Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Heniz

bardzo pobieżny opis Hamiltona Khaki field HML-H69419363

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Heniz

Hej

 

poniżej parę faktów i wrażeń na temat Hamiltona Khaki field HML-H69419363

 

Wrażenie ogólne - fajny, militarny, rasowy, wojskowy, znakomity na EDC w stylu casual

 

Koperta - 38mm średnicy, matowa o dość grubym żarnie dzięki czemu nie będzie eksponowała śladów po tłustych paluchach czy mikrorysek, uszka lekko wyciągnięte, ładnie wyprofilowane, na firmowym canvasie zegarek tulił się do ręki, na nato też jest dobrze, duża w tym zasługa jego plaskatości (plaskaty na ok. 8mm).

 

Koronka - producent pokusił się nawet o sygnowanie, jednak najważniejsze jest jej wielkość i poręczność (uwzględniając naciąg ręczny) - łatwo ją chwycić, nakręcanie to czysta przyjemność (a nakręcenie atlantica z pierwszej fotki wymaga już dość dużego wysiłku gdyż zastosowana koronka jest dla typowych paluchów ciut mała). Koronka nie jest zakręcana - i bardzo dobrze! Przecież to ręczny naciąg, codzienne nukanie gwintu z pewnością nie służyłoby jego długowieczności. Mogłaby mieć osłonę zabezpieczającą przed przypadkowym wysunięciem, ale nie ma (czy takie wysunięcie się zdarza - niewim, zegarek użytkuję od wczoraj, ale w necie nie spotkałem się z narzekaniem w tej materii).

 

Dekiel - jaki jest każdy widzi, nie jest to może szczyt finezji, ale coś tam wyrzeźbiono. Nie zapominajmy, że to zegar wojskowy - ma być przede wszystkim niedrogi i praktyczny, a nie urodziwy

 

tarcza - rasowa, w idealnym dla wojaka kolorze i odcieniu. Ponieważ jak większość facetów znam jedynie kolory czarny, biały, czerwony, zielony, niebieski i żółty to aby być precyzyjniejszym napiszę, że jest to kolor śliwy 4,5 dnia po zaliczeniu ciosu. Bardzo klarowna i za to duży ukłon - pokazuje wszystko co powinna, ale nie jest naćkana (nie jest to takie łatwe jak pokazał swego czasu np. vostok k-43 z małym sekundnikiem).

 

Wskazówki - klasyka w formie, wypełnione luminową, ostro zakończone, pozwalają na bardzo precyzyjny odczyt. Luma świeci, nie razi jak seiko zaraz po naświetleniu, ale świecenie jest wyraźne. Czy długie? Niestety jeszcze tego nie wiem.

 

Szkiełko - wypukłe, szafirowe. Szafir to wada (kruche) lub zaleta (trudno zarysować) - zależnie od trybu życia. W moim przypadku (ciepłe bamboszki, kocyk, bujany fotel) zdecydowanie zaleta - zbić raczej nie będzie okazji, a ryzyko zarysowania istnieje zawsze. Wypukły - wygląda ładnie, dużo ładniej niż płaski, ale niestety wszystko w nim się odbija, w tym gęba zerkającego na zegarek - i to jest jak na razie jedyna wada tego zegarka w mojej skromnej opinii, za to niemała. Czy wolałbym szkiełko płaskie, mniej odbijające? Nie! Zegarki z płaskimi szkiełkami są po prostu brzydsze. Antyreflex? Nie, dziękuję, nie lubię jego odcienia. Co zatem czynić? Nic, trudno, niech już odbija, może da się przywyknąć. Szczęśliwie wskazówki tak mocno kontrastują z tarczą, że pomimo różnych odbić na szkiełku czytelność zegarka pozostaje znakomita.

 

WR50m, ubogo. Mi to jednak nie wadzi. Do wody to mam g-shocki i divery, a nie hamiego.

