz z włosem i półmostkiem do egzemplarza jak na obrazie. Może byc z innym uszkodzeniem ale musi mieć zespół balansu OK.
 8. Witam Was. Szukam mechanizmu z uszkodzonym balansem, urwaną koronką, osią nastawiania ale z całą resztą sprawną i nie rozbieraną w kopercie. Zegar jak na obrazie pierwszym. Poszukuję też kompletnego koła balansowego wraz z włosem i półmostkiem do egzemplarza jak na obrazie drugim. Może byc z innym uszkodzeniem ale musi mieć zespół balansu OK.
 9. Witam Was. Szukam mechanizmu z uszkodzonym balansem, urwaną koronką, osią nastawiania ale z całą resztą sprawną i nie rozbieraną w kopercie. Zegar jak na obrazie.
 10. Szukam mechanizmu najlepiej z uszkodzonym balansem a resztą sprawną. Zegar Jaragar jak na obrazie.
 11. Kolego Breslauer... W Twoim egzemplarzu nad 6 mamy mały sekundnik ale pod 12 jest ...osobny zegar? Czy to drugi zegar? Napisz bo jestem ciekawy
 12. Załączam zdjęcia z egzemplarza o jakim pisałem. Daty są nieszczęściem... lipa i tyle. Jak do "tyrania" i testów to egzemplarz jaki pokazałem na początku. Tego tutaj NIE POLECAM. Ponadto ten kosztuje od 26 do 35 $ i to nieporozumienie.
 13. Ten model jednak jest ustawialny a 24 h działa równo ze wskazaniami głównymi i jest OK. Mam jednak przejścia z innym modelem JARAGARa który postaram się jutro pokazać na foto. Niestety tamten jest jak dla mnie nie naprawialny i obleśnie wykonany wewnątrz od strony tarczy na obsłudze kalendarza. Katastrofa. Trafiło go po ustawianiu poprzez pokręcanie koronką w cyklach 24 h dla przełączania daty. Po co to robiłem? Bo nie zbiegały się wskazania 24 h ze wskazaniami głównymi. Jedno wyprzedzało drugie... I po takim doganianiu trafiło kalendarz. Przestał przełączać dni tygodnia a data wieszała się. Na końcu okazało się że popękały sprężyny obsługi wymienionych tarcz oraz współpracujące z przyciskami ale to później. Zamieszczę foto dla przestrogi aby nie ładować się w wynalazek. (foto wzięte z aukcji ale jutro zamieszczę foto sztuki jaką posiadam)
 14. Tak. Wszystkie tarcze działają. Tarcze są do datownika czyli prawa - dzień miesiąca, lewa - dzień tygodnia a dolna to niepotrzebne tak naprawdę 24h. Po co 24h jeśli nie siedzimy w zamknięciu że nie wiemy jaka jest pora dnia? Ot ...taki dodatek. Co odpadnie i po jakim czasie napiszę :-) Niemniej jednak jak widze półmostek koła balansu i wielkość koła to chodzi mi po głowie jakiś model - jakiegoś zegarka radzieckiego z którego mogły być wzięte rozwiązania. Musze poszukać gdzie już coś takiego widziałem... Wostok / Poljot 18 kamieni coś takiego...
 15. Jaragar model ze zdjęć jest dostepny za 17 dolarów z wysyłką Hong Kong co oznacza 9 dni dostawy. Dziś właśnie dotarł do mnie kolejny egzemplarz i działa jak trzeba. Zobaczymy ile i jak w czasie będzie działał. Oczywiście dam znać na forum. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.