Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa - kolorystyka to zeszłoroczne malowanie teamu FDJ :)

Lapierre co jakiś czas wypuszcza limitki w barwach zespołu.

 

img-903111.jpg

 

Super szosa, bardzo podobają mi się Lapierre. Kolorystyka też genialna.

Na Twoim miejscu zrobiłbym jednak porządek z linkami. U mnie wszystkie schowane są pod owijką, rower wygląda duużo "czyściej" że tak sie wyrażę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny ten S-Works powyżej. Plan jest taki - koła będą całe czarne, jedynie piasta będzie z dodatkiem czerwonego, motylek również będzie miał czerwony akcent. Szprychy czarne, choć rozważam jeszcze opcje z jedną czerwoną szprychą. Koszyki przyjdą czerwone, bidony czarne, komputerek czarnoczerwony, siodełko też czarne z czerwonymi akcentami i w późniejszym terminie nowa kiera + mostek w kolorze czarnym. I to chyba tyle. Narazie jednak łeb mi pęka od szukania odpowiednich kół :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do szprych dołożył czerwone nyple- ja mam tak w kołach ztr alpine -bardzo ładnie to wyglada z rowerem czarno czerwonym specialized s-works stumpjumper carbon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, najchętniej bym chciał całe czarne obręcze, ale dla tych mógłbym zrobić wyjątek :

 

http://www.ffwdwheels.com/products/wheels/road-carbon-alloy-clincher/f6r-c-dt240/

 

Rzuć okiem jak się prezentują :

 

post-27475-0-85022100-1408305231_thumb.jpg

 

Nie powiem, bo chodzą mi bo głowie :) Tylko wolałbym stożek 50mm.

 

Jacek, czerwone nyple też fajnie wyglądają przy czarnych kołach.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Super szosa, bardzo podobają mi się Lapierre. Kolorystyka też genialna.

Na Twoim miejscu zrobiłbym jednak porządek z linkami. U mnie wszystkie schowane są pod owijką, rower wygląda duużo "czyściej" że tak sie wyrażę.

 

 

Ja z linkami nic nie robiłem - jak wyszedł z fabryki tak wygląda, ale ciekawi mnie jak to wyszło u Ciebie? 

Ja mam linki hamulcowe pod owijką ale nie bardzo wiem jak schować te od przerzutek pod owijkę, musiałbym je bardzo załamać. 

Przyznam, że nigdy nie widziałem w szosie innego prowadzenia linek - jak możesz jakieś foto wstawić to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nigdy nie widziałem w szosie innego prowadzenia linek - jak możesz jakieś foto wstawić to będę wdzięczny :)

Rower Michała ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower Michała ;)

 

Faktycznie - nie zwróciłem na to wcześniej uwagi :)

Tylko, że u mnie to nie przejdzie linki odchodzą na bok z główni klamkomanetki i po oględzinach nie bardzo mogę to zrobić :) 

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - nie zwróciłem na to wcześniej uwagi :)

Tylko, że u mnie to nie przejdzie linki odchodzą na bok z główni klamkomanetki i po oględzinach nie bardzo mogę to zrobić :)

Tez sie troche dziwilem temu co zostalo napisane ;) Ale wole siedziec cicho.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie troche dziwilem temu co zostalo napisane ;) Ale wole siedziec cicho.

 

Ale jazda :D ja tak naprawdę to nigdy nie zwróciłem chyba uwagi że są różne rodzaje prowadzenia linki :D

Człowiek się całe życie uczy - ale fakt głupio napisałem, że nigdy nie widziałem innego rozwiązania - widziałem wiele razy ale nigdy nie zwróciłem na to uwagi :D

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda :D ja tak naprawdę to nigdy nie zwróciłem chyba uwagi że są różne rodzaje prowadzenia linki :D

Człowiek się całe życie uczy - ale fakt głupio napisałem, że nigdy nie widziałem innego rozwiązania - widziałem wiele razy ale nigdy nie zwróciłem na to uwagi :D

nie nie ;) ja się zdziwiłem że tamten kolega zaproponował schować Twoje linki ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasują ? :)

 

post-27475-0-51729500-1408308322_thumb.jpg

 

Jak dla mnie bomba!


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ;) ja się zdziwiłem że tamten kolega zaproponował schować Twoje linki ;)

 

A to mnie też zdziwiło co nie zmienia faktu że do tej pory myślałem że schowane linki znajdziemy tylko w manetkach campagnolo - myślałem że to ich patent ;)

Co mnie dziwi bo o ile pamiętam z shimano widziałem chyba wszystkie grupy poza dura ace i jakoś nie zwróciłem na to uwagi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasują ? :)

 

attachicon.gifimage.jpg

 

Jak dla mnie bomba!

