Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Ostatnie przymiarki do ukończenia podstawki serwisowej własnego pomysłu...

20201129_135426.jpg

20201129_135457.jpg

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Nie ma to jak zdążyć przed zimą. Sobota rower, niedziela sanki 1051bc309f01e77ba38aed766808fd87.jpg40f1290ca61c0c463a2cd62e1c483f12.jpge9dcbd851f155249a9a97a56897e6305.jpg7ac4c7fb25c199df151d86c40835cbfc.jpge05b4b12204c772375edb4b1db309835.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Zimowy wieśwagoon uruchomiony. Wykonany "mały serwis" w tym roku obejmował nowe klamkomaneki, napęd z przodu, przednia przerzutka, przedni hamulec z klockami, klocki z tyłu, siodełko i sztyca, opona z tyłu wraz z dętką, oświetlenie przód i tył, oraz wszystkie linki. Koszt robocizny 0 zł, koszt "nowych" części 18zł. Zimo !!! Ty wiesz co....

wieśwagoon.jpg

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Dziś była pierwsza jazda w SPD wprawdzie w koło domu na podwórku bo późno wróciłem z pracy, dotarły bloki zainstalowałem wszystko i........ ruszyłem z wypinaniem nie było problemu gorzej z wpienciem z trafieniem w to ustrojstwo, zapewne po kilku razach będzie lepiej. Jutro pierwsza dłuższa jazda 

Przesunąłem bloki jak najbardziej do przodu bo jeżdżę z "plcow" w sumie jeszcze bym przesunął je z pół cm do przodu ale już się nie da, muszę spróbować przyzwyczaić nogę do tej pozycji

22 minuty temu, revolta4 napisał:

Dziś była pierwsza jazda w SPD wprawdzie w koło domu na podwórku bo późno wróciłem z pracy, dotarły bloki zainstalowałem wszystko i........ ruszyłem z wypinaniem nie było problemu gorzej z wpienciem z trafieniem w to ustrojstwo, zapewne po kilku razach będzie lepiej. Jutro pierwsza dłuższa jazda 

Przesunąłem bloki jak najbardziej do przodu bo jeżdżę z "plcow" w sumie jeszcze bym przesunął je z pół cm do przodu ale już się nie da, muszę spróbować przyzwyczaić nogę do tej pozycji

Brawo Ty! 😊 Za mną też pierwsze próby na SPD, łącznie zrobiłem już na nich ok. 100 km. I podobnie jak Ty, problemy mam z wpinaniem. Z wypinaniem żadnych 😊.  Ale zmyłki też są: jak jadę z górki w lesie po liściastej ścieżce jakieś 25 km/h a pod liśćmi nagle piach... Wtedy jest niemiło 😁

16 minut temu, rados461 napisał:

Brawo Ty! 😊 Za mną też pierwsze próby na SPD, łącznie zrobiłem już na nich ok. 100 km. I podobnie jak Ty, problemy mam z wpinaniem. Z wypinaniem żadnych 😊.  Ale zmyłki też są: jak jadę z górki w lesie po liściastej ścieżce jakieś 25 km/h a pod liśćmi nagle piach... Wtedy jest niemiło 😁

Nie strasz!! Może nie będzie tak źle. Wrócisz do platform? 

2 minuty temu, revolta4 napisał:

Nie strasz!! Może nie będzie tak źle. Wrócisz do platform? 

Nie, z tego powodu na pewno nie. Na platformy będę zmieniał tylko jak będę jeździł w większe mrozy (tak do minus 5 - 7 st.) Nie mam i nie nie zamierzam kupować zimowych butów SPD ani osłonek neoprenowych. Jak będzie zimno założę zimowe buty do trekkingu i pojadę na platformach. W ostatnią niedzielę przy 0 st. jechałem w letnich SPD + dwie pary skarpet i było OK.

