Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Boogie

Użytkownik
 • Content Count

  554
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

107 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

350 profile views
 1. To dość długo chyba go odbierałeś, dość długo oba stały obok siebie. Ja jednak kierunek Polar
 2. no właśnie zdałem sobie z tego sprawę, że on po prostu nie ogarnia serwisu tego mechanizmu, twierdzą, że tak było od zawsze.... Trwa to juz wszystko ponad 4 miesiące i nie wiem co z tym zrobić
 3. podobnie to widzę, ale IWC ma teraz dużo złych designerów
 4. aż strach poczte otwierać, mają z czego mnie wykasować
 5. Biały 216570 miał wskazówkę GMT dwukolorową, czarną przy osi, teraz ulepszyli malowanie i jest cała pomarańczowa, co miało dać brak niedomalowań z boków... to dlaczego mniejsze brandy nie robią inhuose, bardzo długo się wahają na ten krok, skoro to opłacalne bardziej niż kupowanie z rynku Ety czy Sellity. Money Talks. Brak jest biznesowej logiki, w tym co piszesz.
 6. w 226570 wskazówka jest cała pomarańczowa, wczesniej ''oczko" było czarne, i było przejście kolorów czerń-pomarańcz, To jednolite malowanie miało rozwiązać problem niedolakierowania... Dlaczeg go sprzedałeś, według mnie to fajny bardzo czasomierz w krajobrazie ?
 7. Widziałeś gdzieś na sieci jakies fotki makro ? Ja wszystkie, które widziałem, dotyczyły poprzedniej referencji. Chyba nie twierdzisz, że koszt zrobienia i wdrożenia do produkcji inhouse jest taki sam, jak kupienie ety czy czegos na tym poziomie z rynku ?
 8. dzieki za informację o ćwiertniku, Czy to oznacza, że przy przeglądzie, przy demontażu, ćwiertnik "dostał" luzów, których wcześniej nie miał ?
 9. Czyli resumuijąc, firma nazywająca sie exclusiv manufatura ładuje Ci do zegarka tani pospolity mechanizm kupiony gdzieś tam w rynku , a Ty sie cieszysz ? Przypomina mi to sytuacje, kiedy ludzie do nienowego BMW M5, pewnie po awarii właściwego silnika, ładowali silnik diesla , i twierdzili że to jest lepsze rozwiązanie, niż oryginalny i celowo stworzony dla M5 silnik.
 10. Cześć, Mam troche przygód z moim Chronoswiss Chrono z 7750, po przeglądzie ma bardzo duży luz przy nastawianiu godziny - wciskając koronkę, nie ma mowy, by wskazówka minutowa nie odskoczyła troche podczas tej czynności. Zegarmistrz twierdzi, że taki luz międzyzębny jest poprawny, bo inaczej nie dałoby sie nastawić godziny. Przed przeglądem tego luzu nie było. W związku z tym mam pytanie, czy w 7750 jest jakiś grząski punkt z nastawieniem godziny ? Czy może mój Chronoswiss był brudny w środku i stąd nie miał owego luzu ????
 11. Mario będzie kupował pewnie obecny model Polara, a tam problem niedomalowania już nie istnieje. Powłokowanie PVD zamknęło sprawę.
 12. I co, nie zauważyłeś poronionej grubości tego Timezonera ?? Przeszedłes nad tym do porządku dziennego, serio ? Dla mnie to efekt niskiej jakości rzemiosła. On jest zrobiony, jak najtańszy składak - mechanizm jaki jest, a potem trzeba dorobić kopertę i lunete i dekiel, i wychodzi kowadło. Co za różnica Eta czy Sellita, dopłata do logo ?! Chyba pomyslieś IWC z Tag Heuerem, i rzeczywiście możesz nie czuć, na czym polega erozja tego brandu...
 13. Wiesz, że każda z tych firm które wymieniłeś, gdyby mogła, z miejsca robiła by to co Rolex, czyli ograniczanie dostępności ? Ba, robią to juz z niektórymi modelami stara metoda budowania ekskluzywności, innej nie ma A czekanie i zapisy na zwykłą Calatrave Patka czy Audemars Piguet podstawowy model RoyalOak już nie godzą w Twe poczucie galaktycznego sensu ?
 14. Ile znasz ostatnich odsłon pilota ? 10? 15 ? Bałagan jak w Seiko, bez logiki i następstwa, ceny wymyślane dowolnie bez logiki, to samo zamieszanie z Big Pilot43, wersje, kolory, limitacje itp. Większość modeli ma 15-16+mm grubości, kowadło na ręce, o zgubionych proporcjach robione po ciemku, model Timezoner to kpina z klienta. Ładowanie Sellity do modeli za 20-30kpln, bardzo niska jakość wykończenia kopert, modele typu Carbon Inge za 90kpln z rabatami 50% bo nikt tego nie, bo jest tak krzywe i paskudne itp. Słowem bazar, a nie produkt z totalnego top ciut poniżej wielkiej trójcy, bo tak się plasowało IWC kilkanaście lat temu. Patrząc na porządek i logikę w liniach modelowych wątkowego Rolexa, doznaje nieomal czystego spokoju zen...
 15. Akurat coś tam mogę powiedzieć o dwóch ostatnich, i IWC to bym raczej przemilczał, bo firma jest totalnie źle zarządzana od kilkunastu lat, Kiedyś mój ulubiony brand, teraz żałość, obniżenie jakości, brzydkie i liche technicznie projekty, zepsucie kilku linii modelowych, brak spójności i logiki w nowych wypustach modelowych itp. JLC zatrzymało sie kilkanaście lat temu i bardzo nie nadążają za potrzebami rynku.. no wypadałoby wiedzieć, że od ponad roku Polar ma zupełnie inne indeksy i wskazówki, wykonane w innej technologii, Wcześniej były z połyskiem, bo były lakierowane, tam były niedomalowania. Obecnie są one matowe, i bardzo to zmienia ich odbiór na tarczy. Teraz wskazówki i indeksy są w próżni w kilkuset stop C naparowywane powłoką w procesie PVD, totalnie inna technologia i wygląd. https://ch24.pl/rolex-explorer-ii-ref-226570-ww-2021-cena/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.