Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

8 godzin temu, trollu napisał:

Prowadził rower i zamarzł:lol: ile tam było tego mrozu? -50? To Niemcy a nie Jakucja.

Może się fest spompował, ubrał się na lekko i go owiało. Koleżanki miały podobny przepadek na runmagedonie - okazało się, że koleś miał jakąś niezdiagnozowaną wadę serca. Tu człowieka uratowali. Historia niepokojąca swoją drogą.

8 godzin temu, trollu napisał:

ja tam dla elektrycznego fulla czy choćby xc widziałbym zastosowanie, szosa nie bardzo.

o taki na przykład :)

asdf.jpg

Jeżdżone było 😁

IMG_20201125_081646-01.jpeg

IMG_20201125_082019-01.jpeg

IMG_20201125_081508-01.jpeg

IMG_20201125_075044-01.jpeg

IMG_20201125_081737-01.jpeg

IMG_20201125_095116.jpg

Collage_20201125_100628.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Dobra buty wybrane, dwa modele, teraz jakie byście polecili pedały SPD ważę 105kg to może znaczenie żeby się nie rozleciały. 

Przy moich 120 kg to lekki jesteś. Od 5 lat używam: Shimano PD A520 Pedały szosowe SPD. Nie miałem nigdy żadnych problemów (raz trzeba było dokładniej przeczyścić), można jeździć w zwykłych butach (mało to wygodne), ale... (bo zawsze jest jakieś "ale")... ramka jest dość płytka i nie pasują do wszystkich butów. 

Jak weźmiesz popularne M520 to też będzie OK. Jak z produktami innych marek nie wiem.

Chyba kliknę... tylko skąd mieć gwarancję, że za 7 mcy będę jeszcze na tym świecie żeby się nim nacieszyć 🙃

myo.jpg

15 minut temu, Keniutek napisał:

Chyba kliknę... tylko skąd mieć gwarancję, że za 7 mcy będę jeszcze na tym świecie żeby się nim nacieszyć 🙃

M20 ?

7 miesięcy oczekiwania ? 

1 minutę temu, Keniutek napisał:

Tak, M20... planowana dostawa początek czerwca🤪

strona Orbei tak mówi czy pytałeś przez jakiś sklep ?

13 minut temu, Keniutek napisał:

Strona Orbei plus podobne terminy przewiduje Bikester.

ja bym zamawiał przez jakiś sklep, ja tak zrobiłem, czas oczekiwania na rowery z rocznika 2021 jest bardzo mocno przegięty

ze swojej strony mogę powiedzieć, że Terra to świetny rower :)

Ogólnie wszędzie jakieś "chore" terminy. Giant czy Spec to też minimum 3-4mce czekania teraz.

P.S. Skąd zamawiałeś? U nas czy gdzieś dalej w PL?

Edited by Keniutek

8 minut temu, Keniutek napisał:

Ogólnie wszędzie jakieś "chore" terminy. Giant czy Spec to też minimum 3-4mce czekania teraz 

myślisz, że to w związku z "wirusem" ?

branża rowerowa ogólnie mówiąc bardzo zyskała na tym co się dzieje obecnie na świecie bo ludzie kupują rowery w znacznych ilościach 

ja zamawiałem ponad dwa lata temu i nie było wtedy przedstawiciela Orbei w Trójmieście ( obecnie są ) 

w Kołobrzegu zamawiałem - sklep Świat Kółek 

Edited by ecipeci

Myślę, że przez COVID właśnie. Znajomy od Gianta i Speca mówi, że takich wyników za jego kadencji nigdy nie mieli (a to już dobre 10-12 lat w branży). Sprzęt do ćwiczeń w domu (ławki, sztangi, drążki, krążki) też schodzi jak szalony.

3 minuty temu, Keniutek napisał:

Myślę, że przez COVID właśnie. Znajomy od Gianta i Speca mówi, że takich wyników za jego kadencji nigdy nie mieli (a to już dobre 10-12 lat w branży). Sprzęt do ćwiczeń w domu (ławki, sztangi, drążki, krążki) też schodzi jak szalony.

mi akurat z nowym rocznikiem 2021 w Giancie się udało bo czekałem chyba mniej niż dwa miesiące w tym roku

Kumpel zamówił właśnie Ridleya Kanzo, jest szansa, że otrzyma go w maju.

7 minut temu, tessio napisał:

Kumpel zamówił właśnie Ridleya Kanzo, jest szansa, że otrzyma go w maju.