No jutro ruszę na jakieś 20 km zobaczę jak ustawienia bloków. Czy będzie trzeba przeprowadzić jakaś korektę 

❄️🚴❄️

IMG_20201202_085338-01.jpeg

IMG_20201202_092210-01.jpeg

IMG_20201202_082147-01.jpeg

IMG_20201202_085818-01.jpeg

IMG_20201202_073636_BURST001_COVER-01.jpeg

Collage_20201202_104530.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Ja się wypinam się robiąc ruch piętą do ramy - lepiej mnie to wychodzi... Co do ustawienia bloków, ja mam na maksa na środku stopy. Jak miałem na palce, to stopy drętwiały okrutnie, robiłem przerwy co 15 km...

było już kilka razy ale wrzucę jeszcze raz:

Przyczyna drętwienia może leżeć w złym ustawieniu bloków ale też w samym bucie, jego dopasowaniu, jakichś uwarunkowaniach fizycznych czy samym ruchu nogi

Wiem, wiem😃 Też oglądałem. Jakby to komuś pomogło to:

W moim przypadku problem był z butami (nie miały regulacji bloku). Myślałem, że się przyzwyczaję, nie sznurowałem/ zapinałam..

Po zmianie butów ustawiałem bloki zaczynając od palców, skończyło się na najbardziej centralnej pozycji (z racji szerokiej stopy buty mam lekko za duże)

Jakby komuś but nie leżał, to można spróbować zmienić wkładkę. Dzięki temu nie sprzedałem pearl izumi.

7 godzin temu, egzo18 napisał:

@fidelio ta kadencja to średnia?

Tak, taką pokazuje mój licznik. Ale generalnie zmieniłem styl jazdy i postawiłem na szybsze pedałowanie na lżejszych przełożeniach. Skutek jest taki, że w ogóle przestały mnie boleć kolana. 

3 minuty temu, egzo18 napisał:

No bo tak będzie.

Duża ta średnia.

Ja jeżdżę w okolicy 90

Zazwyczaj jest nieco niższa, w okolicach 102-105.

:wub:

129484931_10157997315084037_3684501998017118661_o.jpg

warto obejrzeć na red bull tv - the old world 

dostępny przez 48 godzin więc trzeba się spieszyć ;)

Edited by ecipeci

W koncu, po prawie 3 tygodniach od kupna nowego sprzetu, znalazl sie czas i pogoda na pierwsza jazde. Mega sie jechalo. Jest sztywno, mniej telepie na wertepach i zjezdza jak dziki😁 W zasadzie nic tu nie bede juz zmieniac, poza oponami jak zajade aktualne i beda to prawdopodobnie polecone przez uzytkownika kaido  s-works turbo(jesli beda dostepne 😐) Nie patrze zbytnio tez na wage ale wyszlo mile okolo 7,8kg w konfiguracji do tluczenia sie wszedzie, bez zadnych wylajtowanych wynalazkow i papierowych opon  😀

129875053_138200111151420_8726185056341556757_n.thumb.jpg.2fb537dd7b363b1bdcde0e47e03a5e9e.jpg

W dniu 4.12.2020 o 17:53, ecipeci napisał:

Oglądałem i szczerze mowiac nie powaliła mnie ta produkcja. Nico i Szymon super ale generalnie narracja jakos do mnie nie przemówiła. Mam wrazenie ze film stworzony orzez super operatorow ale nie kumajacych troche specyfiki filmow rowerowych.

W dniu 4.12.2020 o 17:53, ecipeci napisał:

dostępny przez 48 godzin więc trzeba się spieszyć ;)

Magia, ładnie pokazane, dobrze dobrany kontekst, no i same przejazdy... i oczywiście rider-zy , czysta przyjemność

4 godziny temu, to tamto napisał:

Magia, ładnie pokazane, dobrze dobrany kontekst, no i same przejazdy... i oczywiście rider-zy , czysta przyjemność

mi też się podobało :)