Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robnyc

Leica D-Lux kamera

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu nowego aparatu, wybor padl na Leica D-Lux 6, chcialbym jednak zasiegnac opini od obecnych posiadaczy kamer Leica. Obecnie posiadam Canon EOS Rebel XS z 3 obiektywami, ale szukam jakiejs kamery kompaktowej, ktora sie zmiesci w kieszeni.....


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert,

 

Od wielu lat użytkuję z zadowoleniem Leicę D-Lux 3, co byś chciał wiedzieć ?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z latwoscia obslugi, jakosc zdjec, jakosc wykonania kamery, ogolnie czy jest warta premium jaka trzeba za nia zaplacic w porownaniu do innych kompaktow....


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to modyfikowany lekko panas lx (chyba)7 wiec po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za czerwona kropke :) A tak na powaznie to jezeli szklo i matryca jest taka sama, to rzeczywiscie moze warto przemyslec, czy Lumix nie jest lepszym wyborem.

Z drugiej strony gdyby brac pod uwage panasonica to pewnie wtedy okazaloby sie, ze inne marki bija go na glowe, wiec chodzi o to zeby byla to Leica,

wiec znow wrocilismy do czerwonej kropki :)

A tak przy okazji zapytam. Bo to zdaje sie klasa kompaktowa, a te aparaty jakos mniej mnie interesuja i mam watpliwosc. Czy to ma dalmierz ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

placi sie premium za firme, ale czy z zegarkami jest inaczej......


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z latwoscia obslugi, jakosc zdjec, jakosc wykonania kamery, ogolnie czy jest warta premium jaka trzeba za nia zaplacic w porownaniu do innych kompaktow....

 

Jakość obsługi jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Czytelne i dobrze poukładane menu ułatwia szybką obsługę.

Jakość wykonania aparatu jest na wysokim poziomie. Aluminiowe elementy obudowy, wygodne i precyzyjnie działające przyciski, spasowane elementy ruchome, ogółem nazwałbym wykonanie prestiżowe. Całość wykonana w Japonii.

 

Funkcjonalność bardzo duża jak na kompakt. Bardzo dobra wytrzymałość baterii. Joystick + klawisze do obsługi. Możliwość zdjęć w wysokiej jakości RAW, różne rozmiary zdjęć od 2M do 10M. Panoramiczne zdjęcia 16:9, Inteligentne ISO + zakres ręczny od 100 do 1600. Ręczne ustawy przysłony, czasu, ostrości. Wysoka jasność LCD i wysoki kąt patrzenia dla lepszej widoczności w różnych warunkach. Funkcjonalny balans bieli po siatce. Pomiar światła punktowy, wielopunktowy, centralny.To tylko część funkcji aparatu.

 

Co do samych zdjęć to uważam że jakość jest bardzo dobra, wprawdzie nie jestem fanem fotografii lecz podobne spostrzeżenia mieli znajomi interesujący się fotografią. Zamieszczę później kilka fotek, które wykonałem przy różnych okazjach to ocenisz sam.

 

Generalnie polecam bo aparat ma wiele zalet, jest funkcjonalny i intuicyjny w obsłudze na dodatek ma genialny i prosty design.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie , ze placisz za firme i w tym przypadku dostajesz bardzo dobry produkt, ani mysle cie od tego pomyslu odwodzic :)

Temat mnie zainteresowal, poniewaz zastanowilo mnie czy kompakt Leica to nadal rasowa Leica z dalmierzowym ustawianiem ostrosci, czy tez porownujac do zegarka jest to Omega z kwracem w srodku :) .


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot dzieki, wlasnie wyslalem zamowienie, powinien byc u mnie w przyszlym tygodniu....


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione na automacie bez retuszu, bez kompresji w jpg. Nie wiem tylko czy portal nie skompresował, chyba tak.

 

 

l1110618.jpg

 

 

l1110621.jpg

 

 

l1110646.jpg

 

 

 

Myślę, że będziesz zadowolony. Leica jest na prawdę fajnym kompaktem. Zamów sobie do kompletu skórzany oldschoolowy brązowy futerał, jest genialny.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ogladam na e-bayu skorzane futeraly....


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert,

 

Od kilku lat jestem użytkownikiem "czwórki" i bardzo sobie chwalę.Naprawdę dobry i poręczny aparat.

Oczywiście pokrowiec do niej to obowiązkowa pozycja w zestawie. Ma fajny "wintidżowy" klimat. Ja mam brązowy.

 

Pozdrawiam

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Futerał mam taki jak wkleiłem, od wewnątrz miękki i delikatny (jak zamsz) a od zewnątrz gruba skóra ładnie wyprawiona. Polecam!

 

 

leicapokrowiecskorzanyd.jpg

 

 

Jeszcze kilka zdjęć, które zrobiłem na koncertach, są skompresowane (nie odnalazłem teraz oryginałów) lecz chciałem pokazać jak kolory oddaje Leica.

 

al1000805.jpg

 

 

al1000807.jpg

 

 

1l1030987.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robnyc , a za ile można tam u Ciebie ja wyrwać, bo w PL cholernie droga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowka ze sklepu z darmowa przesylka, bez podatku (kupiona przez web z innego stanu) - $719.00


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o takie pstrykacze to Leica niestety nie prezentuje nic co by ją wyróżniało na tle konkurencji poza ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety słyszałem to samo, kooperacja Leica i Panasonica zrobiła te kompakty identyczne jak Lumix, różnią sie kropką i jakimis dodatkami na CD...

Prawdziwa Leica to nieco inne modele i inny segmant...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.