Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

astelix

1/20 Divera Seamastera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

ostatnio spodobały mi się Divery na bransolecie. Konkretnie taka Omega.

 

Jakie są szansę znaleźć produkt innego producenta w cenie około 1000zł. Pytanie, czy mam kupić kwarcowy czy automat?

Ta Omega bardzo ładna. Kosztuje 20000zł. Po prostu mnie nie stać póki co na nią. Może mi podpowiecie co mogę kupić zamiennie w w/w kwocie. Niekoniecznie nowy.

 

post-54284-0-00933900-1373189009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuka w tej cenie, automat, podobny do PO- Orient Big Mako :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Ładną znalazłeś. 39 mm (inni sprzedawcy podają 40) to wcale nie tak mało.

 

Na pewno lepiej, niż 49 milimetrowa z pierwszego linka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie co kto lubi a są tacy co lubią,

podałem jedynie przykład na zegarek Omegopodobny.

 

tu się zgodzę,że 40mm to nie tak mało bo taki np.Rolex od dawna Suba produkuje w tym rozmiarze i ludzie co mają niedźwiedzie łapy noszą

i są zadowoleni


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

A 17,5 cm to łapka raczej niedźwiadkowa...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Coś za coś. W podobnej cenie niezły jest np. Epos:

 

  http://allegro.pl/automat-epos-sportive-3413-diver-kolor-do-wyboru-i3355572647.html

 

i zapewne wiele innych. Jeżeli dopuszczasz używane, może coś znajdziesz.

 

Ale jeżeli ogranicza Cię budżet, Invicta będzie niezłym wyborem. Wygląda nieźle, Miyota to sprawdzony mechanizm, cena bardzo przyzwoita.

 

Czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zerżnięty wygląd nie przeszkadza, to czego chcieć więcej...


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta Miyota nie kręci się w jedną stronę? Mam Zappelina na Miyocie i po ośmiu godzinach noszenia następnego ranka potrafi nie cykać.

 

Używane jak najbardziej dopuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie zerżnięty wygląd nie przemawia. Kładąc różne divery koło siebie, wyglądają niekiedy bardzo podobnie, czasem różnią się drobnym szczegółem. I są to markowe zegarki. Więc kto kogo zżyna? Nie znam historii diverów, ale wychodziło by na to że ten pierwszy jest prawdziwy a reszta do kopie.

 

Więc zżynanie to kiepski argument i bardzo dyskusyjna sprawa. Dla mnie diver określa pewien styl i typ zegarka i gadka o podróbach, kopiach to sprawa co najmniej drugorzędna i sama w sobie bardzo dyskusyjna. Ale ja się tej dyskusji nie podejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Owszem, w jedną. Jeżeli przez 8 godzin nosisz, ale jesteś w sumie statyczny, nie ma możliwości, aby zdążyła się nakręcić.

 

Podobnie jak każdy inny kręcący się w obie strony. Poleciłem swojemu koledze automatycznego Tissota (za 1/2 ceny w likwidowanym sklepie). Był zawiedziony.

Szybko kupił kolejnego na bateryjkę i ma święty spokój. Ale jego noszenie zegarka ogranicza się do kilkunastominutowego dojazdu do pracy i klepaniu w klawiaturę.

 

Jeżeli odpuszczasz używane, nie ma innej rady, jak sięgnąć głębiej do kieszeni.

 

P.S. Dlatego nie kupię już nigdy zegarka bez możliwości dokręcania koronką, co mi się zdarzyło.

Nawet nie wiedziałem, że może nie być takiej opcji.

Miyota, podobnie jak eta 2824, czy seiko 6R15 taką mają. I zdarza mi się w wątpliwych przypadkach - np. kiedy zegarek zakładam w sobotę tylko wychodząc do pobliskiego sklepu - z takiego dobrodziejstwa korzystać. Parę razy pokręcę i wiem, ze nazajutrz wskaże aktualną godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Invicta z pierwszego linka ma 47 mm bez koronki a nie 49, to duży zegarek i juz nie produkowany. pozostaje tylko rynek wtórny, a z racji podobieństwa do PO raczej trudno ją upolować. Tak wygląda na nadgarstku 18 cm

 

post-39382-0-79342900-1373206724_thumb.jpg

 

Dla porównania Certina 43 mm

 

post-39382-0-44333300-1373206791_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Invicta to raczej klon Rolexa niż Omegi ( to nawet lepiej, bo ten wzór rżnie się również w Europie i wtedy jest OK ) , ale jak za tą cenę to fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, mnie się ta Certina podoba. Szkoda że nie mam takiego budżetu, już byłaby moja.

Niestety muszę znaleźć coś tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Ten za mały,  albo mechanizm nie taki. Inny by się nadał, ale za drogi.

Zbyt wiele za te pieniądze oczekujesz. Jak wcześniej pisałem, coś za coś.