Ridley robi ładne rowery, czyli pół roku czekania, niedługo będzie tak jak z Rolexem - kolejka na kilka lat żeby nabyć rower :)

Wziął sobie customowe malowanie, ale to chyba i tak nie miało wpływu na termin odbioru.

17 minut temu, tessio napisał:

Wziął sobie customowe malowanie, ale to chyba i tak nie miało wpływu na termin odbioru.

a które Kanzo wybrał ? bo jest ich trochę

7 godzin temu, fidelio napisał:

Jeżdżone było 😁

Brawo! Wyglądasz, jakbyś miał dość... 😃

1 minutę temu, rados461 napisał:

Brawo! Wyglądasz, jakbyś miał dość... 😃

Bo jak jeżdżę sam, to właśnie tak, żeby mieć dość 😉

Panowie, po prośbie. Powoli chodzi mi po głowie szosa. Dziś zasuwałem głównie po asfalcie i nie da się ukryć, że na dłuższą metę, choćby z uwagi na opony, jakie mam w moim Soocie (38 mm, dość wyraźny bieźnik), jest to jednak męczace. Znalazłem więc coś takiego, jak w linku poniżej i na razie czekam na dodatkowe informacje. Czy to ma sens - także w kontekście ceny za ten rower i tego, co ma on na pokładzie. Co dla laika oznaczają te przełożenia, jakie rower oferuje (zakładam, że tył to 11-25 względnie 11-28)? Czy trzeba już do tego mieć "nogę" czy nóżka wystarczy? Zakładam po prostu, że zostawię Soota, bo jednak spora frajdę sprawia mi jeżdżenie po polach i lasach, ale jednak kusi właśnie szosa 😉 Będę wdzięczny za wszystkie merytoryczne uwagi. Tych w stylu sprzedaj w ogóle gravela, bo w sumie to takie "ni pies ni wydra" nie przyjmuję 😁

https://kupszose.pl/produkt/fuji-altamira/

Edited by fidelio

11 minut temu, fidelio napisał:

Panowie, po prośbie. Powoli chodzi mi po głowie szosa. Dziś zasuwałem głównie po asfalcie i nie da się ukryć, że na dłuższą metę, choćby z uwagi na opony, jakie mam w moim Soocie (38 mm, dość wyraźny bieźnik), jest to jednak męczace. Znalazłem więc coś takiego, jak w linku poniżej i na razie czekam na dodatkowe informacje. Czy to ma sens - także w kontekście ceny za ten rower i tego, co ma on na pokładzie. Co dla laika oznaczają te przełożenia, jakie rower oferuje (zakładam, że tył to 11-25 względnie 11-28)? Czy trzeba już do tego mieć "nogę" czy nóżka wystarczy? Zakładam po prostu, że zostawię Soota, bo jednak spora frajdę sprawia mi jeżdżenie po polach i lasach, ale jednak kusi właśnie szosa 😉 Będę wdzięczny za wszystkie merytoryczne uwagi. Tych w stylu sprzedaj w ogóle gravela, bo w sumie to takie "ni pies ni wydra" nie przyjmuję 😁

https://kupszose.pl/produkt/fuji-altamira/

ze mną było odwrotnie, najpierw kupiłem szosę a potem Terrę, na szosie po gładkim śmiga się świetnie ale mnie wręcz wkur...iało że nie mogę zjechać tym do lasu gdy tylko mam na to ochotę więc sprzedałem szosę a teraz mam rower uniwersalny przynajmniej tak mi się wydaje :)

jaki masz budżet ?

ja bym się chyba nie pakował w ten egzemplarz który podlinkowałeś 

4 minuty temu, ecipeci napisał:

ze mną było odwrotnie, najpierw kupiłem szosę a potem Terrę, na szosie po gładkim śmiga się świetnie ale mnie wręcz wkur...iało że nie mogę zjechać tym do lasu gdy tylko mam na to ochotę więc sprzedałem szosę a teraz mam rower uniwersalny przynajmniej tak mi się wydaje :)

jaki masz budżet ?

ja bym się chyba nie pakował w ten egzemplarz który podlinkowałeś 

Czemu nie ten z linka? Co mu dolega? Na razie żadnego budżetu sztywno sobie nie założyłem... Po prostu zastanawiam się nad takim rowerem i w tym kontekście rozważam używkę. Raczej nie chcę się pakować w nowy, bo nie mam wątpliwości, że nadal gravel będzie dla mnie pierwszym wyborem.