 

Ja wizualnie mam tylko takie spostrzeżenie, że fajnie wyglądają obręcze które nie mają pod klocki aluminiowego paska, ale trzeba pamiętać że do cało karbonowych obręczy trzeba też zakładać specjalne klocki.

Tutaj rozumiem że można założyć zwykłe?

Ogólnie bardzo fajne koła i wizualnie jak dla mnie pasują dobrze :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta klocki R55-C4-C. Ale to nie jest duży kłopot bo cena praktycznie ta sama.

Też mi się średnio widzi ta zewnętrzna część alu.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też o tym myślałem. Tak wyglądają po stokroć lepiej :

 

post-27475-0-59383600-1408309631_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak z trwałością obręczy karbonowych przy styku z klockiem? Jak wygląda zużycie takich obręczy? Pytam bo zastanawiam się czy ten pasek alu nie jest moze trwalszy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i na szosie pojeździć w terenie :

www.youtube.com/watch?v=HhabgvIIXik

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik i zawsze sie dziwiłem jak ten rower to wytrzymuje :)

 

W wolnej chwili polecam backstage:

 

wiele 'dzwonów' było zanim to nakręcili :D

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ;) ja się zdziwiłem że tamten kolega zaproponował schować Twoje linki ;)

 

Wszystko można. W tym Lapierre jak najbardziej można schować linki, widamo, trochę trzeba je załamać, ale nic im nie będzie i efekt wizualny moim zdaniem wart zachodu.

Trzeba odwinąć owijkę, ułożyć linkę od przerzutek na kierownicy, sprawdzić, żeby nie była nigdzie zbyt naciągnięta - ważne przy skręcaniu kierownicą, następnie punktowo przykleić taśmą klejącą aby nie sprężynowała i można zawijać nową owijkę.

 

Jak dam radę dzisiaj to pokażę jak to jest zrobione u mnie:  nie mam aż tak wypaśnego roweru jak Ty, bo mam przerzutki Sora, ale linka tez wystaje z boku, więc to taki sam przykład.

 

Jeśli nie chcesz robic takiej ekwilibrystyki z rowerem to polecam chociaż związać linki od przerzutek z linkami od hamulców tam zaraz przy kierownicy, sam tak na początku zrobiłem zanim dojrzałem do schowania linek :) Warto użyc jakiegoś miękkiego sznurka, ew. kawalka sznurowki bo plastikowa opaska zaciskowa w krótkim czasie poprzecina linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - chętnie zobaczę jak to wyszło :)

 

Na foto widać jak to wygląda u mnie, linki schowane pod owijką, dorzucam też fotkę mojego drugiego roweru - starej kolarki Peugeot, gdzie założyłem kierownicę bullhorn i oczywiście linki (hamulcowe) schowałem pod owijkę :rolleyes:

 

U Ciebie byłoby jeszcze wygodniej bo pewnie masz przerzutki grupy tiagra lub 105 a tam manetka do biegów jest pod klamką hamulca. W sorze masz ten przełącznik wystający z klamkomanetki, zmienia on bieg w górę, przy schowanych linkach, trochę utrudniony jest do niego dostęp, ale można się przyzwyczaić.

 

 

 

 

IMG02356-20140818-1632_zps6a3e3a94.jpg

 

 

IMG02362-20140818-1634_zps5f4d2dd8.jpgIMG02355-20140818-1632_zps1cbf7179.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli dojrzewa pomysł na wygodną szosę.

Który z tych trzech endurance'ów byście wybrali i dlaczego?

 

1. Trek Domane 4.3:

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/road/endurance_race/domane_4_series/domane_4_3/#

post-37089-0-99895600-1408375566_thumb.jpg

 

2. Specialized Roubaix SL4 sport:

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/road/roubaix/roubaix-sl4-sport

 

23s1ty.jpg

 

3. Canyon Endurance CF 8.0

http://www.canyon.com/roadbikes/bike.html?b=3501

post-37089-0-86185500-1408375137_thumb.png

 

Wszystkie kosztują pomiędzy 7 a 7,5k.

Wszystkie mają wygodną geometrię.

Uprzedzając pytania. Jeździłem kiedyś sporo na szosie, ale przez ostatnie 4 lata wyłącznie MTB.

No i czas wrócić...

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.