Szukaj dalej, powodzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, mnie się ta Certina podoba. Szkoda że nie mam takiego budżetu, już byłaby moja.

Niestety muszę znaleźć coś tańszego.

 

To może Orient Ray http://zegarkiclub.pl/forum/topic/87221-orient-ray-na-sucho/?hl=%2Borient+%2Bray

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/87997-orient-blue-ray/?hl=%2Borient+%2Bray

 

Jest podobny trochę do Omegi a trochę do Rolex'a - a jednocześnie posiada spore różnice i to nie tylko w cenie. 

Mam ten zegarek od października ubiegłego roku i szczerze mogę polecić. Nówkę sztukę możesz "trafić" od 650zł. Zegarek ma średnicę 41mm ale ja ze swoim 19,5 cm nadgarstkiem nie narzekam na jego rozmiar. Dodatkowo masz dostępne cztery kolory:

- niebieska tarcza (który szczególnie polecam, bo kolor tarczy zmienia się w zależności od oświetlenia,

- czarna tarcza

- pomarańczowa tarcza

- czarna koperta i czarna tarcza.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Orient Big Mako. Czerpie inspiracje z Omegi, ale jej bezmyślnie nie kopiuje jak to ma miejsce w przypadku w/w pokazanej Invicty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja dalej nie zapadła. Coraz bardziej myślę że mój diver powinien być na mechanizmie kwarcowym. Mam już dwa automaty i jeden z nich już cierpi, leżąc w pudełeczku. Nie chciałbym żeby kolejny zegarek przeżywał to samo. Nie będę w stanie ich tak nosić żeby każdy się mechanicznie naciągnął. W żaden rotomat nie zainwestuje, bo jak żona zobaczy tyle zegarków kręcących się w jakimś pudełeczku to najpierw zemdleje a jak się ocknie to mnie z nimi spakuje ;)

 

Czy kwarcowy diver to nie będzie ujma na moim nadgarstku?

Oprócz divera rozważam jeszcze coś bardziej militarnego, ale również na stalowej bransolecie. Macie jakieś propozycje. Kwota - myślę że do 800 zł. I zegarek raczej bez chronografu.

 

Proszę Was o jakieś inspiracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne te kopie PO. Ja bym raczej postawił w tym budżecie na japońskiego divera w auto. Uzbierawszy ok 1500zł można wyhaczyć używaną Certine DS Action Diver.

 

 

PS: Bardzo ładny jest Orient Big Mako jeśli do 800zł.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za pomysły-"podobny" ;) ,podobny to ja jestem do Brada Pitta...

Taki "substytut"oryginału z "ucieczką" od podróbki?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne te kopie PO. Ja bym raczej postawił w tym budżecie na japońskiego divera w auto. Uzbierawszy ok 1500zł można wyhaczyć używaną Certine DS Action Diver.

 

 

PS: Bardzo ładny jest Orient Big Mako jeśli do 800zł.

 

Tak... bo Certina DS Action Diver nie jest "kopią" innego zegarka :D a podobieństwo jej tarczy do Rolex'a to czysty i zupełnie nie zamierzony przypadek :D Po cholerę mam wydawać 1500zł i kupować używany zegarek którego głównym składnikiem ceny jest napis "swiss made", jak mogę wydać 800 i mieć Orienta który gorszy nie jest, a są spore szanse że będzie dokładniejszy.

 

A co to za pomysły-"podobny" ;) ,podobny to ja jestem do Brada Pitta...

Taki "substytut"oryginału z "ucieczką" od podróbki?

Każdy zegarek jest mniej lub bardziej podobny do innego... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... bo Certina DS Action Diver nie jest "kopią" innego zegarka :D a podobieństwo jej tarczy do Rolex'a to czysty i zupełnie nie zamierzony przypadek :D Po cholerę mam wydawać 1500zł i kupować używany zegarek którego głównym składnikiem ceny jest napis "swiss made", jak mogę wydać 800 i mieć Orienta który gorszy nie jest, a są spore szanse że będzie dokładniejszy.

 

Każdy zegarek jest mniej lub bardziej podobny do innego... ;)

 

Chodzi o to, że można znaleść jakieś różnicy a w Inviccie? Kopią Rolexa to jest Ocean One itp. Najważniejsze elementy divera z 3, 2 różnią się sporo, mam tu na myśli bezel i minutniki na bezelu. Poza tym ma w środku mechanizm ETA. A jaki jest w dobrych zegarkach szwajcarskich: PO, Hydroconquest, SUB?

 

 

Po za tym Certina ma antyreflex, ilumine na bezelu i lepszy prestiż. Mam Big Mako jako poczekalnie do Hydroconquesta lub DS Action Diver. Mój robi +20sec./24. Chyba Eta jest dokładniejsza.

 

 

PS: czasami warto kupić używkę bo i tak każdy nowy zegarek po kilku miechach wygląda jak te sprzedawane na forum. No chyba, że chce się mieć to 1 piękne nieskazitelne doznania.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.