 

W środku - poczciwa i sprawdzona ETA 2804-2 ze stop sekundą (w atlantisiu haka pożałowali) - fabrycznie ustawiona na +5sek / dobę czyli w normie. Kto używa to wie, że można ją wyregulować dużo lepiej (tylko po co?) a wyregulowana bardzo precyzyjnie będzie trzymać swoje ustawienie.

 

Reasumując - zegarek mało finezyjny, prosty, wykonanie bez wirtuozerii i kunsztu, ale mocno przyzwoite. Niewątpliwie bardzo praktyczny (bez pływania), rasowy i z charakterkiem - świetne EDC.

 

Dziękuję za poświęcony czas i na koniec parę fotek (te miniaturki po kliknięciu otwierają się większe)

 

Cheers!

 

Edzia

nie napomknąłem (co widać na fotce), że uszka przewiercone aby łatwiej było pachy przerzucać

 

38f141409b105c68m.jpg

 

e548b1baa1f26298m.jpg

 

562d5b6248e1935fm.jpg

 

cd6bc1d6eab6eb08m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniz

50922a87b43b977em.jpg

 

2ee70acb0bc8b177m.jpg

 

acc9f7a1410342cfm.jpg

 

e78a1cd297ccbe08m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z zegarków zbliżonych do ideału.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, gratulacje :)

Jedyne czego nie lubie w Hamkach to czesty brak AR. Gdyby ten zegarek mial AR bylby faktycznie bliski idealu jako EDC :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowo malina :) Na nato chyba mu ładniej niż na canvasie. Nosiłbym.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za napisanie kilku słów recenzji. Sam zegarek fajny, klarowna tarcza, 100% zegarka codziennego/użytkowego, myślę że WR50 całkowicie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby miał 100M WR to byłby idealny EDC..ale i tak fajny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczek super.

A ile masz w nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniz

prawie 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wychylic sie z taka moja uwaga (jako ze widze, ze watek dotyczy jednego z moich ulubionych czasomierzy jednej z moich ulubionych marek), ze niezlym substytutem na EDC w tej klasie czasomierzy tejze marki dla powyzej prezentowanego modelu moglby byc odpowiadajacy mu wielkoscia i wodoszczelnoscia model H644550 z automatycznym naciagiem i w dodatku posiadajacy opcje daty i dnia tygodnia (taki jak na ponizszej fotce porownawczej):

 

hamiltonmilitary1.jpg

 

lub modelu H 645150 rowniez z automatycznym naciagiem i opcja z data i dniem tygodnia, jak i dodatkowo ze zwiekszona do 100m wodoszczelnoscia; jest on byc moze ciut wiekszy (ma 41mm srednicy) niz ten z recznym naciagiem, ale roznica wielkosci jest w zasadzie nieodczuwalna,

tak sie prezentuje:

 

hamiltonmilitary2.jpg

 

i jeszcze jedna fotka grupowa:

 

hamiltonmilitary3.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślisz? Czy przy 16cm nadgarstku ten zegarek będzie dobrze wyglądał? Możesz podać link do sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniz

a jak myślisz? Czy przy 16cm nadgarstku ten zegarek będzie dobrze wyglądał? Możesz podać link do sklepu?

 

myślę, że nie wiem :)

zegarek sprowadzany zza granicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek. Zastanawiam się nad zakupem. Nie wpija się w dłoń stosunkowo długa koronka? Masz może fotografie, jak prezentuje się na skórzanym pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniz

co do koronki to nie umiem powiedzieć bo zegarka nie ma kiedy nosić, ma ostrą konkurencję

pacha skórzanego też niestety nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdjęcia są Twoje, można prosić o rozmiar nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniz

17,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar dla mnie ideał. Hamiltony mają coś w sobie. Mam 1 garniturowca spod znaku H i to był/nadal jest zegarek, który ma u mnie dożywocie.

 

Gdyby tylko ten chodził poniżej 200 zielonych... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie największa skucha z tym modelem to zbyt małe WR - jeżeli zegarek miałby być EDC to wr na poziomie 100 to niezbedne minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.