Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Był jakiś temat o przymiarkach zakończonych zakupem powyższego.

A ten Cube to do jakiego gatunku należy ? FreeR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

przepraszam za dubel koledzy ale przelecialem caly temat i nie znalazlem swojego postu - wiec zalozylem ze cos sie pokickalo i go wcielo tez dlatego pozwolilem sobie na ponowne wklejenie

-z tym Cube to jest tak ze to rower do crosscuntry,bynajmniej tak oznaczona jest rama

 

kochani,jak myslicie...gdyby wlozylo sie kola 27,5 bylbym w stanie uzytkowac dalej ten rower??  w chwili obecnej nie jestem tego sprawdzic organoleptycznie      zrobil ktos juz kiedys taki misz masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym zdjęciu ten rower wygląda jakby ktoś do 26 na siłę upchnął 29 - rama jakaś taka krótka, nie haczysz butami przy skręcie o przednią oponę ? - może tylko przekłamanie zdjęcia. Chociaż patrząc na prześwit między tylną oponą a rurą Podsiadłową też coś jest nie tak...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

rama ma rozmiar 17 a ja sam mam 168cm wiec na upartego pasujemy do siebie.. jeszcze nie mialem takiej sytuacji ze zachaczylem butami,ale prawda,mam go kilka dni i jeszcze nie wszystko przezylismy razem

 

nash13 - zmiana chodzi mi po glowie wlasnie tylko z powodow estetyki......tak jak wspomnial Burns,jakby ktos na sile wlozyl kola 29 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest ci wygodnie olej stylistyke, jazda na kolach 29 cali to inna jakosc co pewnie juz zdazyles troche zauwazyc. Kazdy 29er chyba bedzie wygladal podobnie z rama S wiec nie przejmuj sie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moja kolejna pokraka :) - czyli pocikacz leśny  ;)

post-32788-0-90090800-1404760730_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak wygląda dużo lepiej, niż XL-ka na kołach 26" :) "POCISKacz leśny: najlepszym przykładem :P

Kwestia estetyczna mało istotna (choć Cube robi rowery, które zdecydowanie mogą się podobać od strony wizualnej). Ważne jak jeździ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to 2008, wtedy nie było jeszcze 29. To zdjęcie jest przekłamane, zrobione od góry, żeby uchwycić jak najwięcej roweru. Przy ramie 21, koła 29 też wyglądają na przerośnięte. Nie mam czasu i pieniędzy na zmiany, ale będę obserwował jak potoczą się losy 27,5...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns mam nadzieję, że wiesz że żartowałem ;)

 

W 2008 29ery były już w rozkwicie. Tyle że za "Wielką Wodą". Europa, a szczególnie Polska są z nowinkami lekko do tyłu.

To samo dotyczy koła 650b - czyli 27,5". 

Ale żeby nie było, że ktoś wynalazł koło od nowa. To wszystko już było :) I 29" i 27,5". Teraz marketingowcy odgrzebali stare pomysły i zaczął się "szał" :)

 

Moim skromnym zdaniem 29er wygląda zgrabnie w szczególności w dużych rozmiarach (L, XL). Odwrotna sytuacja jest z 26", które wyglądają optymalnie w rozmiarze M i S. Ale to kwestia gustu, a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, we wszystkim masz całkowitą rację, nie chciałem aż tak się rozdrabniać.

Wszystko było, tylko czemu nie przeszczepili tak popularnego rozmiaru jakim jest 28 ? Odczuwam, że byłby to złoty środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w rzeczywistości to nie jest to samo? Coś takiego mi się obiło o uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież średnica obręczy koła 28" i 29" jest identyczna :/ 

Różnica tkwi jedynie w oponach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wpadłem. Jakie polecacie dobre i lekkie obręcze 26 cali pod V-ki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie to śmieszne - jak mówiłem nie jestem na bieżąco.

zapytam:

że co ?

Co oni mierzą w takim razie ? dętka to też 28 ?

ile ma obręcz przy 26'?

co z 27,5 ?

jakaś bzdura, opona oponie nie równa, mają przecież różne przekroje.

W takim wypadku czuje lewą dziurką, kolejną ściemę marketingową.

Jak sobie w samochodzie założysz nisko profilową oponę na feldze 17 to wyjdzie podobnie jak normalna na 16,

ale fela 17 to nadal 17 a 16 to nadal 16...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica obręczy to coś zupełnie innego niż średnica opony. Opona 28 ma "krótszy" bok, niż ta na 29 cali. Średnica drutu będzie taka sama. Ja się przejechałem na tym kupując opony 26 cali. Rozmiar zewnętrzny niby normalny, ale średnica wewnętrzna opony była za duża na obręcz 26 cali mtb (559 mm).

 

Co w tym ściemnianego? Obręcze masz identyczne. Opony 28 to głównie crossowe/asfaltowe, 29 to głównie terenowe. Masz wybór spośród oby typów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściemnianego jest to, że się przejechałeś...

napisałem wyżej na przykładzie samochodu.

Jak sobie założę oponę powyżej 2,5 tzn że mam koło 27 lub 30, praktycznie tak, tylko że nadal na oponie mam napisane 26 cali.

 

Krótko mówiąc myślałem / liczyłem, że podają stałą jaką jest średnica obręczy.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim teraz jeżdżę:

 

post-60176-0-66650500-1404765641_thumb.jpg

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns ja się broń Boże z ciebie nie śmieję. Nawet mi to przez myśl nie przeszło.

 

Nie zwracaj uwagi na ta te oznaczenia. To tylko nazewnictwo. Tak się przyjęło, z różnych względów, i już. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów warto wejść na fora rowerowe lub poszukać specjalistycznych artykułów. Generalnie to troszkę bardziej skomplikowana sprawa, niż się wydaje. W rowerach szosowych 28" wynika ze średnicy sztywno określonej w przepisach. MTB jest dużo mniej rygorystyczne w tym zakresie (mówię oczywiście o 29"). Dla odróżnienia przyjęto inne nazewnictwo standardu. Wynikało ono z różnicy średnicy zewnętrznej opon.

 

Tu masz kilka podstawowych informacji: 

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/66200-opony-kompatybilnosc-opon-z-obreczami/

 

http://katalog.bikeboard.pl/artykuly,katalog-kola,wielkoc-kol-to-trzeba-wiedziec

 

Edit: Pisząc "nie zwracaj uwagi na ta te oznaczenia" miałem na myśli:  nie przejmuj się nimi aż tak bardzo :) Zwracać uwagę należy - żebyś nie znalazł się w takiej sytuacji jak Piotrek ;)

Edytowane przez qubek_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku to obręcze powinny mieć naklejoną tabelkę jakie opony obsługują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej mają oznaczenie w stylu "559x19", czyli średnica i szerokość w mm. Na oponach też masz te wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna szosa , karbon , Ultergra - szkoda tylko że nie czerwona :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.