Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

58 minut temu, Stierlitz napisał:

@fidelio

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

Tak na serio to myślę, że koła powinny załatwić sprawę. Szosowy endurance nie różni się teraz dużo od gravela, więc skoro przełożenia Ci pasują to powinieneś być zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Spoko 👊

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Coś wiecej na temat linek? Gdzie kupiłeś?

Kupowałem tutaj https://m.bikester.pl. Wysyłali z DE.
Podstawowy model Jagwire. Ale jeden komplet i tak 100 zł. Bardzo zależało mi na niebieskich aby rozweselić rower

A więc tak, przyszły pedały shimano 520ki od Tessio dał  mi je w gratisie za co jeszcze raz bardzo dziękuję 🏆

22112f416ffdddb3med.jpg

No i buty shimano M089 😀 z trafinym rozmiarem jest pół cm luzu idealnie 

84004db10f207061med.jpg

Jeszcze bloki i pierwsza jazda 😉

Podpowiem od siebie żebyś na początku wypinał obie nogi bo czasem bywa tak że np. wypniesz lewą, głowa odnotuje że noga puszczona a położysz się na prawą no i leżysz i kwiczysz :)

10 minut temu, ecipeci napisał:

Podpowiem od siebie żebyś na początku wypinał obie nogi bo czasem bywa tak że np. wypniesz lewą, głowa odnotuje że noga puszczona a położysz się na prawą no i leżysz i kwiczysz :)

Słucham wszystkich sugesti które pomogą nie zaliczyć gleby 😀😀🚴🚴

W dniu 26.11.2020 o 16:36, suqub napisał:

Nie przejmuj się kąśliwymi uwagami. Wróci stara owijka, to będzie elegancko emoji6.png

No to znowu będzie mi kolorowo 😉 Może nie od razu, ale z czasem na pewno 😁

Collage_20201127_202528.jpg

51 minut temu, revolta4 napisał:

No i wreszcie będzie normalnie. 

Z tą owijką to jest tak, że dostałem ją ...za darmo 😁 Poprzednia strasznie się wytarła, co potraktowano jako wadę fabryczną i zaproponowano wymianę na zupełnie nową. Co ciekawe, ja sam bym na to nie wpadł, ale na IG dystrybutor zobaczył, jak poprzednia wyglądała i sam zaproponował wymianę 😁 I żeby owijce nie było smutno, jest też komin z tej samej serii, bo w końcu jesienią i zimą trochę koloru tym bardziej się przyda 🤣

IMG_20201127_203006.jpg

Edited by fidelio

Fidelio, jak rozgladalem się za swoją szosą to w magazynie tour przeczytałem testy carbonowych modeli. Dla mnie priorytetem był komfort. W testach nr 1 był Rose, nr 2 Canyon i 3 Spec. Napalilem  się na speca ale nie było wymiaru. Ostatecznie jest Canyon. Różnica była astronomiczna w porównaniu z trekiem. Ten rower płynął. W pierwszy weekend zrobiłem 360 km. Tyle było frajdy z karbonowej szosy. Balem się że słono będzie amortyzowal ale coś nic takiego. Mega komfort. A zamiast spd mam clickr. Od tego czasu zrobiłem  ponad 10k ani razu się nie wywalilem. Zauroczenie dalej trwa. Opony wymienię w przyszłym roku. Jechałeś już kiedykolwiek szosą w karbonie? 

Nie, nie jechałem. Natomiast coraz bardziej skłaniam się ku dodatkowemu kompletowi kół, które uzbroję w zdecydowanie cieńsze opony i od czasu do czasu zamiast gravela będę miał szosę endurance. Natomiast pewne jest jedno, gravel jako taki jest dla mnie priorytetem 😉

3 godziny temu, ecipeci napisał:

przerabiałem to kilka razy na szczęście w lesie więc było miękko przy lądowaniu :lol: polecam też na początku wypinać się podczas jazdy "od tak" - trzeba sobie wyrobić odruch wypinania i go "oswoić", po jakimś czasie staje się to naturalne. 

W terenie chyba też człowiek "szybciej się uczy" - bo jak się wpada w kopny piach czy leci się po zdradliwym podłożu (np wapienie na jurze) to z jednej strony myślimy "trzeba cisnąć do przodu" a z drugiej świadomość, że w każdej chwili możemy stracić równowagę i myśl "kiedy, kiedy, kiedy" będzie trzeba się wypinać :lol:

Fajne są te lampki. Tylnią może kiedyś sobie sprawie, jednak przednia jakoś do mnie nie przemawia. Jakie jest wasze zdanie?

Używam takich lampek w szosie: 

https://www.knog.com/product/blinder-mini-chippy-twinpack/

Unikam jeżdżenia po zmroku, a w zasadzie to nie jeżdżę wcale więc wystarczają do tego, aby być widocznym dla innych. A minimalistyczny styl i niewielkie rozmiary mi się podobają. 

Edited by TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

U mnie też Cateye i złego słowa nie powiem. Choć niedługo dojedzie do mnie nowa tylna - Knog z moim ulubionym motywem czaszki 😜

U mnie też Cateye i złego słowa nie powiem. Choć niedługo dojedzie do mnie nowa tylna - Knog z moim ulubionym motywem czaszki

Czaszka jest kozacka!!!

23 godziny temu, zaq napisał:

Właśnie w piątek kupiłem u nich :) jutro powinna przyjść.

Cena w porównaniu z innymi sklepami całkiem konkurencyjna. 

Ja od siebie polecam na tył Knoga Plus. Fajnie świeci i na plus szybki montaż/demontaż. Wpinanie do bazy na magnes. 

Ziomki, czy mogę klamkę Shimano 105 odpowiadającą za zmianę biegów przedniej przerzutki wymienić na dowolną z dwoma biegami? Nawet na niższe grupy (Claris, Sora)? Chyba 105 mi dzisiaj umarła :(